Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

--:--

Dorsis Fortius Akustik zajistí akustický útlum až 36dB

Dveře se skrytými zárubněmi chápeme často jako exkluzívní designový prvek interiéru. Jaké jsou však funkční možnosti dobře instalovaných skrytých zárubní a dveří Dorsis Fortius?

Je pravda, že dveře se skrytými zárubněmi nacházejí uplatnění hlavně při stavbách a rekonstrukcích prémiového a vyššího standardu. To s sebou pochopitelně nese i zvýšené nároky na užitnou hodnotu všech prvků, dveře nevyjímaje.

U dveří se skrytými zárubněmi pochopitelně dosahujeme exkluzívních designových výsledků, není ale důvod rezignovat i na využití technických řešení, které reálně umožní zvýšit kvalitu bydlení.
Noční zóny v bytech nebo kanceláře komerčních projektů - to jsou ideální prostory pro instalaci dveří FORTIUS 52 AKUSTIK. Průměrná míra hluku přes den do 60 dB, akustický útlum Rw 27-37 dB dveří Fortius tak přestavuje praktickou eliminaci běžného hluku i během dne.

V čem je Fortius 52 Akustik jiný? Dveře jsou osazeny automatickým padacím prahem PLANET, který při zavření dveří „utěsní“ mezeru mezi podlahou a dveřním křídlem. K utěsnění skrytých zárubních používáme montážní pěnu FLEXIFOAM, což vede k zamezení průchodu hluku skrz konstrukci zárubně.
Samostatnou kapitolou je struktura dveřního křídla. Pochopitelně bylo nutné změnit vnitřní konstrukci dveří - u základní varianty s neprůzvučností 27dB je použita jako výplň dutinková DTD, u vyšších verzí obsahuje dveřní sendvič protihlukovou desku, díky čemuž lze dosáhnout útlumu Rw 37 decibelů.

Nejmodernější interiérový trend - minimalismus - klade nové nároky na stavitele, rozhodně ale neznamená, že v zájmu designu musíme řešit kompromisy mezi vzhledem a funkčností. Dveře se skrytými zárubněmi Dorsis vás přesvědčí.


DORSIS s.r.o.
logo DORSIS s.r.o.

Skryté systémy DORSIS – skryté zárubně Fortius 52, Durus 45 a Woody, bezobložková stavební pouzdra, celoskleněné dveře DORSIS VITRUM, skryté soklové lišty LINUS, industriální příčky Digero.

 
 
Reklama