Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Je správný čas na stínění zimní zahrady

Datum: 19.2.2019 4:30  |  Autor: Terka Hladíková  |  Organizace: MK Rolety  |  Firemní zpráva

S jarem přichází i ostré slunce. Zastiňte svou zimní zahradu včas!

MK Rolety
Těškov 184
33701 Těškov

tel.:+420 737 739 714
e-mail:
web:www.mk-rolety.cz

Jaro se blíží a s ním i slunce pomalu přidávající na síle. V takovém období nastává pro majitele zimních zahrad klíčový okamžik. Patříte mezi ně? Je načase si vybrat vhodné stínění dříve, než horko zahltí vaši zahradu!

Stínění patří mezi důležité aspekty kterékoli místnosti v domě během celého roku. S počátkem jara se však tato potřeba zvyšuje. Využijte plisé žaluzie, které jsou skvělou volbou! Během tohoto období navíc budete mile překvapeni s rozšiřujícími se vzorníky o mnoho zajímavých vzorů.

Chcete dodat svému domovu šmrnc a zároveň jej zastínit? Neváhejte a opatřete si správné stínění třeba v podobě plisé žaluzií co nejdříve. Oceníte to nejen vy, ale i rostlinky za sklem.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Isotra - předokenní roleta Plasterax, barevné provedení lamely RAL 9003

Dotace na venkovní stínicí techniku

24.3.2019 | redakce
Od 15. října 2018 je možné získat příspěvek i na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Dotace můžete nově získat i na vnější zastínění

15.3.2019 | redakce s využitím tiskové zprávy BVV, a.s.
Lidé se tropickým vedrům snaží bránit, jak se dá. Velkou pomocí může být venkovní zastínění. Poptávka po stínění každoročně stoupá, mluví se o zhruba o 35 procentech. A půjde určitě ještě nahoru – venkovní zastínění se dostalo do programu Nová zelená úsporám. Je spojeno s příspěvky na zateplování.
Vnější žaluzie od října 2018 s dotací, foto Lomax

Stínicí technika - trendy 2019

27.12. 1:14   V oblasti stínicí techniky mohou být výrazným hybatelem dotační programy. Nejoblíbenějším řešením stínicí techniky jsou v Česku v posledních letech venkovní žaluzie, v loňském roce zaujímaly téměř poloviční podíl ze všech řešení stínění. více >>>

Rozhovor: Inteligentní řízení střešních oken podle kvality vnitřního prostředí

13.12.2018 | redakce
Kvalita vnitřního prostředí je ve stavebnictví velkým tématem. Řízení kvality vnitřního prostředí inteligentním ovládáním střešních oken představila společnost Velux. V rozhovoru o systému Velux Active odpovídá Petr Král, marketingový manažer společnosti Velux.

Střešní okna pro pasivní domy

29.11.2018 | prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Text se věnuje dosud málo sledované stavebněfyzikální souvislosti použití střešních oken v domech s velmi nízkou energetickou náročností. Z energetického hlediska mají být počty a velikosti střešních oken navrhovány velmi zdrženlivě. Je úlohou projektanta, aby vybral nejlepší dostupná okna a nutné související zvýšení prostupu tepla vykompenzoval zlepšením kvality jiné části obálky budovy.