Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Stínicí technika - trendy 2019

Datum: 27.12.2018 1:14  |  Autor: redakce podle tiskové zprávy LESENSKY.CZ s.r.o

V oblasti stínicí techniky mohou být výrazným hybatelem dotační programy. Nejoblíbenějším řešením stínicí techniky jsou v Česku v posledních letech venkovní žaluzie, v loňském roce zaujímaly téměř poloviční podíl ze všech řešení stínění.

Vnější žaluzie od října 2018 s dotací, foto Lomax
Vnější žaluzie od října 2018 s dotací, foto Lomax

Nejoblíbenějším řešením stínicí techniky jsou v Česku v posledních letech venkovní žaluzie, v loňském roce zaujímaly téměř poloviční podíl ze všech řešení stínění.

Jejich pozice by přitom měla posilovat i v příštím roce. „Jedním z důvodů je letošní extrémně dlouhé období vysokých teplot, které trvalo už od dubna prakticky půl roku. Uživatelé se proto ještě více přikláněli k variantě venkovních žaluzií, které patří z hlediska zastínění mezi nejúčinnější. Tato enormní poptávka se částečně přenese i do příštího roku,“ uvedl Jan Malysz, obchodní ředitel společnosti Lomax, která se zabývá produkcí stínicí techniky a garážových vrat.

Od října 2019 dotace na venkovní žaluzie v Nové zelené úsporám

Druhým významným důvodem pro ještě větší oblibu venkovních žaluzií v příštím roce je také skutečnost, že je na ně od letošního října možné získat dotaci z programu Nová zelená úsporám. „Dotační program by měl uživatelům pomoci, aby nevyhledávali sice levnější, ale zato málo účinná řešení odstínění. Popularita venkovních žaluzií proto bude výrazně stoupat, a to zřejmě až do roku 2021, kdy možnost získání dotace skončí,“ doplnil Malysz.

Nová zelená úsporám aktuálně na TZB-info

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Isotra - předokenní roleta Plasterax, barevné provedení lamely RAL 9003

Dotace na venkovní stínicí techniku

24.3.2019 | redakce
Od 15. října 2018 je možné získat příspěvek i na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Dotace můžete nově získat i na vnější zastínění

15.3.2019 | redakce s využitím tiskové zprávy BVV, a.s.
Lidé se tropickým vedrům snaží bránit, jak se dá. Velkou pomocí může být venkovní zastínění. Poptávka po stínění každoročně stoupá, mluví se o zhruba o 35 procentech. A půjde určitě ještě nahoru – venkovní zastínění se dostalo do programu Nová zelená úsporám. Je spojeno s příspěvky na zateplování.

Rozhovor: Inteligentní řízení střešních oken podle kvality vnitřního prostředí

13.12.2018 | redakce
Kvalita vnitřního prostředí je ve stavebnictví velkým tématem. Řízení kvality vnitřního prostředí inteligentním ovládáním střešních oken představila společnost Velux. V rozhovoru o systému Velux Active odpovídá Petr Král, marketingový manažer společnosti Velux.

Střešní okna pro pasivní domy

29.11.2018 | prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Text se věnuje dosud málo sledované stavebněfyzikální souvislosti použití střešních oken v domech s velmi nízkou energetickou náročností. Z energetického hlediska mají být počty a velikosti střešních oken navrhovány velmi zdrženlivě. Je úlohou projektanta, aby vybral nejlepší dostupná okna a nutné související zvýšení prostupu tepla vykompenzoval zlepšením kvality jiné části obálky budovy.