Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zabezpečte svůj domov protipožárními dveřmi

Datum: 4.10.2018 4:20  |  Organizace: HT dveře - Bezpečnostní dveře  |  Firemní zpráva

Zatímco bezpečnostní dveře vás ochrání před nezvanými návštěvníky, s těmi protipožárními získáte potřebný čas k úniku před hrozícím nebezpečím. Váháte, který typ si pořídit?

HT dveře - Bezpečnostní dveře
Šlapanická 12
627 00 Brno

tel.:777 807 012
e-mail:
web:www.htdvere.cz
Najděte spolehlivé dveře

Kvůli ochraně rodiny si nemusíte z bytu vybudovat nedostupný trezor. Zvolte vstupní dveře, které vás spolehlivě ochrání před zloději i nebezpečím požáru. Nevíte, jak takové dveře vybrat? Požadujte u nich následující vlastnosti:

  • Protipožární odolnost: Brání v šíření plamenů a nebezpečného kouře.
  • Protihlukové vlastnosti: Pohlcují zvuk zvenčí od hlučných sousedů.
  • Bezpečnostní třída 3: Chrání před vniknutím zlodějů a manuálnímu poškození dveří.

Zabezpečte svůj domov protipožárními dveřmi

Protipožární dveře se mohou stát i designovým doplňkem.

Kdy se z pořízení protipožárních dveří stává povinnost

Než si pořídíte nové vstupní dveře, ujistěte se, jestli nemáte povinnost vybavit svou domácnost protipožárními dveřmi. Pokud byl byt nebo dům s nimi kolaudován, je vaší povinností majitele chránit nemovitost stejným způsobem. Pokud ne, je volba dveří na vašem uvážení.

Vyzkoušejte například dveře Magnum, které splňují ty nejpřísnější protipožární a kouřotěsné požadavky. Protipožární dveře Magnum ochrání váš domov i před zloději a dokáží zadržet požár mimo domácnost až po dobu 30 minut.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Výpočet napjatosti ohýbaných nosných prvků z vrstveného skla v závislosti na tuhosti folie PVB a EVA

10.9.2018 | Ing. Tomáš Hána, Ing. Klára Machalická, Ph.D., doc. Ing. Martina Eliášová, CSc., Katedra ocelových a dřevěných konstrukcí, Fakulta stavební, ČVUT v Praze, Ing. Miroslav Vokáč, Ph.D., Kloknerův ústav, ČVUT v Praze
Ohýbané nosné konstrukce z vrstveného skla jsou v dnešním stavitelství navrhovány stále častěji, a to především kvůli své zbytkové únosnosti v nehodové situaci. Dojde-li v běžném provozu k poškození jedné tabule v souvrství, zbylé tabule jsou stále schopny přenášet část užitného zatížení. V případech, kdy je při návrhu uvažována smyková tuhost polymerní folie, je stanovení napjatosti a průhybů těchto prvků značně komplikované. Smyková tuhost folie závisí především na okolní teplotě a délce trvání statického zatížení. V současnosti nejsou k dispozici jednotné evropské normy pro návrh ohýbaných konstrukcí z vrstveného skla, které by zohledňovaly pozitivní vliv smykové tuhosti polymerní folie. Tento článek je zaměřen na výpočet napjatosti a průhybů ohýbané po obvodě prostě podepřené čtvercové desky z vrstveného skla zatížené rovnoměrným krátkodobým zatížením, který zohledňuje experimentálně stanovenou smykovou tuhost běžných polymerních folií PVB (Trosifol BG-R-20, Trosifol ExtraStrong) a EVA (Evasafe).

Design dveřních klik

20.5. 02:00   Má klika s dveřmi splynout nebo být výrazným prvkem? Závisí především na konceptu daného interiéru. více >>>
 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška