Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zabezpečte svůj domov protipožárními dveřmi

Datum: 4.10.2018 4:20  |  Organizace: HT dveře - Bezpečnostní dveře  |  Firemní zpráva

Zatímco bezpečnostní dveře vás ochrání před nezvanými návštěvníky, s těmi protipožárními získáte potřebný čas k úniku před hrozícím nebezpečím. Váháte, který typ si pořídit?

HT dveře - Bezpečnostní dveře
Franzova 65a
614 00 Brno - Maloměřice

tel.:777 807 012
e-mail:
web:www.htdvere.cz
Najděte spolehlivé dveře

Kvůli ochraně rodiny si nemusíte z bytu vybudovat nedostupný trezor. Zvolte vstupní dveře, které vás spolehlivě ochrání před zloději i nebezpečím požáru. Nevíte, jak takové dveře vybrat? Požadujte u nich následující vlastnosti:

  • Protipožární odolnost: Brání v šíření plamenů a nebezpečného kouře.
  • Protihlukové vlastnosti: Pohlcují zvuk zvenčí od hlučných sousedů.
  • Bezpečnostní třída 3: Chrání před vniknutím zlodějů a manuálnímu poškození dveří.

Zabezpečte svůj domov protipožárními dveřmi

Protipožární dveře se mohou stát i designovým doplňkem.

Kdy se z pořízení protipožárních dveří stává povinnost

Než si pořídíte nové vstupní dveře, ujistěte se, jestli nemáte povinnost vybavit svou domácnost protipožárními dveřmi. Pokud byl byt nebo dům s nimi kolaudován, je vaší povinností majitele chránit nemovitost stejným způsobem. Pokud ne, je volba dveří na vašem uvážení.

Vyzkoušejte například dveře Magnum, které splňují ty nejpřísnější protipožární a kouřotěsné požadavky. Protipožární dveře Magnum ochrání váš domov i před zloději a dokáží zadržet požár mimo domácnost až po dobu 30 minut.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Isotra - předokenní roleta Plasterax, barevné provedení lamely RAL 9003

Dotace na venkovní stínicí techniku

24.3.2019 | redakce
Od 15. října 2018 je možné získat příspěvek i na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Dotace můžete nově získat i na vnější zastínění

15.3.2019 | redakce s využitím tiskové zprávy BVV, a.s.
Lidé se tropickým vedrům snaží bránit, jak se dá. Velkou pomocí může být venkovní zastínění. Poptávka po stínění každoročně stoupá, mluví se o zhruba o 35 procentech. A půjde určitě ještě nahoru – venkovní zastínění se dostalo do programu Nová zelená úsporám. Je spojeno s příspěvky na zateplování.
Vnější žaluzie od října 2018 s dotací, foto Lomax

Stínicí technika - trendy 2019

27.12. 1:14   V oblasti stínicí techniky mohou být výrazným hybatelem dotační programy. Nejoblíbenějším řešením stínicí techniky jsou v Česku v posledních letech venkovní žaluzie, v loňském roce zaujímaly téměř poloviční podíl ze všech řešení stínění. více >>>

Rozhovor: Inteligentní řízení střešních oken podle kvality vnitřního prostředí

13.12.2018 | redakce
Kvalita vnitřního prostředí je ve stavebnictví velkým tématem. Řízení kvality vnitřního prostředí inteligentním ovládáním střešních oken představila společnost Velux. V rozhovoru o systému Velux Active odpovídá Petr Král, marketingový manažer společnosti Velux.

Střešní okna pro pasivní domy

29.11.2018 | prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Text se věnuje dosud málo sledované stavebněfyzikální souvislosti použití střešních oken v domech s velmi nízkou energetickou náročností. Z energetického hlediska mají být počty a velikosti střešních oken navrhovány velmi zdrženlivě. Je úlohou projektanta, aby vybral nejlepší dostupná okna a nutné související zvýšení prostupu tepla vykompenzoval zlepšením kvality jiné části obálky budovy.