Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Špaletová okna nabízí starý půvab i nové technologické vlastnosti

Špaletová okna zachovají krásný venkovský ráz a dotvoří celkovou siluetu každého stavení. Okna se navíc vyznačují vysokou úrovní technologického zpracování s vysokou vzduchotěsností, vodotěsností a vynikající protihlukovou izolací.

Detail špaletového okna Domestic
Detail špaletového okna Domestic

Využijte jedinečnou nabídku a získejte nyní slevu ve výši 30 % na špaletová okna!

Nabídka platí pouze do konce března 2018.

Špaletové okno je dřevěné okno, které je tvořeno vnějšími a vnitřními otvíravými křídly, mezi nimiž je dřevěná část – špaleta. Tento typ oken je známý již od středověku, ale nejvíce se využíval v devatenáctém a v první polovině 20. století. „Špaletová okna dodáváme převážně při rekonstrukcích historických budov, jsou to opravdu unikátní okna, u kterých jsme schopni na míru s našimi mistry vyrobit přesné dobové repliky, které vypadají opravdu krásně. Avšak i historické budovy jsou využívány k moderním účelům, a proto i tato okna musí splňovat všechny důležité vlastnosti dnešních oken. Dále jsou špaletová okna také hojně využívána v nízko energetických domech, také proto, že výroba dřevěných špaletových oken představuje minimální ekologickou zátěž při srovnání s výrobou plastových či hliníkových oken", vysvětluje užití oken zástupce společnosti Domestik, která se specializuje na výrobu špaletových oken.

Nové výrobní technologie umožňují tedy zachovat původní vzhled oken, ale zároveň dokáží vytvořit okna s moderními parametry konkurující moderním konstrukcím plastových či dřevěných eurooken. Při použití kvalitních izolačních dvojskel a teplých distančních rámečků se dostává hodnota součinitele prostupu tepla až na úroveň oken vhodných do nízkoenergetických domů. Dosahují u až Uw 1,2 – 1,0 W/(m2.K) dle použité skladby skel.

Pokud vybíráte pro svůj projekt právě špaletová okna, neváhejte a přijďte se inspirovat do originálního showroomu společnosti Domestik, kde se nachází přesné repliky špaletových oken a dalších modifikací dřevěných a dřevohlinkových oken. Přítomní odborníci vám také poskytnou spoustu užitečných informací a poradí, které materiály jsou vhodné pro váš konkrétní projekt.

Domestik s.r.o.
logo Domestik s.r.o.

Nabízíme komplexní služby v oblasti stavebnictví. Zabýváme se realizací novostaveb, rodinných a bytových domů, rekonstrukcí bytů a domů, restaurování fasád historických a památkově chráněných budov. Specializujeme se také na výrobu a montáž různých druhů ...

 
 
Reklama