Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dřevo a hliník – ideální kombinace pro okna

Datum: 21.8.2017  |  Organizace: Domestik s.r.o.  |  Firemní článek

Dřevohliníková okna v sobě skrývají jen ty nejlepší vlastnosti z obou materiálů a jsou skvělou kombinací originality a nadčasového designu, který navíc nezatíží do takové míry peněženku jako okna celohliníková.

Domestik s.r.o.
Křenova 438/3
16200 Praha 6

tel.:+420 233 931 394
e-mail:
web:www.domestik.cz

Říká se, že okna a dveře jsou vizitkou majitele domu, a proto by jejich výběr neměl být ponechán náhodě. V případě, že se ještě stále rozhodujete, jaký materiál využít, dovolte nám doporučit stále oblíbenější dřevohliníková okna. Výhodou hliníku je jeho vysoká odolnost, díky které vám okna vydrží téměř neomezeně. Dřevo použité v interiéru má také velmi dlouhou životnost. Tyto okna také nevyžadují téměř žádnou péči, vyhnete se tak do budoucna dalším nákladům na jejich údržbu.

Svým designem se hliníková okna hodí hlavně do moderních staveb, kde působí luxusně a dají se dobře přizpůsobit stavbě. Vnitřku pak dřevo dodává útulnost a přírodní vzhled. Barva hliníkové i dřevěné části okna je volitelná. Hliník se dá také skvěle použít i v podmínkách, kde je použití například celodřevěných oken nevhodné. Třeba na místech s permanentní vlhkostí, nebo tam, kde jsou vystavena působení agresivních látek. Další nespornou výhodou těchto materiálů je jejich velká pevnost, která umožňuje vytvořit opravdu pevnou konstrukci. Dřevohliníková okna se tak hodí i jako velkoformátová, kde se při jejich výrobě používá vlepované sklo. V dnešní době je také velmi důležité jak okna izolují teplo. Současné technologie dovolují vyrábět okna s maximálním tepelně izolačním efektem. Kromě tepla by okna měla izolovat i zvuk, vlastnosti těchto oken uvítáte i v rušném prostředí jelikož jejich zvukový útlum je až 45 dB.

Výběr oken je velmi důležitou součástí plánovacího procesu budoucí stavby. Při tomto rozhodování je podstatné zohlednit celkový design domu, zhodnotit co vlastně od oken očekáváte, jaké by měly mít vlastnosti a také jaký je váš rozpočet. Obecně si myslím, že dřevohliníková okna jsou naprosto ideální kombinací pro každého, kdo chce kvalitní okna s moderním designem, které přitom nezruinují jeho rozpočet,“ radí Slavomír Váňa, ředitel společnosti Domestik, která se mimo jiné specializuje i na výrobu a montáž oken.

Navštívit můžete také originální showroom, v sídle společnosti Domestik, kde se můžete podívat na všechny dostupné typy oken, a to v reálný instalacích. Vyškolený personál vám také poskytne spoustu užitečných rad a poradí, které materiály jsou vhodné pro váš konkrétní projekt.

Dřevohliníková okna Domestik mohou být i ve velkoformátovém provedení
Dřevohliníková okna Domestik mohou být i ve velkoformátovém provedení
Řez dřevohliníkovým oknem
Řez dřevohliníkovým oknem

 

Datum: 21.8.2017
Organizace: Domestik s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích