Southco představuje novou vačkovou západku s inovovaným tvarem křídlaté matice a vestavěnou funkcí uzamykání

Datum: 2.12.2017 02:00  |  Organizace: Southco Manufacturing Limited  |  Firemní zpráva

Společnost Southco inovovala svou úspěšnou řadu vačkových západek s křídlatou maticí E5 návrhem stylového moderního designu podporujícího ergonomické ovládání a zvýšení bezpečnosti.

Vačkové západky E5 od firmy Southco umožňují robustní uzavírání odolné proti vibracím
Vačkové západky E5 od firmy Southco umožňují robustní uzavírání odolné proti vibracím

Nové západky E5 mají funkci zamykání s možností instalace kulaté třmenové petlice do průměru 8 mm a inovovaný tvar křídlaté matice, která funguje současně jako rukojeť a ovládací prvek.

Inovovaná křídlatá matice západky E5 se vyznačuje konkávním tvarem boku, který je estetický a zároveň usnadňuje jisté uchopení pro jednoduché ovládání krytu nebo dveří, a to i v rukavicích. Kulička na pružině poskytuje senzorickou zpětnou vazbu a pomáhá slyšitelným „kliknutím“ verifikovat, zda jsou dveře správně otevřené nebo zavřené. Západky E5 s křídlatou maticí jsou testované a certifikované podle NEMA 4 a IP65 na odolnost proti vniknutí vody a prachu a jsou vhodné pro instalaci ve venkovním i vnitřním prostředí.

Vačkové západky E5 od firmy Southco umožňují robustní uzavírání odolné proti vibracím. Vyznačují se velkou škálou délek rukojetí a dodávají se s různými typy hlavic pro zvýšení bezpečnosti. Západky E5 se navíc vyznačují stejným montážním otvorem jako standardní západky a pro modulární využití se dodávají i v odděleném provedení se samostatnou západkou a vačkou.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Klika s prestižním oceněním za design musí být funkční, poctivá a ergonomická

10.5.2018 | redakce
Dveřní klika je mechanické zařízení k otevírání a zavírání například dveří a oken. Tolik věcně. Jak ji vybíráme, na co musí myslet designér kliky a také zda může dnes ještě klika podle literatury „ztěžka zavrzat“ v rozhovoru s Ing. Petrem Ondráčkem, obchodním ředitelem COBRA spol. s r.o.

Střešní okna pro pasivní domy

7.5.2018 | prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Text se věnuje dosud málo sledované stavebněfyzikální souvislosti použití střešních oken v domech s velmi nízkou energetickou náročností. Z energetického hlediska mají být počty a velikosti střešních oken navrhovány velmi zdrženlivě. Je úlohou projektanta, aby vybral nejlepší dostupná okna a nutné související zvýšení prostupu tepla vykompenzoval zlepšením kvality jiné části obálky budovy.

Stanovení smykového modulu folií PVB a EVA v závislosti na teplotě a rychlosti zatížení

30.4.2018 | Ing. Tomáš Hána, doc. Ing. Martina Eliášová, CSc., Katedra ocelových a dřevěných konstrukcí, Fakulta stavební, ČVUT v Praze, Ing. Klára Machalická, Ph.D., Ing. Miroslav Vokáč, Ph.D., Kloknerův ústav, ČVUT v Praze
V současném stavebnictví se sklo jako stavební materiál začíná používat i na nosné prvky. Většina těchto prvků je vyrobena ze skla vrstveného, které je tvořeno dvěma nebo více skleněnými deskami spojenými polymerní folií. Na trhu je řada folií pro konstrukce z vrstvených skel, smykové tuhosti většiny z nich však nejsou odborné veřejnosti dostupné.

Sledování povrchových teplot na prototypu atypického světlovodu pod infračervenou lampou

5.2.2018 | Ing. Ayodeji Omishore, doc. Ing. Miloš Kalousek, Ph.D., VUT Brno, Fakulta stavební. Ústav pozemního stavitelství, Petr Mohelník, Centrum informačních technologií VUT Brno
Prototyp atypického světlovodu s parabolickým koncentračním zrcadlem byl testován z důvodu stanovení povrchových teplot při působení slunečního záření. Účelem zkoušek je zjistit zvýšení teploty a posoudit možná problematická místa spojená s přehřátím stavebních konstrukcí a materiálů v místě instalace světlovodu.
Fenstar

Bezpečnostní okna Fenstar ve standardu

31.1. 15:13   Podívejte se na záznam improvizované zkoušky odolnosti bezpečnostního okna Fenstar, která proběhla na veletrhu For Arch 2017. více >>>
 
 

Aktuální články na ESTAV.czS cihlou Heluz Family 2in1 s integrovanou izolací protopíte méněChcete komfort i během horkého léta? Využijte modul CoolBreezePožadavky na nádrže na dešťovou vodu – III.Přijďte na konferenci NIMBY efekt - investor, město, občané