Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Online kalkulátor úspor spočítá, kolik peněz vám ušetří nová okna

Zvažujete výměnu starších oken za moderní plastová? Pomocí jednoduchého online Kalkulátoru úspor Inoutic si můžete sami spočítat, kolik ušetříte za energie a kdy se vám investice vrátí.Kalkulátor úspor Inoutic je uživatelsky jednoduchá aplikace. „Mezi požadované vstupní údaje patří typ bytu či domu, plocha oken, typ současných oken a způsob vytápění budovy. Když si pak vyberete některý z okenních systémů a typ zasklení, objeví se graf, ze kterého zjistíte, kdy se vám investice vrátí a jakých úspor díky novým plastovým oknům dosáhnete v horizontu 5, 10 ale i 50 let.

Výsledky zahrnují také dosažené snížení emisí CO2,“ říká Petra Schneeweiss ze společnosti Inoutic.

Když se například v třípokojovém bytě s celkovou plochou oken 11,74 m2 vymění původní dřevěná špaletová okna za plastová okna s profily Arcade s dvojsklem, zaplatíte 45.609 Kč. Topíte-li plynem, z grafu zjistíte, že se vám tato investice vrátí za zhruba 6 let. Za 10 let úspora za energie dosáhne již téměř 80.000 Kč.

Pokud zvolíte tu nejvyšší třídu oken, jakou představuje i okenní systém Eforte (Uf = 0,95 W/m2K), budou úspory ještě výraznější. Ve zmíněném třípokojovém bytě by kompletní náklady na jejich pořízení činily 65.539 Kč, ale za 10 let úspora za energie dosáhne již 86.389 Kč. Investice se vám tak vrátí za 8 let.

Modelový příklad zpracován ve spolupráci s firmou Eximet Plast spol. s r.o. ze Žatce.
Deceuninck, spol. s r. o.
logo Deceuninck, spol. s r. o.

Společnost Deceuninck je jedním z předních výrobců PVC okenních profilů a terasového systému z unikátního materiálu Twinson. Díky svým výrobkům nabízí efektivní , kvalitní a úsporná řešení pro váš domov. Kontaktujte obchodní partnery společnosti ...

 
 
Reklama