Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Pozvánka společnosti Schüco na veletrh fensterbau/frontale 2014

Prezentace se zaměřením na okenní a dveřní profily z plastu a hliníku proběhne 26. - 29. 3. 2014.

Tradičně po dvou letech se cca 300 km od Prahy v německém Norimberku uskuteční jeden z největších veletrhů v oblasti technologií výroby oken, dveří a fasád fensterbau/frontale 2014. Prezentovány jsou zde technologie, komponenty, stavební součástky i materiály, letos v termínu od 26. do 29. března. V kategorii konstrukčních a profilových systémů nebude chybět stánek o rozloze 500 m2 s prezentací portfolia německé společnosti Schüco International KG. Najdete ho pod číslem 403 v hale 7. Představeny budou energeticky úsporné okenní a dveřní systémy z plastu a hliníku. Energeticko-technický aspekt profilů doplňují vysoké nároky na design, komfortní užívání a bezpečnost. Návštěvníci stánku si budou moci detailně prohlédnout a vyzkoušet v nadživotní velikosti nainstalovaný okenní profil Schüco Alu Inside s patentovanou technologií propojení hliníku s plastem. Prostor samozřejmě dostanou i další high-tech komponenty a systémová řešení Schüco.

Optimalizované konstrukce pro energetickou úsporu
Plastová konstrukce okenního profilu Schüco Alu Inside je 7komorová a bez ocelových výztuží. Podstata patentované technologie vychází z postupného vextrudování hliníkových pásků do plastového profilu. Výsledkem výrobního procesu je vysoce stabilní a vůči ocelí vyztuženým profilům konkurenceschopná konstrukce. Profil Alu Inside značky Schüco je však podstatně lehčí, což realizační firmy ocení zejména při instalaci okna s trojitým zasklením. Navíc optimální rozložení komor, omezení proudění vzduchu ve falci křídla a dostatečně dimenzované komory s volitelným umístěním izolačních materiálů přispívají k vynikajícím hodnotám Uf až 0,76 W/(m2K). Profil je při zachování zmíněných tepelně technických a statických vlastností méně náročný na spotřebu materiálu při výrobě a cenově srovnatelný s konstrukcemi stejné stavební hloubky s ocelovou výztuhou. Standardní stavební hloubka profilu Alu Inside je 82 mm.


Schüco Alu Inside s metalickou povrchovou úpravou AutomotiveFinish v odstínu DB 703

Schüco Alu Inside se pyšní certifikací od Passive House Institutu v Darmstadtu

Hliníkový dveřní profil Schüco ADS 90 PL.SI

Nejen Alu Inside ...
Návštěvníci stánku však mohou svoji pozornost zaměřit i na další okruh produktů a povrchových úprav plastové divize. Mimo jiné se jedná o systém posuvných dveří Schüco ThermoSlide. Tyto plastové posuvně-zvedací dveře s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi nabízí firma Schüco nově i s vnějšími hliníkovými krycími lištami Corona TopAlu v různých barevných odstínech. Upozorněme ještě na plastový dveřní systém Corona SI 82 s výplní překrývající křídlo v metalickém odstínu RAL 9006 technologie AutomotiveFinish. Jedná se o technologii metalických povrchových barev, která odráží know-how laků vyráběných v automobilovém průmyslu, a to s nejvyššími technickými nároky na chemickou stálost, odolnost vůči oděru a povětrnostním vlivům. Část výstavní plochy je věnována také dveřním profilům z hliníku, ty se kromě energetické efektivnosti vyznačují stylovým designem, ideálním pro luxusní projekty rodinné zástavby.

Informace k ucelenému portfoliu značky Schüco najdete na www.schueco.cz.

 
 
Reklama