Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zázemí pro adventure minigolf a beachvolleyball Lednice od Atelieru Habina

Datum: 5.1.2019 4:27  |  Autor: Martin Habina, Tomáš Berka  |  Organizace: Atelier Habina s.r.o.  |  Firemní zpráva

Zázemí pro sportovce představuje další krok v rámci modernizace hotelového resortu Spa Resort Lednice ****

Atelier Habina s.r.o.
Kopečná 11
602 00 Brno

tel.:607 955 033
e-mail:
web:www.habina.cz

Zázemí pro adventure minigolf a beachvolleyball Lednice od Atelieru Habina

Obslužná budova sportovišť v parku u lázeňského hotelu SPA Resort Lednice představuje další výrazný krok v rámci zdejší modernizace. Společně s Wellness a Kongresovým centrem dotváří ucelený komplex hotelového areálu. Jde o zázemí zdejšího sportoviště, tedy tří beachvolejbalových hřišť a plochy pro adventure minigolf.

Přestože se jedná o relativně jednoduchou stavbu, prošla si překvapivě dlouhým a místy dramatickým vývojem. To také dokládají slova jednoho z autorů Martina Habiny: „Náš názor se od prvotních expresivních návrhů postupně ustálil na klidnější, více archetypální dřevostavbě, která lépe podtrhuje neopakovatelné kouzlo zdejší historické parkové krajiny.” Autoři rovněž ustoupili od původního návrhu, který počítal se dvěma samostatnými budovami, a dali přednost jednomu pavilonu s ochozem orientovaným do obou obsluhovaných stran areálu.

Jemný odkaz na prvotní záměr by tu ale přece jen byl. Pavilon je totiž tvořen dvěma oddělenými hmotami, šatnami pro sportovce s bufetem a skladem. Ty své místo nalezly pod baldachýnem jakoby plovoucí modřínové střechy a získaly obložení z kvalitního kanadského cedru, který tesaři ohnuli pomocí řady zářezů na rubové straně každé jednotlivé palubky a následně postupně kotvili na hustý svislý nosný rošt. Od plochého krovu jsou hmoty pavilonu vizuálně odděleny souvislými štěrbinami pásových oken.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Salon dřevostaveb 2019

23.1. 02:00   14. ročník největší mezinárodní přehlídky moderní architektury ze dřeva ve střední Evropě bude zahájen 8. 2. 2019 v CAMP-u přednáškou o největší dřevěné stavbě na světě – věžáku HoHo ve Vídni, ve dnech 9. – 10. 2. 2019 – VNITROBLOCK pokračuje výstavou a doprovodním programem. více >>>

Stabilita jednostranně opláštěných stěnových panelů pro dřevostavby

7.1.2019 | Ing. Jiří Celler, Ph.D., doc. Dr. Ing. Jakub Dolejš, ČVUT Praha, Fakulta stavební, katedra dřevěných a ocelových konstrukcí, Ing. Věra Hlavatá, ČVUT Praha, Fakulta stavební, katedra mechaniky
V současné době se navrhování stěnových panelů s výztuhami s průřezem ve tvaru I a oboustranným opláštěním provádí na základě výsledků zkoušek a zjednodušeného analytického výpočtu. V případě jednostranně opláštěných panelů ale nejsou mechanismy chování ani způsob porušení stále dostatečně prozkoumány. Hlavním cílem článku je proto popsat chování výše zmíněného systému, vytvořit spolehlivý model a zpracovat parametrickou studii s využitím experimentální a numerické analýzy. Výsledky práce bude možné využít pro efektivnější využití subtilních sloupkových systémů dřevostaveb.
Dřevostavba © Didier Doceux - Fotolia.com

Co je dřevostavba a mýty o dřevostavbách

2.11.2018 | redakce podle podkladů Katedry dřevěných a ocelových konstrukcí, FSv, ČVUT v Praze
V současnosti se v ČR jako dřevostavby realizují nejčastěji rodinné domy a nízkopodlažní budovy občanské vybavenosti, např. domovy důchodců, menší školní budovy apod. Uplatnění dřevostaveb ve větším rozsahu, ve stavbách s více podlažími a ve stavbách s jinými typy provozu v ČR brání požární předpisy.

NELSON HOMES hledá partnery pro distribuci a výrobu dřevostaveb v ČR

16.10. 01:02   Kanadský výrobce maximálně kvalitních, prefabrikovaných dřevostaveb NELSON HOMES vstupuje příští rok na český trh. více >>> (Nelson Homes - originální kanadské dřevostavby)
ilustrační obrázek © Christian Delbert - Fotolia.com

Optimalizácia mikroklímy a požiarnej bezpečnosti v drevostavbe rodinného domu s aplikáciou hlinených omietok

1.10.2018 | doc. Ing. Agnes Iringová, PhD., Žilinská univerzita v Žiline, Stavebná fakulta
Možnosti aplikácie hliny pri výstavbe budov na báze dreva z hľadiska zvýšenia ich požiarnej ochrany – príklady riešení v minulosti a technické možnosti v súčasnosti. Požiadavky na požiarnu odolnosť obvodových plášťov drevostavieb v závislosti od ich požiarnej výšky v SR. Aplikácia interiérových hlinených omietok na ľahkých obvodových plášťoch v drevo domoch v modelovom riešení z hľadiska optimalizácie tepelnej mikroklímy, protipožiarnej ochrany a ekologickej udržateľnosti výstavby.