Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
zateplení
rozúčtování nákladů
financování oprav
rekonstrukci kotelny
čistou fasádu
Zjisti více
První on-line konference portálu TZB-info
Rekonstrukce a provoz bytových domů
středa 9.12.2020od 10:00 hod.
Registrovat se
Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zázemí pro adventure minigolf a beachvolleyball Lednice od Atelieru Habina

Zázemí pro sportovce představuje další krok v rámci modernizace hotelového resortu Spa Resort Lednice ****

Zázemí pro adventure minigolf a beachvolleyball Lednice od Atelieru Habina

Obslužná budova sportovišť v parku u lázeňského hotelu SPA Resort Lednice představuje další výrazný krok v rámci zdejší modernizace. Společně s Wellness a Kongresovým centrem dotváří ucelený komplex hotelového areálu. Jde o zázemí zdejšího sportoviště, tedy tří beachvolejbalových hřišť a plochy pro adventure minigolf.

Přestože se jedná o relativně jednoduchou stavbu, prošla si překvapivě dlouhým a místy dramatickým vývojem. To také dokládají slova jednoho z autorů Martina Habiny: „Náš názor se od prvotních expresivních návrhů postupně ustálil na klidnější, více archetypální dřevostavbě, která lépe podtrhuje neopakovatelné kouzlo zdejší historické parkové krajiny.” Autoři rovněž ustoupili od původního návrhu, který počítal se dvěma samostatnými budovami, a dali přednost jednomu pavilonu s ochozem orientovaným do obou obsluhovaných stran areálu.

Jemný odkaz na prvotní záměr by tu ale přece jen byl. Pavilon je totiž tvořen dvěma oddělenými hmotami, šatnami pro sportovce s bufetem a skladem. Ty své místo nalezly pod baldachýnem jakoby plovoucí modřínové střechy a získaly obložení z kvalitního kanadského cedru, který tesaři ohnuli pomocí řady zářezů na rubové straně každé jednotlivé palubky a následně postupně kotvili na hustý svislý nosný rošt. Od plochého krovu jsou hmoty pavilonu vizuálně odděleny souvislými štěrbinami pásových oken.
Atelier Habina s.r.o.
logo Atelier Habina s.r.o.

Naše domy vyrůstají ze svého prostředí a místo, volná krajina či složitá městská proluka je jejich kořenovým systémem i hlavním zdrojem energie. Synergie místa a stavby je vlastně tím hlavním, co našemu klientovi přinášíme. Věříme v úspornou řeč krásné ...

 
 
Reklama