Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Antibakteriální kliky COBRA CU+ brání přenosu bakterií a virů ve veřejných stavbách

Covidová krize přinesla do plánování veřejných staveb důraz na opomíjené téma - aktivní úsilí o veřejné zdraví a podporu prvků, které mohou pomoci. Kliky Cobra CU+ představují jedno z možných řešení.

Klinická hodnocení potvrdila, že měděné povrchy zajišťují nejúčinnější antimikrobiální ochranu tím, že do dvou hodin zabijí 99,9% mikrobů, které ulpí na jejich povrchu.

Pokud není možné použít posuvné bezdotykové dveře, jako optimální se jeví použití dveřních kování vyrobených z antibakteriálních materiálů. Antibakteriální dveřní kování vyrobené z CU+ (antimikrobiální měď) představuje dostupný a efektivní způsob hubení bakterií přímo na samotné klice.

„Antibakteriální kliky zvýší úroveň hygieny bez výrazných vstupních nákladů a natrvalo po celou dobu živostnosti dveřního kování, důležité ale je, aby sami architekti nebo investoři měli zájem dotáhnout své stavby do nadstandardní kvality,“ říká Kristina Boda, ředitelka společnosti COBRA, dodavatele antibakteriálních kování.

KLÍČOVÉ VÝHODY ANTIMIKROBIÁLNÍ MĚDI

  • Je vědecky prokázaná účinnost CU+. Použitý materiál je dokonce výrazně účinnější, než stříbro.
  • Účinek je nepřetržitý, nezávislý na vnějším prostředí (vlhkost, světlo, atd.)
  • Klika zůstává účinná i po opakovaném mokrém a suchém oděru a opakované kontaminaci
  • Přirozená oxidace kliky nesnižuje antibakteriální účinnost
  • CU+ je plně recyklovatelný
  • Jediný pevný kovový povrch schválený Americkou agenturou pro ochranu životního prostředí (EPA).

Více informací a přehled produktů z antibakteriální mědi najdete na www.matekliku.cz.

COBRA spol. s r.o.
logo COBRA spol. s r.o.

COBRA je největším dodavatelem dveřního kování v ČR. Již od roku 1991 nabízí nejširší nabídku dveřního a okenního kování - interiérové i venkovní, designové, bezpečnostní i jednoduché stavební. Její úspěch byl vždy postaven na kvalitních materiálech, ...

 
 
Reklama