Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dřevohliníkové okno Internorm HF410

Datum: 6.11.2018 4:21  |  Autor: Martin Umshaus  |  Organizace: UMSHAUS s.r.o.  |  Firemní zpráva

Unikátní skladba dřevohliníkového okna Internorm HF410 by se dala shrnout větou "správný materiál, na správném místě".

UMSHAUS s.r.o.
Budějovická 121
38101 Český Krumlov

tel.:+420 608 264 478
e-mail:
web:www.umshaus.cz

Dřevohliníkové okno Internorm HF410

Dřevohliníková okna se pro svoji trvanlivost a malé nároky na údržbu dostala rychle do povědomí odborné i laické veřejnosti. Oknem HF410 jde však Internorm ještě kousek dál.
Zatímco z vnitřní strany si zákazník užívá krásy masivního dřeva, veškeré zatížení je přenášeno na jádro z 3 mm silných lepených lamel. Jde o materiál známý například z výroby patrových dřevostaveb, který se vyznačuje vysokou pevností, zatížitelností, minimálním sklonem ke kroucení a nasákovosti. Na toto jádro se upevňuje veškeré kování, ale i kotvicí prvky, nese hmotnost zasklení, dodává systému pevnost a stabilitu.

Před jádrem je z vnější strany tepelněizolační pěna, která výrazně vylepšuje tepelněizolační vlastnosti okna. Už se standardním zasklením má celé okno hodnotu Uw=0,70 W/m2K.
Povětrnosti je v exteriéru vystaveno hliníkové opláštění. Dřevo tak netrpí vlhkostí a působením UV záření. Lakování hliníku je navíc provedeno ve vyšší kvalitě odolné povětrnosti.
Na interiérové straně může zákazník volit mezi smrkem, modřínem, bílým jasanem, dubem a ořechem. Masivního dřeva je tak zapotřebí mnohem méně ve srovnání s například celodubovým oknem. Celý systém má také mnohem lepší izolační schopnosti než okno z dubu.

Zasklení může být buď standardním sklem s pokovením Light (Ug=0,5 W/m2K, g=54%), nebo trojsklem s pokovením SolarXplus s Uw=0,5 W/m2K a g=60%. Jde tak o jedno z nejlepších skel na trhu v poměru Ug a g.
Okno Internorm HF410 je technologickou špičkou v oblasti dřevohliníkových oken.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Isotra - předokenní roleta Plasterax, barevné provedení lamely RAL 9003

Dotace na venkovní stínicí techniku

24.3.2019 | redakce
Od 15. října 2018 je možné získat příspěvek i na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Dotace můžete nově získat i na vnější zastínění

15.3.2019 | redakce s využitím tiskové zprávy BVV, a.s.
Lidé se tropickým vedrům snaží bránit, jak se dá. Velkou pomocí může být venkovní zastínění. Poptávka po stínění každoročně stoupá, mluví se o zhruba o 35 procentech. A půjde určitě ještě nahoru – venkovní zastínění se dostalo do programu Nová zelená úsporám. Je spojeno s příspěvky na zateplování.
Vnější žaluzie od října 2018 s dotací, foto Lomax

Stínicí technika - trendy 2019

27.12. 1:14   V oblasti stínicí techniky mohou být výrazným hybatelem dotační programy. Nejoblíbenějším řešením stínicí techniky jsou v Česku v posledních letech venkovní žaluzie, v loňském roce zaujímaly téměř poloviční podíl ze všech řešení stínění. více >>>

Rozhovor: Inteligentní řízení střešních oken podle kvality vnitřního prostředí

13.12.2018 | redakce
Kvalita vnitřního prostředí je ve stavebnictví velkým tématem. Řízení kvality vnitřního prostředí inteligentním ovládáním střešních oken představila společnost Velux. V rozhovoru o systému Velux Active odpovídá Petr Král, marketingový manažer společnosti Velux.

Střešní okna pro pasivní domy

29.11.2018 | prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Text se věnuje dosud málo sledované stavebněfyzikální souvislosti použití střešních oken v domech s velmi nízkou energetickou náročností. Z energetického hlediska mají být počty a velikosti střešních oken navrhovány velmi zdrženlivě. Je úlohou projektanta, aby vybral nejlepší dostupná okna a nutné související zvýšení prostupu tepla vykompenzoval zlepšením kvality jiné části obálky budovy.