Proč investovat do venkovních žaluzií?

Datum: 1.12.2017 4:14  |  Organizace: PROFIROL ŽILINA  |  Firemní zpráva

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte žaluzie? Nemusí to být jenom ty klasické, které se instalují uvnitř vašeho interiéru. Hitem se dnes stávají i ty venkovní. Ptáte se, proč se do nich vyplatí investovat a proč byste to měli udělat i vy sami? Podívejte se s námi na hlavní důvody.

Proč investovat do venkovních žaluzií?

Nabídnou skvělý vzhled

Obáváte se toho, že budou vzhled vašeho domu hyzdit? Je to velký omyl, který už dávno není pravdou. Podívejte se na designové venkovní žaluzie a sami uvidíte, jak skvěle mohou vypadat. To vše především díky trojici hlavních věci, mezi které musíme zařadit:

  • Různá barevné provedení
  • Elegantní moderní tvary
  • Precizní materiálové zpracování

Díky žaluziím udržíte v interiéru potřebné klima

Hlavně v létě oceníte, jak dokonalým pomocníkem jsou. Pokud nemáte klimatizaci, jistě víte, jak nepříjemné je přímé slunce, které váš interiér začne ohřívat. Cílem je zamezit prostupu slunečních paprsků dovnitř. A toho dosáhnete velmi jednoduše. Stačí žaluzie zatáhnout a problém je vyřešený. Rázem se paprsky zastaví ještě před oknem a vy tak i v těch největších teplotách můžete být ve svém interiéru zcela v pohodě.

Jistota tmy, ale i omezení hluku

Potřebujete během noci klidně spát? I to je důvod, proč do venkovních žaluzií investovat. Pokud je zatáhnete, vytvoříte dokonalou tmu. Není důvod obávat se světel z projíždějících lamp, nebo z pouličního osvětlení. Stejně tak mohou zatažené žaluzie částečně zajistit také omezení hluku. To se hodí nejenom v noci, ale třeba i během dne, kdy chcete klid na práci.

Mohou mít vliv i na bezpečnost

Zkrátka a jednoduše, jsou překážkou v okně. A to může odradit případného zloděje, který nebude chtít tento systém překonávat. Raději zvolí objekt, do kterého se dostane snadněji. I toto může být poměrně zajímavé plus, které při výběru také doporučujeme vzít v potaz. Proč? Může se vám vyplatit.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Klika s prestižním oceněním za design musí být funkční, poctivá a ergonomická

10.5.2018 | redakce
Dveřní klika je mechanické zařízení k otevírání a zavírání například dveří a oken. Tolik věcně. Jak ji vybíráme, na co musí myslet designér kliky a také zda může dnes ještě klika podle literatury „ztěžka zavrzat“ v rozhovoru s Ing. Petrem Ondráčkem, obchodním ředitelem COBRA spol. s r.o.

Střešní okna pro pasivní domy

7.5.2018 | prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Text se věnuje dosud málo sledované stavebněfyzikální souvislosti použití střešních oken v domech s velmi nízkou energetickou náročností. Z energetického hlediska mají být počty a velikosti střešních oken navrhovány velmi zdrženlivě. Je úlohou projektanta, aby vybral nejlepší dostupná okna a nutné související zvýšení prostupu tepla vykompenzoval zlepšením kvality jiné části obálky budovy.

Stanovení smykového modulu folií PVB a EVA v závislosti na teplotě a rychlosti zatížení

30.4.2018 | Ing. Tomáš Hána, doc. Ing. Martina Eliášová, CSc., Katedra ocelových a dřevěných konstrukcí, Fakulta stavební, ČVUT v Praze, Ing. Klára Machalická, Ph.D., Ing. Miroslav Vokáč, Ph.D., Kloknerův ústav, ČVUT v Praze
V současném stavebnictví se sklo jako stavební materiál začíná používat i na nosné prvky. Většina těchto prvků je vyrobena ze skla vrstveného, které je tvořeno dvěma nebo více skleněnými deskami spojenými polymerní folií. Na trhu je řada folií pro konstrukce z vrstvených skel, smykové tuhosti většiny z nich však nejsou odborné veřejnosti dostupné.

Sledování povrchových teplot na prototypu atypického světlovodu pod infračervenou lampou

5.2.2018 | Ing. Ayodeji Omishore, doc. Ing. Miloš Kalousek, Ph.D., VUT Brno, Fakulta stavební. Ústav pozemního stavitelství, Petr Mohelník, Centrum informačních technologií VUT Brno
Prototyp atypického světlovodu s parabolickým koncentračním zrcadlem byl testován z důvodu stanovení povrchových teplot při působení slunečního záření. Účelem zkoušek je zjistit zvýšení teploty a posoudit možná problematická místa spojená s přehřátím stavebních konstrukcí a materiálů v místě instalace světlovodu.
Fenstar

Bezpečnostní okna Fenstar ve standardu

31.1. 15:13   Podívejte se na záznam improvizované zkoušky odolnosti bezpečnostního okna Fenstar, která proběhla na veletrhu For Arch 2017. více >>>
 
 

Aktuální články na ESTAV.czS cihlou Heluz Family 2in1 s integrovanou izolací protopíte méněChcete komfort i během horkého léta? Využijte modul CoolBreezePožadavky na nádrže na dešťovou vodu – III.Přijďte na konferenci NIMBY efekt - investor, město, občané