Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Jak vyčistit před Vánoci žaluzie?

Datum: 14.12.2017 03:00  |  Organizace: ISOTRA a.s.  |  Firemní zpráva

V žaluziích se často drží velká spousta prachu, která může být příčinou zdravotních obtíží. Proto je důležité je pravidelně čistit.

ISOTRA a.s.
Bílovecká 2411/1
746 01 Opava

tel.:+420 800 800 110 (po-pá: 6:30 - 15:30), +420 553 685 111
e-mail:
web:www.isotra.cz
Horizontální žaluzie ISOTRA system HIT, barva bílá
Horizontální žaluzie ISOTRA system HIT, barva bílá

Při běžném domácím úklidu žaluzie otřete prachovkou

Pokud se vám doma nadměrně práší nebo máte zdravotní problémy, je potřeba nezapomínat na otření žaluzií při každém běžném domácím úklidu. Nezapomínejte žaluzie otírat ve směru sklopení, abyste nepoškodili lamely či jiné křehké části.

Nemáte-li prachovku, použijte vysavač

Máte-li vysavač s prachovým nástavcem, můžete jej použít místo prachovky. Snižte ovšem sací výkon na minimum. Dobré je si k práci přizvat pomocníka, který žaluzie drží, aby se nelámaly či nekroutily. Žaluzie vysajte z obou stran. Povede se vám to tak, že lamely zcela sklopíte nejprve na jednu, poté na druhou stranu a vysajete ve směru sklopení.

Mastnotu a nečistoty odstraníte jarovou vodou a octem

Obzvláště v kuchyni na horizontálních žaluziích ulpívají částečky nečistot a mastnota. Žádným z předchozích způsobů tuto špínu ale neodstraníte. Jednou za čtvrt až půl roku je dobré žaluzie otřít vlhkou houbičkou namočenou v jarové či mýdlové vodě. Pokud mastnota drží nebo se vám na lamelách objevila plíseň, pomůže vám octová voda.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Isotra - předokenní roleta Plasterax, barevné provedení lamely RAL 9003

Dotace na venkovní stínicí techniku

24.3.2019 | redakce
Od 15. října 2018 je možné získat příspěvek i na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Dotace můžete nově získat i na vnější zastínění

15.3.2019 | redakce s využitím tiskové zprávy BVV, a.s.
Lidé se tropickým vedrům snaží bránit, jak se dá. Velkou pomocí může být venkovní zastínění. Poptávka po stínění každoročně stoupá, mluví se o zhruba o 35 procentech. A půjde určitě ještě nahoru – venkovní zastínění se dostalo do programu Nová zelená úsporám. Je spojeno s příspěvky na zateplování.
Vnější žaluzie od října 2018 s dotací, foto Lomax

Stínicí technika - trendy 2019

27.12. 1:14   V oblasti stínicí techniky mohou být výrazným hybatelem dotační programy. Nejoblíbenějším řešením stínicí techniky jsou v Česku v posledních letech venkovní žaluzie, v loňském roce zaujímaly téměř poloviční podíl ze všech řešení stínění. více >>>

Rozhovor: Inteligentní řízení střešních oken podle kvality vnitřního prostředí

13.12.2018 | redakce
Kvalita vnitřního prostředí je ve stavebnictví velkým tématem. Řízení kvality vnitřního prostředí inteligentním ovládáním střešních oken představila společnost Velux. V rozhovoru o systému Velux Active odpovídá Petr Král, marketingový manažer společnosti Velux.

Střešní okna pro pasivní domy

29.11.2018 | prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Text se věnuje dosud málo sledované stavebněfyzikální souvislosti použití střešních oken v domech s velmi nízkou energetickou náročností. Z energetického hlediska mají být počty a velikosti střešních oken navrhovány velmi zdrženlivě. Je úlohou projektanta, aby vybral nejlepší dostupná okna a nutné související zvýšení prostupu tepla vykompenzoval zlepšením kvality jiné části obálky budovy.