Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tip Inoutic: Jaké jsou výhody plastových oken?

Přemýšlíte, jaká okna si pořídit do rodinného domu, ať už staršího, novostavby, nebo dokonce do dřevostavby? Nebojte se vsadit na plastová okna, u kterých oceníte nejednu výhodu.

1. Výborné tepelněizolační vlastnosti
Pokud chcete snížit energetickou náročnost domu, začněte výměnou oken. Plastové profily v porovnání s hliníkovými či dřevěnými dosahují nižších hodnot součinitele prostupu tepla rámem (Uf). Sníží vám tedy i náklady na vytápění.

2. Velmi dobrý poměr cena/výkon
PVC okenní profily jsou také cenově mnohem dostupnější, než tomu bývá u oken dřevěných a hliníkových.

3. Snadná údržba
Další výhodou jsou nízké nároky na údržbu. Moderní PVC materiál je totiž velmi odolný vůči vlivům počasí i UV záření. Na umytí okenního rámu vám postačí běžný čisticí prostředek.

4. Mimořádně dlouhá životnost
Na rozdíl od dřevěných oken zaručují plastová dlouhou trvanlivost, a to alespoň 50 let. Kvalitní PVC profily se dnes vyznačují maximální funkčností i odolností proti zkroucení.

5. 100% recyklovatelné
Moderní plastové profily jsou 100% recyklovatelné, a to až sedmkrát bez ztráty kvality materiálu nebo jeho odolnosti.


Deceuninck, spol. s r.o.
logo Deceuninck, spol. s r.o.

Společnost Deceuninck je jedním z předních výrobců PVC okenních profilů a terasových systémů z unikátního materiálu Twinson. Díky svým výrobkům nabízí efektivní , kvalitní a úsporná řešení pro váš domov. Kontaktujte obchodní partnery společnosti ...

 
 
Reklama