Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

VIDEO: Ochrana připojovací spáry oken s páskami pro clima

Datum: 14.11.2016 04:22  |  Organizace: CIUR a.s.  |  Firemní zpráva

Při instalaci nových oken u rekonstrukcí či novostaveb se často zapomíná na ochranu připojovací spáry a tepelného izolantu v této spáře. Podívejte se na videoreportáž, ve které bylo použito několik druhů okenních pásek vzhledem k typu montáže a typu oken.

CIUR a.s.
Pražská 1012
250 01 Brandýs nad Labem

tel.:326 901 411
e-mail:
web:www.ciur.czChybějící ochrana nezabraňuje degradaci izolace a okna, a to může způsobit následné promrzání, kondenzaci vzdušné vlhkosti a eventuálně tvorbu plísní.

Pro ochranu připojovací spáry se používají různé typy okenních pásek. Nejčastěji jsou to interiérové, parobrzdné pásky, které chrání připojovací spáru před průnikem vlhkosti a dále exteriérové větrotěsné pásky, které chrání před průnikem deště, větru a přitom dýchají. U konkrétní realizace domu v pasivním standardu s okny a dveřmi Slavona, ukázané v tomto videu, bylo použito několik druhů okenních pásek vzhledem k typu montáže a oken.

Okenní pásky pro clima CONTEGA patří ke špičce na trhu a aplikovat se dají již od -10 stupňů Celsia. Přesný typ (s lepicími pruhy, celoplošně lepicí, komprimační) se vždy určuje dle typu použití a systémově je doplněn o další produkty, jako jsou penetrace a tmely.

Více informací na www.pro-clima.cz.

Okenní pásky pro clima CONTEGA ciur cihla
Vzduchotěsné řešení osazení okna ve zděné konstrukci s pomocí vnitřní a vnější pásky pro clima CONTEGA a černou podparapetní páskou pro clima EXTOSEAL.
Okenní pásky pro clima CONTEGA ciur dřevo
Vzduchotěsné řešení osazení okna v dřevostavbě s pomocí vnitřní a vnější pásky pro clima CONTEGA a černou podparapetní páskou pro clima EXTOSEAL. Páska pro clima TESCON VANA v modré barvě je určena pro zajištění vnitřní vzduchotěsné vrstvy.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Vnější žaluzie od října 2018 s dotací, foto Lomax

Stínicí technika - trendy 2019

27.12. 1:14   V oblasti stínicí techniky mohou být výrazným hybatelem dotační programy. Nejoblíbenějším řešením stínicí techniky jsou v Česku v posledních letech venkovní žaluzie, v loňském roce zaujímaly téměř poloviční podíl ze všech řešení stínění. více >>>

Rozhovor: Inteligentní řízení střešních oken podle kvality vnitřního prostředí

13.12.2018 | redakce
Kvalita vnitřního prostředí je ve stavebnictví velkým tématem. Řízení kvality vnitřního prostředí inteligentním ovládáním střešních oken představila společnost Velux. V rozhovoru o systému Velux Active odpovídá Petr Král, marketingový manažer společnosti Velux.

Střešní okna pro pasivní domy

29.11.2018 | prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Text se věnuje dosud málo sledované stavebněfyzikální souvislosti použití střešních oken v domech s velmi nízkou energetickou náročností. Z energetického hlediska mají být počty a velikosti střešních oken navrhovány velmi zdrženlivě. Je úlohou projektanta, aby vybral nejlepší dostupná okna a nutné související zvýšení prostupu tepla vykompenzoval zlepšením kvality jiné části obálky budovy.
Exteriérové slunolamy, foto Renson

Řešení stínění pro zateplovaný objekt nemocnice

29.11. 1:49   Vyhovět požadavku investora při zateplování nemocnice instalovat venkovní žaluzie s izolovaným boxem pod omítku lze jen s přihlédnutím ke specifikům tohoto typu objektu. více >>>

Změny technických předpisů a norem v oboru otvorových výplní

17.11.2018 | Ing. Iveta Jiroutová, Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p.
Cílem příspěvku je informovat o nejdůležitějších změnách předpisů a norem v oboru otvorových výplní v uplynulém roce, tj. od října 2017 a o některých změnách v přípravě.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Okna a dveře

Doporučené články

Výpočty

Redakce TZB-info natočila