Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

VIDEO: Ochrana připojovací spáry oken s páskami pro clima

Datum: 14.11.2016 04:22  |  Organizace: CIUR a.s.  |  Firemní zpráva

Při instalaci nových oken u rekonstrukcí či novostaveb se často zapomíná na ochranu připojovací spáry a tepelného izolantu v této spáře. Podívejte se na videoreportáž, ve které bylo použito několik druhů okenních pásek vzhledem k typu montáže a typu oken.

CIUR a.s.
Pražská 1012
250 01 Brandýs nad Labem

tel.:326 901 411
e-mail:
web:www.ciur.czChybějící ochrana nezabraňuje degradaci izolace a okna, a to může způsobit následné promrzání, kondenzaci vzdušné vlhkosti a eventuálně tvorbu plísní.

Pro ochranu připojovací spáry se používají různé typy okenních pásek. Nejčastěji jsou to interiérové, parobrzdné pásky, které chrání připojovací spáru před průnikem vlhkosti a dále exteriérové větrotěsné pásky, které chrání před průnikem deště, větru a přitom dýchají. U konkrétní realizace domu v pasivním standardu s okny a dveřmi Slavona, ukázané v tomto videu, bylo použito několik druhů okenních pásek vzhledem k typu montáže a oken.

Okenní pásky pro clima CONTEGA patří ke špičce na trhu a aplikovat se dají již od -10 stupňů Celsia. Přesný typ (s lepicími pruhy, celoplošně lepicí, komprimační) se vždy určuje dle typu použití a systémově je doplněn o další produkty, jako jsou penetrace a tmely.

Více informací na www.pro-clima.cz.

Okenní pásky pro clima CONTEGA ciur cihla
Vzduchotěsné řešení osazení okna ve zděné konstrukci s pomocí vnitřní a vnější pásky pro clima CONTEGA a černou podparapetní páskou pro clima EXTOSEAL.
Okenní pásky pro clima CONTEGA ciur dřevo
Vzduchotěsné řešení osazení okna v dřevostavbě s pomocí vnitřní a vnější pásky pro clima CONTEGA a černou podparapetní páskou pro clima EXTOSEAL. Páska pro clima TESCON VANA v modré barvě je určena pro zajištění vnitřní vzduchotěsné vrstvy.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Výpočet napjatosti ohýbaných nosných prvků z vrstveného skla v závislosti na tuhosti folie PVB a EVA

10.9.2018 | Ing. Tomáš Hána, Ing. Klára Machalická, Ph.D., doc. Ing. Martina Eliášová, CSc., Katedra ocelových a dřevěných konstrukcí, Fakulta stavební, ČVUT v Praze, Ing. Miroslav Vokáč, Ph.D., Kloknerův ústav, ČVUT v Praze
Ohýbané nosné konstrukce z vrstveného skla jsou v dnešním stavitelství navrhovány stále častěji, a to především kvůli své zbytkové únosnosti v nehodové situaci. Dojde-li v běžném provozu k poškození jedné tabule v souvrství, zbylé tabule jsou stále schopny přenášet část užitného zatížení. V případech, kdy je při návrhu uvažována smyková tuhost polymerní folie, je stanovení napjatosti a průhybů těchto prvků značně komplikované. Smyková tuhost folie závisí především na okolní teplotě a délce trvání statického zatížení. V současnosti nejsou k dispozici jednotné evropské normy pro návrh ohýbaných konstrukcí z vrstveného skla, které by zohledňovaly pozitivní vliv smykové tuhosti polymerní folie. Tento článek je zaměřen na výpočet napjatosti a průhybů ohýbané po obvodě prostě podepřené čtvercové desky z vrstveného skla zatížené rovnoměrným krátkodobým zatížením, který zohledňuje experimentálně stanovenou smykovou tuhost běžných polymerních folií PVB (Trosifol BG-R-20, Trosifol ExtraStrong) a EVA (Evasafe).

Design dveřních klik

20.5. 02:00   Má klika s dveřmi splynout nebo být výrazným prvkem? Závisí především na konceptu daného interiéru. více >>>
 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška