Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Stínící systémy pro střešní světlíky

Při projektování budov se v současné době klade význam i na dostatečné prosvětlení vnitřního prostoru. To je zajištěno nejen okny ve fasádě, ale i střešními světlíky. V horkých letních měsících se však sluneční svit, resp. teplo pronikající dovnitř místnosti, může stát nežádoucí v případě, když místnost není vybavena klimatizací.

Pro tyto případy vyvinula firma Eberspächer Tageslichttechnik sofistikované stínící systémy určené pro střešní světlíky.

Jednodušším, avšak velice účinným systémem je stínící systém UMBRALUX - kazetový systém tvořený děrovaným hliníkovým plechem, který se připevní na vnější stranu světlíkové kopule na hliníkový rám, v případě pásových světlíků na hliníkovou konstrukci světlíku. Hustota děrování je vytvořena libovolně na základě požadavku zákazníka. Tento systém sníží prostup slunečního záření až na 28% a je odolný proti proražení.

Druhým důmyslným systémem na principu stavebnicových prvků je stínící systém VENTOFIX a VENTOFLEX. Tento lamelový systém je možné skládat do různých rozměrů a namontovat na každý bodový nebo pásový světlík. Lze jej taktéž libovolně kombinovat s pohyblivými nebo pevnými lamelami. Tento systém je koncipován na maximální výšku slunce v našich zeměpisných šířkách, čímž je možné nastavit pevné lamely na sklon 0° až 65° v závislosti na převažující požadavek stínění. Pohyblivé lamely jsou ovládány elektrickým motorem (230V nebo 24V).

Eberspächer Tageslichttechnik s.r.o.
logo Eberspächer Tageslichttechnik s.r.o.

Eberspächer Tageslichttechnik je výrobcem vlastních produktů pro systémy denního prosvětlení, pro systémy přirozeného větrání a systémy přirozeného požárního odvětrání, a to včetně kompletního vypracování projektu požárního odvětrání. Ve spolupráci ...

 
 
Reklama