Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Celosvětově první okenní profil z hliníku s certifikátem pro pasivní výstavbu Schüco AWS 112.IC

Schüco International KG představila první hliníkový okenní profil Schüco AWS 112.IC splňující přísná certifikační kritéria německého Institutu pro pasivní domy v Darmstadtu (Passivhaus Institut).

tepelná izolace oken hliníkový okenní profil Schüco AWS 112.IC
Hliníkový okenní profil Schüco AWS 112.IC

Okenní systém Schüco AWS 112. IC (Insulation Cover, konstrukční hloubka 112 mm) tak kromě obvyklých vlastností hliníkových profilů, jakými jsou stabilita, variabilita v úpravě povrchu, vysoká odolnost a dlouhá životnost, rozšiřuje benefity o vynikající hodnoty tepelné izolace a stanovuje nový kvalitativní standard těchto profilů. Pro pasivní výstavbu předurčený okenní profil AWS 112.IC systémově doplňuje dveřní profil Schüco ADS 112.IC, rovněž vysoce odolný vůči působení klimatických vlivů.

Použitím systému Schüco AWS 112.IC v kombinaci s izolačním trojsklem s hodnotou Ug = 0,7 W/(m²K) se získá tepelná izolace celého okna na úrovni Uw ≤ 0,8 W/(m²K). Kromě kvalitního středového těsnění a zvýšené izolace konstrukce bylo těchto vynikajících vlastností dosaženo předsazením speciálního profilu a jeho upevněním bez tepelných mostů. Nově představeným systémem AWS 112.IC otevírá firma Schüco dveře výstavbě certifikovaných pasivních budov s vysoce izolovanými fasádami v komerční, nerezidenční sféře. Přednosti najdeme i v oblasti designu, celistvější vzhled křídla umožňuje zkombinovat úzké pohledové šířky s velkými prosklenými plochami, nemluvě o variabilitě povrchových úprav. Křídla do hmotnosti 160 kg jsou kompatibilní se skrytým mechanickým kováním Schüco AvanTec i mechatronickou alternativou Schüco TipTronic.

tepelná izolace oken hliníkový okenní profil Schüco AWS 112.IC
tepelná izolace oken hliníkový okenní profil Schüco AWS 112.IC

Schüco AWS 112.IC

Varianta v sortimentu dveřních profilů

V portfoliu hliníkových dveří tento konstrukční pokrok ztělesňuje systém Schüco ADS 112.IC. Varianta dveří s plnou výplní dosahuje pro celé dveře hodnoty tepelné izolace Ud ≤ 0,8 W(m2K), což splňuje přísná environmentální, technická a potažmo také ekonomická kritéria pasivní výstavby. Přičemž křídlo dveří může mít maximální hmotnost až 160 kg, výšku 2500 mm a šířku až 1400 mm.

Hliníkový dveřní profil Schüco ADS 112.IC

Pro více informací navštivte www.schueco.cz.

 
 
Reklama