Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

ROZHOVOR: Tepelná izolace z fenolické pěny Kooltherm®

Ing. Oldřich Pozdílek ze společnosti Kingspan Izolace vysvětluje vlastnosti tepelné izolace na bázi fenolické pěny značky Kooltherm®. Rozhovor o tepelnětechnických, mechanických a požárních vlastnostech izolace poskytl redakci TZB-info v přímém přenosu na veletrhu For Arch 2018.

Ing. Oldřich Pozdílek v rozhovoru pro TZB-info na veletrhu For Arch 2018

V rozhovoru Ing. Oldřich Pozdílek představuje zejména desky s označením Kooltherm® K5 Kontaktní fasádní deska pro kontaktní zateplovací systémy (ETICS), Kooltherm® K12 Rámová deska, desku pro výplně rámových konstrukcí, například jako tepelná izolace v šikmých střechách mezi krokve, ve stropech mezi trámy a do rámových konstrukcí stěn, a Kooltherm® K17 Interiérová deska, desku z fenolické pěny opatřenou na jednom povrchu sádrokartonovou deskou, určenou pro interiérové instalace.

Oldřich Pozdílek prezentoval také výsledky zkoušky požární odolnosti šikmé střechy s tepelnou izolací s kombinací desek K12 a K17. Skladba dosahuje požární odolnosti REI30 a R45.

Pokud Vás rozhovor zaujal, můžete sledovat i ostatní videa na YouTube kanálu portálu TZB‑info, případně se přihlásit k jejich odběru na YouTube.
 
 
Reklama