Archiv článků od 20.2.2012 do 18.12.2012

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   

SMA Solar Technology postavil servisní centrum s využitím sádrovláknitých desek FERMACELL

18.12.2012 | Fermacell GmbH, org. složka
SMA Solar Technology AG, světový lídr ve výrobě solárních měničů, se pohybuje v oblasti obnovitelných zdrojů energie a bylo samozřejmé, že vysokou důležitost měla výstavba s nejmenšími možnými dopady na životní prostředí a maximalizace použití recyklovatelných a obnovitelných materiálů. Nová budova – i když to vzhledem k použití hliníkových prvků na fasádě není patrné – byla postavena pomocí dřevěných trámů.

Konference o novinkách v oblasti suché výstavby

7.12.2012 | Bc. Oldřich Rejl, redakce
V Brně 21. listopadu roku 2012 se uskutečnily přednášky, informující o novinkách, které pro projektanty a architekty připravila firma Knauf. Na setkání zazněla přednáška arch. Evy Jiřičné. Akce se uskutečnila ve slavné, nedávno citlivě rekonstruované vile Tugendhat.
FERMACELL 2 E 35 menší hluk z podlahy

Nový podlahový prvek FERMACELL 2 E 35 pro účinný kročejový útlum

3.12.2012 | Fermacell GmbH, org. složka
Nový podlahový prvek FERMACELL 2 E 35 byl vyvinut k zlepšení kročejového útlumu masivních stropů v obytných prostorech, např. u betonových stropů. Novinka nabízí optimální systémové řešení, minimální tloušťku skladby a při použití spolu s 20 mm vyrovnávacího podsypu FERMACELL zlepšení kročejového útlumu až o 31 dB!

Desky Knauf v City Green Court, stavbě ohodnocené certifikátem Leed Platinum

28.11.2012 | Knauf Praha s.r.o.
City Green Court již ve fázi projektu počítala s energeticky úsporným řešením a dosáhla na certifikát Leed Platinum. U sádrokartonových konstrukcí byl kladen velký důraz na akustiku. Na stavbě se pečlivě hlídaly detaily napojení konstrukcí na prostupy, dotěsnění skleněných příček a dutinové podlahy.
Deska Knauf La Vita pro reduDeska Knauf La Vita pro redukci elektromagnetického zářeníkci elektromagnetického záření

Sádrokartonová deska La Vita slouží k podstatné redukci elektromagnetického záření uvnitř budov

22.11.2012 | Knauf Praha s.r.o.
Deska La Vita je funkční sádrokartonová deska, do jejíhož rubového kartonu jsou integrována karbonová vlákna schopná odvést elektromagnetické vlnění připojeným zemnícím (nulovým) drátem do země. Deska Knauf La Vita je určena do elektromagnetickým vlněním exponovaných interiérů.
fermacell katalog

Vyšel nový katalog pro plánování a zpracování podlahových systémů FERMACELL

23.10.2012 | Fermacell GmbH, org. složka
Přepracovaný katalog s názvem „Podlahové systémy FERMACELL – plánování a zpracování“ na 80 stranách podrobně představuje použití a návrh suchých podlahových systémů ve stavbách. Je pomůckou nejen pro architekty, projektanty a akustiky, ale také pro montážní firmy, soukromé stavebníky, studenty a další zájemce o moderní suchou výstavbu.

Jakou barvu podlahy zvolit, aby slušela našemu interiéru

28.9.2012 | Slávka Černá, Quick-Step
Při výběru laminátové podlahy bychom měli myslet nejen na její praktické využití, ale pozornost je třeba věnovat také estetické stránce. Proces výběru barvy by pak měl podléhat jak požadovanému konečnému výsledku, tak i vlivu stávajících barevných prvků v interiéru bytu či domu. Každá místnost je jiná a vyžaduje individuální přístup v závislosti na našem očekávání.
Knauf - desky Aquapanel Outdoor se 100% odolnosti vlhkosti pro zelenou živou stěnu

Živá zelená stěna vyžaduje speciální řešení opláštění stěny

17.7.2012 | Knauf Praha s.r.o., Jiří Gina
Pro konstrukci živé zelené stěny byly použity desky Knauf Aquapanel Outdoor. Úkolem stavební firmy Komont bylo vytvořit 20 m vysokou příčku, po které stéká živný roztok a nasákne do vegetativní textilie. Aquapanel Outdoor je schopen odolávat 100% vlhkosti, aniž by se na něm projevovala degradace nebo tvorba plísně.
interiérové sklo

Máte rádi sklo použité v interiéru jako funkční nebo designový prvek?

29.6.2012 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
Stavíte dům nebo renovujete svůj současný interiér? Dívejte se v sobotu 30. 6. od 18 hodin na pořad Jak se staví sen. V rámci pořadu bylo v rekonstruovaném bytě použito mimo jiné lakované sklo se saténovou povrchovou úpravou Matelac Silver Bronze a lakované sklo se saténovou povrchovou úpravou Matelux. Nenechte si ujít tento díl a získejte tak inspiraci pro použití skla v interiéru.

Novinkou mezi sádrokartonovými deskami je Knauf TOPAS se zvýšenou tuhostí a požární odolností

11.6.2012 | Knauf Praha s.r.o.
Sádrokartonová deska TOPAS splňuje náročné požadavky na vysokou únosnost stěn pro zavěšení různých předmětů, například kuchyňských linek. Současně je tato deska schopna plnit i funkci deskové statické výztuže u rámových konstrukcí (ocelové i dřevěné skeletové konstrukce). Tyto vylepšené vlastnosti byly docíleny zvýšenou hustotou jádra desky.
stavební desky

Multifunkční stavební desky Schlüter®-KERDI-BOARD

5.6.2012 | Detalon, s.r.o.
V pozici přelomové stavební novinky jsou nyní multifunkční stavební desky Schlüter®-KERDI-BOARD. Stále více prováděcích firem i investorů přichází na výhody tohoto vpravdě revolučního řešení pro konstrukce stěn, příček a dalších interiérových stavebních součástí.

Novinkou FERMACELLu je sprchový podlahový set pro liniové žlaby Powerpanel TE

30.5.2012 | Fermacell GmbH, org. složka
Moderní stylové a komfortní koupelny a sprchy je možné jednoduše realizovat pomocí novinky v sortimentu sádrovláknitých a cementovláknitých systémů FERMACELL - sprchového podlahového setu pro liniové žlaby FERMACELL Powerpanel TE.

Profesionální řešení pro restaurace – venkovní terasa z prken Profi

27.5.2012 |
Podnikáte v oblasti gastronomie nebo wellness a hledáte optimální řešení venkovní terasy či předzahrádky? Inovativní konstrukce woodplastic prken Silva Profi má nulovou nasákavost, materiál je tedy vysoce odolný proti ušpinění (víno, káva, tuky, kečup apod.), velmi stabilní proti otěru a zároveň i rezistentní vůči atmosférickým vlivům (UV záření, déšť, sníh).
Akustický systém Knauf Heluz

Akustický systém pro mezibytové příčky se sádrovou omítkou KNAUF MP 75

2.5.2012 | Knauf Praha s.r.o., Richard Kroupa, Knauf Praha, Ing. Pavel Heinrich, HELUZ
V našem článku se budeme zabývat stavební akustikou mezibytových stěn, konkrétně hodnotou vzduchové neprůzvučnosti, která vyjadřuje zvukově izolační vlastnost dělící stavební konstrukce a její schopnost bránit šířeni hluku, který se šíří vzduchem. Pro navrhování (nejen) mezibytových stěn se uplatňuji v souvislosti se zákonem č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví.
rigips

Nové možnosti skladeb konstrukcí s deskou RigiStabil v dřevostavbách

25.4.2012 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Sádrokartonová deska RigiStabil se používá ve skladbách pro nosné i nenosné příčky, předstěny, podhledy a podkroví v difuzně uzavřených i otevřených konstrukcích. Za určitých podmínek jí lze použít i ve vnějším prostředí v chráněné expozici (podbití přesahu střechy, průjezdy atd.).
lakobel

Lacobel & Matelac. Nové barvy odrážejí nové trendy.

24.4.2012 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
Společnost AGC úzce spolupracovala s designéry a odborníky, aby přesně definovala nadcházející trendy v interiéru. Výsledkem pak byla klíčová slova autentičnost, tradice a přirozenost. Nové trendy v designu se odrážejí ve spojení jedinečných škál lakovaných skel, lesklého skla Lacobel a saténového skla Matelac od společnosti AGC Glass Europe.
dřevostavby

Nejvyšší dřevěná budova v Německu už měří 25 metrů

19.4.2012 | Fermacell GmbH, org. složka
V prostorách bývalé letecké základny vzniká město budoucnosti: v Bad Aiblingu u Mnichova realizuje místní investor na asi 70 hektarech město s nulovými energetickými požadavky. Původní budovy vojenské základny budou buď odstraněny nebo modernizovány podle nejnovějších standardů. Současně budou doplněny novostavbami, které budou realizovány inovativním systémem dřevěných konstrukcí.
RigiStabil

Konstrukční deska RigiStabil umožní provádět nové konstrukce nejen v dřevostavbách

16.4.2012 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Systémy suché výstavby jsou nyní rozšířeny o konstrukční sádrokartonovou desku RigiStabil nejen do dřevostaveb. Jedinečný stavební materiál lze na stavbách v interiérech všestranně upotřebit. Za určitých podmínek lze desku použít i ve vnějším prostředí v chráněné expozici (podbití přesahu střechy, průjezdy atd.).

Novinka v sortimentu FERMACELL: nová protipožární deska Firepanel A1

24.2.2012 | Fermacell GmbH, org. složka
Po celé Evropě jsou pro veřejné budovy s montovanými konstrukcemi stále častěji vyžadovány obklady ze stavebních materiálů třídy reakce na oheň A1. Důvodem je evropská harmonizace zkoušek, resp. klasifikace protipožární ochrany, která vede ke zpřísnění národních požadavků na stavební materiály a konstrukční prvky.

Technické konopí, alternativní plnivo cementotřískových desek

20.2.2012 | Ing. Šárka Keprdová, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technologie stavebních hmot a dílců
Technické konopí je velice perspektivní surovina, která se díky svým dobrým mechanickým a tepelně-technickým vlastnostem dostává do popředí zájmů při výrobě stavebních prvků. Velkou výhodou je především rychlá obnovitelnost a výtěžnost konopného pazdeří. Článek pojednává o použití pazdeří technického konopí jakožto náhrada plnivové složky cementotřískových desek.
zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   
 
 

Aktuální články na ESTAV.czKdy může stavební úřad nařídit odstranění stavby, terénních úprav nebo zařízení?Opuštěnou sklárnu u Teplic nahradí moderní průmyslový areálŽaluziový kastlík od Ytongu usnadní instalaci žaluziíUnikátní stroj na opravu silnic, frézuje a zároveň pokládá nový povrch