Archiv článků od 18.12.2012 do 18.11.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   

Interiérové tepelně akumulační omítky a obkladové prvky

18.11.2013 | Ing. Bohdan Nešpor, Ing. Hynek Vilam, Výzkumný ústav stavebních hmot Brno
Článek popisuje projekt zaměřený na vývoj speciálních kompozitních materiálů, které by díky své skladbě a struktuře umožnily dobré vedení, uložení a následné uvolnění tepla zvláště v oblasti infračerveného záření.
diskuse: 4 příspěvky, poslední 14.01.2015 15:57

GUTTADRYTEK – tvarovky pro trvalé odvětrání podlahové konstrukce

21.10.2013 |
Především při rekonstrukcích starších staveb se stává, že je potřeba provést i opravu nebo výměnu podlahy. V té staré většinou najdete navezenou škváru, nebo v horším případě nějakou neidentifikovatelnou hmotu.

Dřevostavba VESPER HOMES v Kamenném Přívozu - individuální stavba, systémové řešení

20.10.2013 |
Ve známé trampské obci Kamenný Přívoz vyrostl v roce 2011 rodinný dům se značkou dřevostaveb VESPER HOMES. Přízemní rodinný dům s obytným podkrovím o půdorysu obdélníku má zastavěnou plochu 106 m2 a jeho konstrukční systém na bázi přírodního masivního dřeva odpovídá současným trendům nízkoenergetických a pasivních domů a zároveň vyhoví investorovi nízkými investičními náklady.

Hliníkové požáru odolné konstrukce nejvyšší kvality

14.10.2013 | Sapa Building System s.r.o.
Požární uzávěry Sapa Building System jsou v okruhu stavebních a požárních specialistů známé i díky své životnosti a užitné hodnotě. V naší nabídce najdete požární uzávěry zahrnující dveře, servisní okna, stěny i s dveřmi, automaticky posuvné dveře i fasády a střechy.

Desky Knauf Diamant a Knauf Silentboard pro dobré sousedské vztahy

24.9.2013 | Knauf Praha s.r.o., Miroslav Nyč
Kouzlo desek Knauf Diamant a Knauf Silentboard spočívá nejenom ve vysoké hodnotě vážené vzduchové neprůzvučnosti (čím větší, tím lepší). Jako v pohádkové truhle je v nich skryta schopnost posouvat zvukově kritické chování akustické konstrukce mimo pro člověka slyšitelné pásmo.

Odborná konference POVRCHOVÉ ÚPRAVY VE STAVEBNICTVÍ 2013

29.8.2013 | BETONCONSULT, s.r.o.
Společnost BETONCONSULT, s.r.o., pořádá letos první ročník odborné konference POVRCHOVÉ ÚPRAVY VE STAVEBNICTVÍ. Konference se uskuteční 18. září 2013 v Kulturním centru Novodvorská v Praze 4.

Největší sportcentrum v Plzni s deskami fermacell a výbornou akustickou izolací

17.7.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
„Materiály fermacell jsme znali, přesto nás akustika nového fitness a wellness centra Golden Body v Plzni po dokončení příjemně překvapila. Fermacell jsme použili na podlahách a příčkách z více důvodů – podlahy se montují velmi jednoduše, konstrukce příček je lehká a má vysokou nosnost, podlahy a stěny přitom výborně akusticky izolují a jsou odolné proti požáru.“

Certifikace systémů dle ČSN aneb radosti a strasti výrobce ve střední Evropě

16.7.2013 | Knauf Praha s.r.o., Miroslav Nyč
Certifikace? Pro mnohé jde o nutné administrativní zlo, které nás jednou umoří. Certifikace systémů a materiálů Knauf či jejich shoda s evropskými normami není ale pouhý byrokratický nástroj státu. Předepsané a ověřené vlastnosti výrobků předchází možným reklamacím, ale rovněž brání zákazníka samotného před škodami vzniklými montáží či použitím systému nebo jednotlivého výrobku.

Chytrá kombinace dřeva, betonu a fermacellu na sedmipatrových bytových domech v Berlíně

25.6.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
V roce 2012 byla v Berlíně realizována stavba dvou nových sedmipatrových bytových domů. Použití dřeva u tak vysokých bytových domů (podlaha nejvyššího patra je téměř 20 metrů nad úrovní terénu) bylo možné díky obložení sádrovláknitými deskami fermacell s účinnou požární ochranou. Tak se opět dokazuje neudržitelnost tuzemských bariér kladených výškovým dřevostavbám.

Tiché zázemí v nové prodejně SIKO KOUPELNY vytvořily multipodkladové desky Ceresit CL 58

18.6.2013 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Reprezentativní showroom o ploše 2700 m² otevřela v březnu letošního roku společnost SIKO KOUPELNY v Praze na Zličíně. Nový showroom je výjimečný v několika ohledech. Nejen svou úctyhodnou rozlohou prodejní plochy, ale především originálním řešením prostoru inspirovaným diagonálně orientovanou Broadwayí v New Yorku.

Rakouský architekt vsadil na dřevostavbu RD Rýmařov s materiály fermacell

11.6.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
„Lehká prefabrikace na bázi rámových konstrukcí dřeva bývá často spojována s uniformitou, malou architektonickou kreativitou a nízkou vůlí spolupráce s architekty. Firma RD Rýmařov si tyto nedostatky uvědomuje a hledá možnosti negovat uvedené argumenty. Proto možnost realizovat „GreenWell Conference & Coaching Centre“ byla chápána v Rýmařově jako velká výzva.“

Rekonstrukce obvodového pláště obchodního centra NOSRETI v Brně s materiály fermacell

29.5.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
Provozovatel obchodního centra se v loňském roce rozhodl dodat vzhledu budovy moderní ráz a v červnu 2012 zahájila stavební společnost Stavoprojekta Brno přípravné práce na regeneraci obvodového pláště a na výměně stávajících oken. Plášť budovy z boletických panelů je po rekonstrukci tvořen sádrovláknitými deskami fermacell o tloušťce 15 mm.
Základní charakteristiky modifikovaného dřevoplastového kompozitu

Základní charakteristiky modifikovaného dřevoplastového kompozitu

6.5.2013 | Ing. Anna Benešová, Ing. Jan Vaněrek, Ph.D., prof. Ing. Rostislav Drochytka, CSc., VUT v Brně, Fakulta stavební
Tento článek popisuje způsob modifikace standardně vyráběného dřevoplastového kompozitu při použití odpadních a druhotných surovin. Zároveň uvádí předpokládané zkoušky, které budou prováděny na vzorcích vyrobených inovovanou technologií výroby, která zajistí přesnější interpretaci výsledků.
Teplotní dilatace obkladových desek

Teplotní dilatace obkladových desek

22.4.2013 | prof. Mgr. Jan Toman, DrSc., Ing. Tomáš Korecký, Katedra Materiálového inženýrství a chemie ČVUT Praha
Součinitel délkové teplotní roztažnosti je další tepelně technický parametr (kromě součinitelů tepelné a teplotní vodivosti a měrné tepelné kapacity), který je důležitý pro aplikace konkrétních výrobků na stavbě.
Při jeho měření byl použit dilatometr, do kterého se vždy vložil trámeček o rozměrech cca 2 × 12 × tloušťka desky, postupně se zvyšovala teplota až do 1000 °C a měřila se změna délky a vypočítal se součinitel α.

Vysoká vzduchová a kročejová neprůzvučnost podlahových prvků fermacell Silentio potvrzena

17.4.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
Zkušebna CSI ve Zlíně potvrdila vysokou vzduchovou a kročejovou neprůzvučnost nového produktu fermacell Silentio. Laicky to znamená, že s materiály fermacell Silentio jsou stropy dřevostaveb téměř bezhlučné. Výsledky zkoušky jsou pozitivní zprávou pro všechny, kteří uvažují o dřevostavbě, pro výrobce dřevostaveb i pro ty, kteří se chystají rekonstruovat dřevěné trámové stropy.

Protipožární desky Firepanel A1 na „zelené“ administrativní budově

10.4.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
První zelená budova administrativního typu v ČR byla dokončena v listopadu 2012. Součástí fasády jsou i protipožární sádrovláknité desky fermacell Firepanel A1. Kromě inovativních technologií, jako jsou aktivované stropy pro chlazení a vytápění, je využívána i šedá voda z umýváren, která je čištěna a připravována k opětovnému použití prostřednictvím kořenové čističky.

Volyňský seminář Dřevostavby posedmnácté

5.4.2013 | Vlastimil Růžička, redakce
Tradičně se v jihočeském městečku Volyně sešli nadšenci, aby představili nestárnoucí stavební materiál. 17. ročník dvoudenního semináře (27. až 28. 3.) Dřevostavby 2013 přinesl celou řadu zajímavých událostí a přednášek.

Fermacell se nadechuje k evropské expanzi

4.2.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
Společnost Fermacell čelí velkým výzvám – na jaře 2013 se otevřou nové výrobní kapacity ve Španělsku a v Německu, mění se evropská organizační struktura, změny nastaly i v top managementu společnosti Fermacell GmbH. Další plány a pohled do zákulisí současného stavu zprostředkovává v rozhovoru Ing. Miloš Kincel spolu s Ing. Jaroslavem Benákem.

Studium vlastností popílku vznikajícího jako vedlejší produkt při výrobě cementotřískových desek

4.2.2013 | Ing. Tomáš Melichar, Ph.D., doc. Ing. Jiří Bydžovský, CSc., Ing. Miroslav Vacula
Článek je zaměřen na analyzování základních parametrů popílku, který vzniká jako vedlejší produkt při výrobě cementotřískových desek. Dále je provedena komparace s vybranými typy vedlejších energetických produktů. Konkrétně se jedná o testování těchto alternativních surovin z hlediska vybraných parametrů, které jsou podstatné pro následující využití v cementových kompozitech s organickou výztuží.

SMA Solar Technology postavil servisní centrum s využitím sádrovláknitých desek FERMACELL

18.12.2012 | Fermacell GmbH, org. složka
SMA Solar Technology AG, světový lídr ve výrobě solárních měničů, se pohybuje v oblasti obnovitelných zdrojů energie a bylo samozřejmé, že vysokou důležitost měla výstavba s nejmenšími možnými dopady na životní prostředí a maximalizace použití recyklovatelných a obnovitelných materiálů. Nová budova – i když to vzhledem k použití hliníkových prvků na fasádě není patrné – byla postavena pomocí dřevěných trámů.
zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   
 
 

Aktuální články na ESTAV.cz„Soutěž o nejlepší projekt“ pro studenty od společnosti Wienerberger má své vítězeJak utlumit hluk ze stavebních prací? Postavte si stan!Na Vysočině přibylo do června 671 bytů, meziročně o 60 % víceZájem o státní půjčky na bydlení po prvotním náporu ochabl