Archiv článků od 16.12.2013 do 14.7.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   

Suchá výstavba nebo klasické zdění? Ekonomické a technické porovnání konstrukcí

14.7.2014 | Dipl.-Ing.(FH) Jaroslav Benák, Fermacell GmbH
Jednou z hlavních výhod dělících stěn ze sádrovlákna je rychlost a komplexnost jejich montáže. Při použití těchto materiálů nevznikají žádné prostoje čekáním na vyschnutí mokrých procesů. Prostory jsou ihned obyvatelné. Předností je také jednoduché a čisté zpracování.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 18.01.2016 19:13

Dřevostavba VESPER HOMES v Žatčanech by si bez fermacellu ani „neškrtla“

6.7.2014 | Fermacell GmbH, org. složka, Ing. Petr Novák, Vesper Frames
Další individuální dřevostavba VESPER HOMES u Brna byla opět o přizpůsobení stavby požadavkům klienta, v kombinaci s možnostmi pozemku a poměrně dlouhé komunikaci se stavebním úřadem. Obzvláště při řešení umístění stavby na pozemku by si tentokrát realizátoři z VESPER FRAMES bez Fermacellu ani „neškrtli“.

Řešení skladby stěnových desek v roubence vedoucího výroby Tesařství ŽAKO

24.6.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Když člověk něco dělá pro sebe, je jasné, že to chce mít uděláno nejlíp, jak jen to jde. Platí to i pro roubený rodinný dům, který si postavil v obci nedaleko Jablonce nad Nisou vedoucí výroby Tesařství ŽAKO. Fermacell je v rodinném domě Michala Žáka použitý na předstěnách obvodových stěn a na podlahách v patře.

Twinson v sobě spojuje odolnost a trvanlivost PVC s hřejivým pocitem dřeva

12.6.2014 | Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o.
V interiéru trávíme většinu života, léto je však ideální čas užívat čerstvý vzduch a slunce. Udělejte něco pro sebe s novou terasou, o kterou se navíc nebudete muset skoro starat. Zvolte prověřený materiál, u něhož vám je prodejce schopen doložit výsledky zkoušek, certifikáty nebo hygienické atesty.

Kalitelná lakovaná skla Lacobel T od AGC si můžete vybrat v 15 módních barvách

10.6.2014 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
AGC Glass Europe odpovídá na nové požadavky a rostoucí nároky zpracovatelů, architektů a spotřebitelů škálou kalitelných lakovaných skel Lacobel T. Nabídka je rozšířena o dalších 11 nových módních barev, které jsou k dispozici od května 2014.

Stylová dřevostavba založená na dřevěné rámové konstrukci a sádrovláknitých deskách fermacell

31.5.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Na okraji obce Vratislavice nad Nisou stojí další dům značky Vesper Homes, realizovaný podle návrhu architektonického ateliéru Labor 13 konstrukčním systémem VF CLT, založeném na dřevěné rámové konstrukci a sádrovláknitých deskách fermacell. A proč se investoři rozhodli pro dřevostavbu?

Pasivní dům na severu Francie se 450 m2 fermacell Greenline na stěnách a stropech

26.5.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Ekologicky smýšlející majitel se rozhodl realizovat dům svépomocí tak, aby měl své nápady plně pod kontrolou. Vybral vhodné stavební materiály a přesvědčil místní stavební firmy, aby je využili v jeho budoucím domově: dřevěnou konstrukci z Finska, okna s trojskly, dřevěné obložení či sádrovláknité desky fermacell Greenline.

Sádrokarton v rodinném domě? Jako doma!

5.5.2014 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Mladí manželé se rozhodli pro stavbu rodinného domu, který by vyhovoval jejich požadavkům. Toho chtěli docílit především chytrým použitím moderních a kvalitních materiálů. O sádrokarton se začali zajímat hlavně kvůli využití v podkroví, ale nakonec se stal převládajícím stavebním materiálem jejich domu.

Na akci "Lepší sádroš" vám odborníci na suchou výstavbu odpoví na jakoukoliv otázku

4.5.2014 | Vlastimil Růžička, redakce
Až do června bude probíhat akce s názvem Fermacell – lepší sádroš. Speciálně upravený přívěs cestuje po českých a moravských městech s týmem specialistů, kteří jsou připraveni odpovědět na všechny otázky. Redakční návštěvu jsme absolvovali ve stylové provozovně Jaf Holz v Brandýse nad Labem.

Desky Fermacell Powerpanel H2O nyní i s oblíbenou profilovanou TB hranou

2.5.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Desky fermacell Powerpanel H2O jsou ideální pro použití v prostorách, jejichž stěny jsou vystaveny trvalému zatížení vodou. V těchto náročných podmínkách poskytují ideální vodovzdorný podklad pro dlaždice, přírodní kámen nebo jiné obklady. Nově nabízí fermacell pro desky Powerpanel H2O k lepené spáře také profilovanou hranu (TB hrana) s možností tmelení.

Trendy dávají keramice novou roli

28.4.2014 | LASSELSBERGER, s.r.o. - značka RAKO
Dlažba do koupelny, na terasu dřevo, do obývacího pokoje tapeta? Složité rozhodování, které usnadní jeden tradiční materiál. Keramické obklady totiž nabízejí kreativní řešení pro celý domov. Mít dlažbu na podlaze a obklad na stěně je zcela běžné. Zkuste podle aktuálních trendů i chuti víc experimentovat a vyberte si z letošních novinek RAKO.

Nový Ski servis v obci Pstruží postavila ve velmi krátké době firma RD Rýmařov

7.4.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
V říjnu 2012 započala výstavba dlouho očekávaného lyžařského areálu Plešivec v Krušných horách. Areál vznikl na „zelené louce“. Od listopadu do prosince loňského roku se na výstavbě podílela i společnost RD Rýmařov, která v obci Pstruží u Merklína (okres Karlovy Vary) postavila nový Ski servis.

Požární ochrana je celkem obtěžující záležitost – dokud nehoří

31.3.2014 | Knauf Praha s.r.o., Miroslav Nyč
Zdrojem nikdy nekončících změn jsou změny ve zkušebních normách v rámci CEN, v pravidlech pro rozšířené aplikace, v normách projektových a v neposlední řadě je nekonečnou inspirací k novým či zpřesňujícím řešením samotná odborná veřejnost. A každý podnět z reálných staveb je pro Knauf cenný.

Předváděcí akce "Fermacell – lepší sádroš" v průběhu 3 měsíců navštíví 60 prodejen stavebnin

17.3.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Ve 37 českých a moravských městech a v 60 prodejnách stavebnin se v průběhu března až června 2014 představí na předváděcí akci „Fermacell – lepší sádroš“ sádrovláknité materiály Fermacell. Jak už název projektu napovídá, zákazníkům stavebnin budou velmi názorně předvedeny výhody materiálů fermacell ve srovnání s klasickým sádrokartonem.

Publikace "Fermacell: Navrhování a provádění dřevostaveb"

12.3.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Publikace „Fermacell: Navrhování a provádění dřevostaveb“ je určena nejen architektům, projektantům a prováděcím firmám, ale také statikům, stavebním úřadům a školám. Na téměř 140 stranách prezentuje expertní tým Fermacell své znalosti a praktické zkušenosti. Zdarma je ke stažení ve formátu PDF, případně si objednejte zpoplatněnou tištěnou verzi.

Rekonstrukce malého bytu – realizace velkého snu

10.3.2014 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Byt se za necelých 20 dní změnil k nepoznání – z neútulného místa k vysněnému hnízdečku. Navíc s originální policí nad kuchyňskou linkou, světelnými rampami, nikami v koupelně podle nápadů a netradiční vestavěnou šatní skříní v předsíni.

Suché podlahy fermacell v prvorepublikovém hotelu Slunný dvůr

17.2.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Zchátralou budovu z 30. let 20. století, téměř k demolici, nynější majitelé citlivě zrekonstruovali s cílem navázat na dávné časy slávy tohoto hotelu. K vysokému komfortu hostů přispívají i podlahové prvky fermacell, které byly při rekonstrukci instalovány na ploše cca 620 m2 v hotelových pokojích

Nové venkovní obklady Standard pro krásný vzhled a lepší izolační vlastnosti budov

27.1.2014 | Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o.
Společnost Inoutic uvádí na trh nový fasádní systém z kvalitních PVC profilů pro opláštění budov jakéhokoli typu. Obklady Standard dlouhodobě chrání budovu v každém počasí a nevyžadují žádnou náročnou údržbu. Ideální jsou pro zakončení zateplených fasád.

Příčky fermacell v hotelu Beránek plní vysoké požadavky na požární odolnost a útlum zvuku

9.1.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Původní hotel se stejným názvem Beránek byl před zahájením výstavby zdemolován a na stejném místě vyrůstá v Úpici zcela nový objekt. Interiérové příčky nového hotelu jsou v rozsahu cca 8 000 m2 řešeny ze systému fermacell.
výzkum v laboratoři

Vliv vláknové výztuže na mechanické a termofyzikální vlastnosti kompozitních materiálů

16.12.2013 | Prof. Mgr. Jan Toman, DrSc., Ing.Tomáš Korecký, Katedra materiálového inženýrství a chemie, Stavební fakulta ČVUT Praha
V dnešní době je v materiálovém inženýrství trend vyvinout materiály s cílenými vlastnostmi. To umožňují kompozitní materiály, kde se do základní matrice přidávají další složky, které vylepšují její vlastnosti. Podívejme se podrobněji na některé z nich včetně příslušných zkoušek.
zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   
 
 

Aktuální články na ESTAV.czKdy může stavební úřad nařídit odstranění stavby, terénních úprav nebo zařízení?Opuštěnou sklárnu u Teplic nahradí moderní průmyslový areálŽaluziový kastlík od Ytongu usnadní instalaci žaluziíUnikátní stroj na opravu silnic, frézuje a zároveň pokládá nový povrch