Archiv článků od 4.2.2013 do 16.12.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   

výzkum v laboratoři

Vliv vláknové výztuže na mechanické a termofyzikální vlastnosti kompozitních materiálů

16.12.2013 | Prof. Mgr. Jan Toman, DrSc., Ing.Tomáš Korecký, Katedra materiálového inženýrství a chemie, Stavební fakulta ČVUT Praha
V dnešní době je v materiálovém inženýrství trend vyvinout materiály s cílenými vlastnostmi. To umožňují kompozitní materiály, kde se do základní matrice přidávají další složky, které vylepšují její vlastnosti. Podívejme se podrobněji na některé z nich včetně příslušných zkoušek.
Podlaha z PVC

PVC a kontaminace vnitřních prostor budov toxickými ftaláty

18.11.2013 | RNDr. Jindřich Petrlík, Arnika Praha, Mgr. Jiří Kristian, Arnika Ostrava
V poslední době se stále častěji diskutuje o tom, jak zdravé jsou vnitřní prostory budov, a jedním z používaných hledisek je i přítomnost toxických látek, které se do nich uvolňují z použitých materiálů pro stavbu, pro vnitřní úpravu místností či z nábytku. K nejvíce diskutabilním materiálům patří některé plasty a mezi nim pak především polyvinylchlorid (PVC).
diskuse: 1 příspěvek, 23.01.2016 08:45

Interiérové tepelně akumulační omítky a obkladové prvky

18.11.2013 | Ing. Bohdan Nešpor, Ing. Hynek Vilam, Výzkumný ústav stavebních hmot Brno
Článek popisuje projekt zaměřený na vývoj speciálních kompozitních materiálů, které by díky své skladbě a struktuře umožnily dobré vedení, uložení a následné uvolnění tepla zvláště v oblasti infračerveného záření.
diskuse: 4 příspěvky, poslední 14.01.2015 15:57

GUTTADRYTEK – tvarovky pro trvalé odvětrání podlahové konstrukce

21.10.2013 |
Především při rekonstrukcích starších staveb se stává, že je potřeba provést i opravu nebo výměnu podlahy. V té staré většinou najdete navezenou škváru, nebo v horším případě nějakou neidentifikovatelnou hmotu.

Dřevostavba VESPER HOMES v Kamenném Přívozu - individuální stavba, systémové řešení

20.10.2013 |
Ve známé trampské obci Kamenný Přívoz vyrostl v roce 2011 rodinný dům se značkou dřevostaveb VESPER HOMES. Přízemní rodinný dům s obytným podkrovím o půdorysu obdélníku má zastavěnou plochu 106 m2 a jeho konstrukční systém na bázi přírodního masivního dřeva odpovídá současným trendům nízkoenergetických a pasivních domů a zároveň vyhoví investorovi nízkými investičními náklady.

Hliníkové požáru odolné konstrukce nejvyšší kvality

14.10.2013 | Sapa Building System s.r.o.
Požární uzávěry Sapa Building System jsou v okruhu stavebních a požárních specialistů známé i díky své životnosti a užitné hodnotě. V naší nabídce najdete požární uzávěry zahrnující dveře, servisní okna, stěny i s dveřmi, automaticky posuvné dveře i fasády a střechy.

Desky Knauf Diamant a Knauf Silentboard pro dobré sousedské vztahy

24.9.2013 | Knauf Praha s.r.o., Miroslav Nyč
Kouzlo desek Knauf Diamant a Knauf Silentboard spočívá nejenom ve vysoké hodnotě vážené vzduchové neprůzvučnosti (čím větší, tím lepší). Jako v pohádkové truhle je v nich skryta schopnost posouvat zvukově kritické chování akustické konstrukce mimo pro člověka slyšitelné pásmo.

Odborná konference POVRCHOVÉ ÚPRAVY VE STAVEBNICTVÍ 2013

29.8.2013 | BETONCONSULT, s.r.o.
Společnost BETONCONSULT, s.r.o., pořádá letos první ročník odborné konference POVRCHOVÉ ÚPRAVY VE STAVEBNICTVÍ. Konference se uskuteční 18. září 2013 v Kulturním centru Novodvorská v Praze 4.

Největší sportcentrum v Plzni s deskami fermacell a výbornou akustickou izolací

17.7.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
„Materiály fermacell jsme znali, přesto nás akustika nového fitness a wellness centra Golden Body v Plzni po dokončení příjemně překvapila. Fermacell jsme použili na podlahách a příčkách z více důvodů – podlahy se montují velmi jednoduše, konstrukce příček je lehká a má vysokou nosnost, podlahy a stěny přitom výborně akusticky izolují a jsou odolné proti požáru.“

Certifikace systémů dle ČSN aneb radosti a strasti výrobce ve střední Evropě

16.7.2013 | Knauf Praha s.r.o., Miroslav Nyč
Certifikace? Pro mnohé jde o nutné administrativní zlo, které nás jednou umoří. Certifikace systémů a materiálů Knauf či jejich shoda s evropskými normami není ale pouhý byrokratický nástroj státu. Předepsané a ověřené vlastnosti výrobků předchází možným reklamacím, ale rovněž brání zákazníka samotného před škodami vzniklými montáží či použitím systému nebo jednotlivého výrobku.

Chytrá kombinace dřeva, betonu a fermacellu na sedmipatrových bytových domech v Berlíně

25.6.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
V roce 2012 byla v Berlíně realizována stavba dvou nových sedmipatrových bytových domů. Použití dřeva u tak vysokých bytových domů (podlaha nejvyššího patra je téměř 20 metrů nad úrovní terénu) bylo možné díky obložení sádrovláknitými deskami fermacell s účinnou požární ochranou. Tak se opět dokazuje neudržitelnost tuzemských bariér kladených výškovým dřevostavbám.

Tiché zázemí v nové prodejně SIKO KOUPELNY vytvořily multipodkladové desky Ceresit CL 58

18.6.2013 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Reprezentativní showroom o ploše 2700 m² otevřela v březnu letošního roku společnost SIKO KOUPELNY v Praze na Zličíně. Nový showroom je výjimečný v několika ohledech. Nejen svou úctyhodnou rozlohou prodejní plochy, ale především originálním řešením prostoru inspirovaným diagonálně orientovanou Broadwayí v New Yorku.

Rakouský architekt vsadil na dřevostavbu RD Rýmařov s materiály fermacell

11.6.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
„Lehká prefabrikace na bázi rámových konstrukcí dřeva bývá často spojována s uniformitou, malou architektonickou kreativitou a nízkou vůlí spolupráce s architekty. Firma RD Rýmařov si tyto nedostatky uvědomuje a hledá možnosti negovat uvedené argumenty. Proto možnost realizovat „GreenWell Conference & Coaching Centre“ byla chápána v Rýmařově jako velká výzva.“

Rekonstrukce obvodového pláště obchodního centra NOSRETI v Brně s materiály fermacell

29.5.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
Provozovatel obchodního centra se v loňském roce rozhodl dodat vzhledu budovy moderní ráz a v červnu 2012 zahájila stavební společnost Stavoprojekta Brno přípravné práce na regeneraci obvodového pláště a na výměně stávajících oken. Plášť budovy z boletických panelů je po rekonstrukci tvořen sádrovláknitými deskami fermacell o tloušťce 15 mm.
Základní charakteristiky modifikovaného dřevoplastového kompozitu

Základní charakteristiky modifikovaného dřevoplastového kompozitu

6.5.2013 | Ing. Anna Benešová, Ing. Jan Vaněrek, Ph.D., prof. Ing. Rostislav Drochytka, CSc., VUT v Brně, Fakulta stavební
Tento článek popisuje způsob modifikace standardně vyráběného dřevoplastového kompozitu při použití odpadních a druhotných surovin. Zároveň uvádí předpokládané zkoušky, které budou prováděny na vzorcích vyrobených inovovanou technologií výroby, která zajistí přesnější interpretaci výsledků.
Teplotní dilatace obkladových desek

Teplotní dilatace obkladových desek

22.4.2013 | prof. Mgr. Jan Toman, DrSc., Ing. Tomáš Korecký, Katedra Materiálového inženýrství a chemie ČVUT Praha
Součinitel délkové teplotní roztažnosti je další tepelně technický parametr (kromě součinitelů tepelné a teplotní vodivosti a měrné tepelné kapacity), který je důležitý pro aplikace konkrétních výrobků na stavbě.
Při jeho měření byl použit dilatometr, do kterého se vždy vložil trámeček o rozměrech cca 2 × 12 × tloušťka desky, postupně se zvyšovala teplota až do 1000 °C a měřila se změna délky a vypočítal se součinitel α.

Vysoká vzduchová a kročejová neprůzvučnost podlahových prvků fermacell Silentio potvrzena

17.4.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
Zkušebna CSI ve Zlíně potvrdila vysokou vzduchovou a kročejovou neprůzvučnost nového produktu fermacell Silentio. Laicky to znamená, že s materiály fermacell Silentio jsou stropy dřevostaveb téměř bezhlučné. Výsledky zkoušky jsou pozitivní zprávou pro všechny, kteří uvažují o dřevostavbě, pro výrobce dřevostaveb i pro ty, kteří se chystají rekonstruovat dřevěné trámové stropy.

Protipožární desky Firepanel A1 na „zelené“ administrativní budově

10.4.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
První zelená budova administrativního typu v ČR byla dokončena v listopadu 2012. Součástí fasády jsou i protipožární sádrovláknité desky fermacell Firepanel A1. Kromě inovativních technologií, jako jsou aktivované stropy pro chlazení a vytápění, je využívána i šedá voda z umýváren, která je čištěna a připravována k opětovnému použití prostřednictvím kořenové čističky.

Volyňský seminář Dřevostavby posedmnácté

5.4.2013 | Vlastimil Růžička, redakce
Tradičně se v jihočeském městečku Volyně sešli nadšenci, aby představili nestárnoucí stavební materiál. 17. ročník dvoudenního semináře (27. až 28. 3.) Dřevostavby 2013 přinesl celou řadu zajímavých událostí a přednášek.

Fermacell se nadechuje k evropské expanzi

4.2.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
Společnost Fermacell čelí velkým výzvám – na jaře 2013 se otevřou nové výrobní kapacity ve Španělsku a v Německu, mění se evropská organizační struktura, změny nastaly i v top managementu společnosti Fermacell GmbH. Další plány a pohled do zákulisí současného stavu zprostředkovává v rozhovoru Ing. Miloš Kincel spolu s Ing. Jaroslavem Benákem.
zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   

Témata 2018

Partneři - Podlahy příčky povrchy

logo KNAUF
logo CEMIX

logo LIAPOR
logo CEMEX

Doporučené články

Redakce TZB-info natočila

 
 

Aktuální články na ESTAV.czČeský ostrovní dům zve na Pohled do budoucnosti, seminář o domě v roce 2030Při stavbě v Hradci Králové objevili archeologové opevnění, projekt investor upravíRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánu