Archiv článků od 30.1.2010 do 16.2.2011

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   

Budova nového krajského ředitelství Lesů ČR s materiály FERMACELL

16.2.2011 | Fermacell GmbH, org. složka
Ačkoli to na moderní budově Krajského ředitelství Lesů ČR ve Zlíně není na první pohled viditelné, koncipována je jako dřevostavba. Své výhody na ní prokazují i sádrovláknité materiály FERMACELL. Organický obloukovitý tvar dvoupodlažního objektu vychází z osazení do krajiny přesně po vrstevnici.

Desky FERMACELL se díky odolnosti vůči nárazům uplatňují ve sportovních a víceúčelových halách

1.2.2011 | Fermacell GmbH, org. složka
Stěnové a stropní konstrukce ve sportovních halách musí splňovat nejenom požadavky požární ochrany a zvukové izolace, ale musí být odolné vůči nárazům. To znamená: opláštění musí odolávat trvalému mechanickému zatížení míči (kopaná, házená a další míčové sporty) bez povrchových změn a poškození spodní konstrukce.

Sádrovláknité desky Fermacell v nízkoenergetických montovaných dřevostavbách

29.1.2011 | Fermacell GmbH, org. složka
V Jílovém u Prahy budou realizovány nové rodinné domy nízkoenergetickým systémem montované dřevostavby AWIK a v plném rozsahu zde budou použity na stěnách, příčkách i podlahách sádrovláknité materiály Fermacell. Panely společnosti AWIK se systémem Fermacell úspěšně prošly certifikací u VVÚD Praha.

Vědomosti jsou náskok

20.1.2011 | Knauf Praha s.r.o.
Odborné semináře přinesou informace o systémech KNAUF. Konkrétně předvedeme jejich praktické využití. Teoretický a praktický obsah rozšíří možnosti využití nejnovějších trendů v technologiích a umožní Vám přistupovat ještě cíleněji a hospodárněji k přáním Vašich zákazníků.

Boletické panely s deskami FERMACELL

11.12.2010 | Fermacell GmbH, org. složka
Objekt zdravotního střediska ve St. Městě na Uherskohradištsku byl v minulosti postaven pomocí tzv. boletických panelů v kombinaci s vyzdívkami z plných cihel. V průběhu roku 2010 prošel kompletní rekonstrukcí a na novou fasádu, realizovanou v minulosti z tzv. boletických panelů, byly použity sádrovláknité desky FERMACELL.

Revize ČSN 73 3251 navrhování konstrukcí z kamene

15.11.2010 | Ing. Zdeněk Plecháč, DEK a.s., Centrum technické normalizace
Článek informuje o revizi české technické normy ČSN 73 3251 Navrhování konstrukcí z kamene. Původní norma vydaná již v roce 1987 není vzhledem ke změnám, které proběhly v systému výroby a obchodu stavebních výrobků a technickému pokroku, již aktuální. Revidovaná norma bude obsahovat v současné době osvědčená technická řešení kamenných konstrukcí, včetně kamenných dlažeb a obkladů chodišť.

Bílkova vila - prohlídka zrekonstruované kulturní památky

28.10.2010 | Ing. Petr Bohuslávek
Bílkova vila na pražských Hradčanech, zapsaná na seznamu kulturních památek, prodělala kompletní rekonstrukci a adaptaci některých prostor. Vznikla obnovená památka Bílkova díla architektonického, sochařského a grafického. Zrekonstruované a adaptované prostory jsme navštívili s naší redakcí TZB-info.

Materiály FERMACELL v největším školském zařízení z modulárního systému Algeco

30.9.2010 | Fermacell GmbH, org. složka
Největší školské zařízení v České republice postavené z modulárního stavebního systému firmy Algeco vyrostlo v Dolních Břežanech u Prahy. Nový dvoupodlažní objekt byl úspěšně předán 15. července 2010. Nová mateřská a základní škola v Dolních Břežanech s rozlohou 800 m2 pojme až 100 dětí.

Kouzelný svět skla

29.9.2010 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
Okno je vznešeným prvkem domu, který propojuje interiér s okolní přírodou, vymezuje i otevírá daný prostor, rozšiřuje ho i ohraničuje. Především pak okno vpouští do budov světlo, a tak příznivě ovlivňuje náladu jejich uživatelů.

Podlaha pro každého, aneb nová sádrokartonová deska F 146

14.9.2010 | Knauf Praha s.r.o.
Společnost Knauf uvádí na trh novinku v podobě sádrokartonové desky F 146, která je určena pro suché podlahové konstrukce. Největším přínosem tohoto nového podlahového systému je kombinace velmi jednoduchého zpracování a příznivé ceny.

Twinson O-Terrace+ je ideální pro velké plochy

1.9.2010 | Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o.
Terasový systém O-Terrace+ je vyroben z kompozitního materiálu Twinson, který v sobě kombinuje přednosti obou základních složek, tedy PVC a dřeva. V materiálu Twinson se snoubí výhody pokročilé technologie s hřejivým pocitem z přírodních materiálů. Je robustní a elegantní s minimálními nároky na údržbu.

Přes sádrokartonové konstrukce se přehnala velká voda. Co s tím?

27.8.2010 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips, Ing. Jiří Otta
Voda může vniknout do interiéru budovy mnoha cestami - vadnými vnitřními rozvody, špatně napojenými domácími spotřebiči, děravou střechou či při přírodních katastrofách. Letošní letní přívalové deště zvedaly hladiny potoků a řek a voda způsobila řadu potíží. Technický tým společnosti Rigips by rád pomohl radou při následných opravách poškozených staveb.

Pevná a tvrdá = nová deska Diamant z produkce firmy Knauf

10.8.2010 | Knauf Praha s.r.o.
Nová protipožární impregnovaná deska DIAMANT vyniká zvýšenou pevností a tvrdostí povrchu při standardním zpracování, ale ve srovnání s běžnými deskami typu DF nabízí navíc vylepšené zvukově izolační vlastnosti. Můžeme dosáhnout snížení hladiny hluku až o 8 dB, a to zejména v pásmech lidské řeči (125-1000 Hz).

Podlahy FERMACELL v Centru ekologické výchovy ve Cvrčovicích u Kladna

26.6.2010 | Fermacell GmbH, org. složka
Ve Cvrčovicích u Kladna byla dokončena výstavba Centra ekologické výchovy za 60 milionů korun. Investorem bylo město Kladno, většinu nákladů uhradila Evropská unie. V novém centru jsou na ploše téměř 600 m2 použity podlahové prvky FERMACELL.

Materiály FERMACELL se uplatní v nové nemocnici v Gdaňsku

15.6.2010 | Fermacell GmbH, org. složka
V červnu 2008 byla zahájena výstavba nového "Centra invazivní medicíny" Fakultní nemocnice Lékařské univerzity v Gdaňsku a v příštím roce bude celý objekt, jehož náklady na výstavbu dosáhnou cca 3,3 mld. Kč, předán lékařům a pacientům do užívání.

Systém chráněného komunitního bydlení Atrio Wood s materiály Fermacell

22.5.2010 | Fermacell GmbH, org. složka
Systém bydlení ATRIO WOOD byl ve firmě DOMY START ze Zlína vyvinut se základním cílem uspokojit bytové potřeby osob, které se ocitnou v nepříznivé sociální situaci a jejichž snížená soběstačnost je způsobena zejména věkem nebo zdravotním stavem a z něj plynoucími zdravotními a sociálními důsledky.

Fermacell představuje způsob ohýbání desek FERMACELL Powerpanel H2O

21.4.2010 | Fermacell GmbH, org. složka
V únoru 2010 na veletrhu Dřevostavby byla poprvé tuzemské veřejnosti představena další výhoda těchto špičkových stavebních materiálů pro suchou výstavbu - možnost ohýbání desek Powerpanel H2O a tím i výroba obloukových stěn.

Odpozorováno od ovcí

25.2.2010 | Fermacell GmbH, org. složka
Elektrosmog, problémy s plísněmi, exhalace plynů ze stavebních hmot a nábytku: mezi našimi vlastními čtyřmi stěnami jsme vystaveni stále silnějšímu zatížení škodlivinami. Proto je stále větší poptávka po ekologických a zdravotně nezávadných stavebních materiálech - zejména mají-li současně vlastnosti zlepšující vzduch v prostoru jako nové sádrovláknité desky FERMACELL.

Nové sádrovláknité desky FERMACELL greenline čistí vzduch od škodlivých látek

9.2.2010 | Fermacell GmbH, org. složka
Tento účinek je zaručen po dlouhá léta a při eventuální renovaci může být obnoven provedením základního nátěru. Desky lze využít jak pro novostavby, tak i rekonstrukce, jsou vhodné pro zřizování kanceláří, výstavbu mateřských školek, škol a nemocnic. Postup práce je stejný jako u dosavadních sádrovláknitých desek. Desky FERMACELL greenline budou poprvé představeny široké veřejnosti na veletrhu Dřevostavby 2010, který se uskuteční od 25.2. do 28.2. v areálu PVA Letňany v Praze.

Fermacell organizuje vo Zvolene ďalšie pracovné stretnutie výrobcov drevostavieb

30.1.2010 | Fermacell GmbH, org. složka
Už po druhý krát pripravuje spoločnosť Fermacell na Slovensku pracovné stretnutie výrobcov drevostavieb - tohtoročné sa bude konať vo štvrtok 4. februára 2010 v priestoroch VŠLD vo Zvolene.
zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   
 
 

Aktuální články na ESTAV.czŽaluziový kastlík od Ytongu usnadní instalaci žaluziíUnikátní stroj na opravu silnic, frézuje a zároveň pokládá nový povrchKdy může stavební úřad nařídit odstranění stavby, terénních úprav nebo zařízení?Italská vláda plánuje po pádu mostu kontroly staveb v celé zemi