Archiv článků od 9.7.2012 do 16.11.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3   

Nový zámkový systém Uniclic Multifit pro jednoduchou instalaci podlah

16.11.2014 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Co je na tomto zámku tak převratného? Dílec ke spojení lze k předešlému nasadit pod úhlem a otočením do roviny zamknout. Mimo toho lze dílec spustit dolů již ve vodorovné poloze a uzamknout nebo ve vodorovné poloze jej zasunout v rovině podlahy do zámku. Lze tak spojit podlahu ve špatně přístupných místech, např. pod radiátory.

Jak aplikovat dlažbu na dřevotřískové a dřevoštěpkové desky?

1.10.2014 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize WEBER
I na tak problematický podklad, jako jsou dřevoštěpkové a dřevotřískové desky, existuje trvalé a pevné a rychlé řešení. Důkladně si prohlédněte tento návodový list, v případě potřeby kontaktujte odborného specialistu.

Systémy suché výstavby – předváděcí akce: Fermacell – lepší sádroš

10.6.2014 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Náš redaktor ověřoval reklamní hesla sádrovláknitých desek fermacell - mě neprorazíš, nezapálíš, nepřekřičíš, nestrhneš, nepromáčíš, nezdvojuješ. Jak dopadl? "Kdybych znal produkci fermacellu před lety, ušetřil bych si spoustu starostí s předěláváním našeho bytu."
Grohe termostatické bezpečné a úsporné baterie s chladným povrchem

Bezpečná domácnost: tipy, které zajistí rodičům klidné spaní

1.6.2014 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce, Tereza Ďoubalová, Native PR
Uhlídat neposedné a zvídavé děti není jednoduchý úkol. Rodiče nemohou mít oči všude, zvlášť když na každém kroku číhá na děti spousta nebezpečí. Proto by alespoň domov měl působit jako oáza klidu a bezpečí.

Montované domy na bázi dřeva – základní konstrukční materiály (2. díl)

17.3.2014 | Autor: Ing. Bohumil Koželouh, CSc., soudní znalec
V pětidílném seriálu představujeme vývoj a základní typy montovaných domů na bázi dřeva, základní konstrukční materiály, základní spojovací prostředky, požadavky na nosné prvky a nosné stěnové prvky(panely). V druhém díle základní konstrukční materiály.

Ověření použitelnosti alternativních surovin v cementotřískových deskách

27.1.2014 | Ing. Šárka Keprdová, doc. Ing. Jiří Bydžovský, Ph.D., Ing. Tomáš Melichar, Ph.D., VUT Brno, Fakulta stavební
Cementotřískové desky jsou stavební prvky, které slučují výhodné vlastnosti dřeva a cementu, a právě tento synergický účinek je určuje k všestrannému stavebnímu použití. Nevýhodou desek zůstává jejich poměrně vysoká cena. Snížení ceny lze dosáhnout částečnou náhradou výchozích surovin.

Dřevovláknité desky PAVATEX v konstrukcích společnosti INSOWOOL

10.12.2013 | INSOWOOL s.r.o., Ing. Ivo Holub
Společnost Insowool je dlouhodobě známá jako dodavatel kvalitních dřevovláknitých desek. Dříve to byly desky Hofatex, od června 2013 dodáváme stejné výrobky od švýcarského výrobce PAVATEX.

Heraklith vrací ducha funkcionalismu do současnosti

19.11.2013 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
S Heraklithem se na stavbách znovu potkáváme a věříme, že tomu bude i nadále. Škála použití je široká, od ryze technických stavebních opatření po design a podtržení charekteru staveb. Otevřená struktura desek z dřevité vlny pohlcuje zvuk stejně dobře teď jako v minulosti. Na názor na Heraklith jsme se zeptali Davida Vávry, architekta a populárního herce.

Dokončené povrchové úpravy schodů na bázi dřeva – metody posuzování a laboratorní zkoušení

16.9.2013 | doc. Ing. Daniela Tesařová, Ph.D., Mendelova univerzita Brno
Příspěvek se zabývá požadavky na fyzikálně-mechanické a chemické vlastnosti dřevěných stupnic schodů a faktory, které ovlivňují tyto vlastnosti při dlouhodobém užívání dřevěných stupnic schodů. V článku je sledován zejména vliv teploty prostředí a jejích střídání a působení UV záření jako složky slunečního záření na kvalitu nátěrových filmů povrchových úprav.

Odborná konference POVRCHOVÉ ÚPRAVY VE STAVEBNICTVÍ 2013

29.8.2013 | BETONCONSULT, s.r.o.
Společnost BETONCONSULT, s.r.o., pořádá letos první ročník odborné konference POVRCHOVÉ ÚPRAVY VE STAVEBNICTVÍ. Konference se uskuteční 18. září 2013 v Kulturním centru Novodvorská v Praze 4.

Jak poznat kvalitní závěs?

19.8.2013 | Knauf Praha s.r.o., Miroslav Nyč
Cesta do pekla je často dlážděná drobnými ústupky a neznalostmi, které se sejdou v jednom čase a na jednom místě, čímž se vyčerpají veškeré rezervy ve funkci i únosnosti podhledu. A potom stačí málo. K příslušenství systémů suché výstavby Knauf patří především nejen různé druhy závěsů, ale i šrouby či doplňující sortiment různých výztužných pásků a hmoždinek.

Laboratórne meranie vzduchovej priepustnosti veľkoplošných materiálov na báze dreva

24.6.2013 | Ing. Jozef Bednár, TU Zvolen, Drevárska fakulta
Príspevok prezentuje metódu laboratórneho merania určeného na meranie vzduchovej priepustnosti veľkoplošných konštrukčných prvkov. Cieľom laboratórnych meraní bolo stanoviť hodnotu vzduchovej priepustnosti pre veľkoplošné konštrukčné prvky. Výsledky merania sú spracované vo forme protokolu, ktorý uvádza hodnotu vzduchovej priepustnosti pri tlakovom rozdiele. Hodnota poskytuje obraz o vhodnosti použitia a kvalite veľkoplošného konštrukčného prvku určeného pre tvorbu vzduchotesnej roviny.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 10.07.2013 15:47
Změny v druhové skladbě českých lesů

Změny v druhové skladbě českých lesů

3.6.2013 | prof. Ing. Vilém Podrázský, CSc., prof. Ing. Jan Kouba, CSc., Ing. Daniel Zahradník, Ph.D., Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze, doc. Ing. Igor Štefančík, CSc., Národné lesnícke centrum, LVÚ Zvolen
V blízké budoucnosti je možno očekávat výrazné změny v nabídce dřevní suroviny, poskytované vlastníky a správci lesa. Především poklesne nabídka jehličnatých výřezů borovice a v první řadě smrku. S předstihem několika desetiletí by se těmto trendům měl přizpůsobit i dřevozpracující sektor, neboť tyto trendy budou mít dlouhodobou a zvyšující se tendenci. Podívejme se na tyto změny podrobněji.
Základní charakteristiky modifikovaného dřevoplastového kompozitu

Základní charakteristiky modifikovaného dřevoplastového kompozitu

6.5.2013 | Ing. Anna Benešová, Ing. Jan Vaněrek, Ph.D., prof. Ing. Rostislav Drochytka, CSc., VUT v Brně, Fakulta stavební
Tento článek popisuje způsob modifikace standardně vyráběného dřevoplastového kompozitu při použití odpadních a druhotných surovin. Zároveň uvádí předpokládané zkoušky, které budou prováděny na vzorcích vyrobených inovovanou technologií výroby, která zajistí přesnější interpretaci výsledků.

Volyňský seminář Dřevostavby posedmnácté

5.4.2013 | Vlastimil Růžička, redakce
Tradičně se v jihočeském městečku Volyně sešli nadšenci, aby představili nestárnoucí stavební materiál. 17. ročník dvoudenního semináře (27. až 28. 3.) Dřevostavby 2013 přinesl celou řadu zajímavých událostí a přednášek.

Studium vlastností popílku vznikajícího jako vedlejší produkt při výrobě cementotřískových desek

4.2.2013 | Ing. Tomáš Melichar, Ph.D., doc. Ing. Jiří Bydžovský, CSc., Ing. Miroslav Vacula
Článek je zaměřen na analyzování základních parametrů popílku, který vzniká jako vedlejší produkt při výrobě cementotřískových desek. Dále je provedena komparace s vybranými typy vedlejších energetických produktů. Konkrétně se jedná o testování těchto alternativních surovin z hlediska vybraných parametrů, které jsou podstatné pro následující využití v cementových kompozitech s organickou výztuží.
Křížem lepené dřevo

Křížem lepené dřevo pro vícepodlažní stavby (část 1)

26.11.2012 | Dipl.Ing. Dr. techn. Manfred Augustin, doc. Ing. Jaroslav Sandanus, PhD., Institut für Holzbau und Holztechnologie, Technische Universität Graz, Rakúsko, Katedra kovových a drevených konštrukcií SvF STU v Bratislave
Křížem lepené dřevo se stane pravděpodobně v blízké budoucnosti nejvýznamnějším výrobkem v masivních dřevěných konstrukcích, v bytové a vícepodlažní výstavbě. V závislosti na velikosti používaných částí a jejich vzájemné orientace lze vyrobit širokou škálu výrobků.

Prostory kuchyní a koupelen vyžadují při výběru podlahové krytiny obezřetnost a rozvahu

19.10.2012 | Kratochvíl parket profi, s.r.o.
Koupelny i kuchyně se vyznačují jistými specifiky. V koupelně jde především o zvýšenou vlhkost vzduchu, srážející se páru a přímý kontakt podlahy s vodou. V kuchyních se zase setkáváme s rizikem poničení krytiny či nehody v podobě vyteklé myčky či ledničky. Podívejme se proto na několik praktických rad, které vám pomohou usnadnit mnohdy nesnadný výběr podlahové krytiny.

Jakou barvu podlahy zvolit, aby slušela našemu interiéru

28.9.2012 | Slávka Černá, Quick-Step
Při výběru laminátové podlahy bychom měli myslet nejen na její praktické využití, ale pozornost je třeba věnovat také estetické stránce. Proces výběru barvy by pak měl podléhat jak požadovanému konečnému výsledku, tak i vlivu stávajících barevných prvků v interiéru bytu či domu. Každá místnost je jiná a vyžaduje individuální přístup v závislosti na našem očekávání.

Inovace v technologii výroby překližkových materiálů

9.7.2012 | doc. Ing. Roman Réh, CSc., Drevárska fakulta Technickej univerzity vo Zvolene
Rozvoj stavebnictví vyžaduje vývoj zlepšených vlastností různých materiálů. Inovace vlastností materiálů přinášejí nákladové výhody oproti konvenčním řešením a mohou přinést i větší flexibilitu při realizaci výstavby. Ve stavebnictví se uplatňuje celá řada tradičních materiálů, mezi které patří i překližkové desky. Používají se jako konstrukční i jako pomocné stavební materiály. Jejich spotřeba ve stavebnictví a v jiných odvětvích neklesá, právě naopak - roste. Proto je zlepšování vlastností překližovaných desek a stabilizace vlastností v celé vyrobené sérii překližových desek v zájmu jak výrobců, tak i odběratelů.
zpět na aktuální články       1  2  3   

Témata 2018

Partneři - Podlahy příčky povrchy


logo CEMEX
logo CEMIX
logo KNAUF
logo LIAPOR

Doporučené články

Redakce TZB-info natočila

 
 

Aktuální články na ESTAV.czČeský ostrovní dům zve na Pohled do budoucnosti, seminář o domě v roce 2030Při stavbě v Hradci Králové objevili archeologové opevnění, projekt investor upravíRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánu