Archiv článků od 29.4.2014 do 19.10.2015

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3   

Možnosti zvyšování odolnosti staveb a kritické infrastruktury proti výbuchu a balistickému ohrožení

19.10.2015 | Ing. Martina Drdlová, Výzkumný ústav stavebních hmot Brno, Ing. Vladan Prachař, Výzkumný ústav stavebních hmot brno
Článek pojednává o možnosti zvýšení ochrany staveb a kritické infrastruktury proti útoku třetí strany (výbuch, balistické ohrožení) volbou vhodného stavebního materiálu.

Vliv některých faktorů na stabilitu svahu

12.10.2015 | doc. Ing. Zdeněk Bažant, CSc., doc. Ing. Antonín Paseka, CSc., Ústav betonových a zděných konstrukcí, FAST VUT v Brně, Mgr. František Hubatka, KOLEJKONZULT & servis Brno
Bývalá cihelna byla po vytěžení zeminy zavezena různorodým odpadem. Vzniklý 20 metrů vysoký svah byl v koruně a patě zastavěn bez přihlédnutí k možnosti jeho sesouvání. V článku jsou popsány příčiny a důsledky havárie i sanační opatření.

Stavba základové desky rodinného domu na izolačním zásypu

30.9.2015 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Před samotnou stavbou rodinného domu je potřeba vybudovat dostatečně dimenzované a pevné základy. Na základy jsou totiž kladeny poměrně vysoké požadavky, není proto na místě zde šetřit na úkor kvality. Málokdo však ví, že volba způsobu založení domu může pomoci ušetřit náklady na pozdější provoz domu.

Vliv tažnosti betonářské oceli na únosnost trámových prvků

24.8.2015 | Ing. Václav Ráček, doc. Ing. Jiří Krátký, CSc., doc. Ing. Jan Vodička, CSc., Fakulta stavební, ČVUT v Praze, katedra betonových a zděných konstrukcí
Jaký je rozdíl v chování a únosnosti vláknobetonových trámků při užití betonářské výztuže různé duktility? Rozbor výsledků zkoušek je zaměřen na vliv vyztužení užitou betonářskou ocelí ve vláknobetonovém kompozitu, v tomto případě při dominantním ohybovém a smykovém namáhání testovaných trámců.

Kompozitní GFRP tyčová výztuž ARMASTEK - výhodnější náhrada za ocelovou výztuž

20.8.2015 | ARMASTEK CZ
Hustota kompozitní armatury do betonu je 4x nižší než u ocelové armatury při současném zvýšení pevnostních vlastností a je vhodná např. při zvýšeném riziku koroze nebo pokud se uvažuje s řezáním vyztužené konstrukce.

Izolovaná základová deska pro rodinný dům i další stavby

20.4.2015 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s., Jitka Faktorová
V dnešní době se prakticky při každé stavbě řeší požadavky na co nejnižší energetickou náročnost. Zateplení střechy, fasády, úsporný kotel, rekuperace a podobné věci zvažuje asi každý investor. Je ale nutné si uvědomit, že izolace stavby by měla začínat u základů. Izolovaná základová deska může s minimálními náklady pomoci snížit výdaje za energie při následném užívání stavby.

Semináře Beton University v roce 2015

3.3.2015 | Beton University
Beton University, dlouhodobý vzdělávací projekt zaměřený na problematiku betonu a betonových konstrukcí, letos poběží již šestým rokem. Organizuje jej skupina Českomoravský beton spolu se svými dceřinými společnostmi. S novým ročníkem jsou pro zájemce připravena jako obvykle nová zajímavá témata.

Základy domu realizované pomocí tepelněizolačního zásypu

9.12.2014 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Základy patří k nejdůležitějším součástem domu. Při jejich stavbě se nevyplatí šetřit ani spěchat. Odstranění případných vad totiž bývá velmi nákladné, nebo dokonce nerealizovatelné. Proto by měl projektant i investor věnovat výběru vhodného způsobu založení zvláštní pečlivost.

Realizace vodonepropustných betonových konstrukcí, tzv. „bílé vany“

18.11.2014 | Českomoravský beton, a.s. a TBG Metrostav s.r.o.
Bílá vana je v současné době často vyhledávanou alternativou řešení hydroizolačních systémů pro technologii zakládání stavby. Jedná se o vodonepropustnou betonovou konstrukci, u které železobetonová konstrukce přejímá vedle statické funkce nosné konstrukce i funkci hydroizolační tzv. proti prosakující vodě.

Progresívna technológia zakladania budov – biele vane

3.11.2014 | Ing. Róbert Sonnenschein, prof. Ing. Juraj Bilčík, PhD., SvF STU Bratislava
Podzemné priestory budov sa v súčasnosti často navrhujú a zhotovujú ako vodonepriepustné betónové konštrukcie. V príspevku sa uvádzajú vybrané požiadavky a koncepcie navrhovania a zhotovovania „bielej vane“.

Školka, která se mění v čase

21.10.2014 | GOLDBECK Prefabeton, s.r.o.
Ministerstvo po žadatelích o dotaci z Fondu rozvoje kapacit MŠ a ZŠ správně vyžaduje plán řešení budovy v čase – například možnost budoucí přestavby školky na školu nebo pečovatelský dům. Společnost Goldbeck pro budovy s měnícím se využitím navrhuje nosnou montovanou železobetonovou konstrukci Skeletsystem. Stavby mají volnou dispozici a umožňují v budoucnu snadné rozšíření.

Realizace železobetonových skeletových staveb založených na patkách

8.9.2014 | GOLDBECK Prefabeton, s.r.o.
Stavební systémy a prefabrikované celky jsou spolehlivé a přesně známe jejich vlastnosti a výsledné chování. Podívejte se na realizace prefabrikované konstrukční soustavy Skeletsystem Goldbeck. Železobetonový systém pro hrubé stavby domů nahrazuje nejnáročnější mokré procesy na stavbě a výrazně zrychluje a zlevňuje stavbu, často i v náročném terénu.

Napojení obvodové stěny na základovou desku u konstrukcí na bázi dřeva

1.9.2014 | Dipl.-Ing.(FH) Jaroslav Benák, Fermacell GmbH.
Text o napojení obvodové stěny na základovou desku u konstrukcí na bázi dřeva je prvním z volné série článků, věnovaných důležitým stavebně konstrukčním detailům, které ovlivňují výslednou kvalitu provedení dřevostavby. Kromě pozitiv suché výstavby musíme vědět i o problémech, k nimž vedou nedostatky v plánování a provádění i neznalost důležitých souvislostí.

Poruchy vodotěsných izolací spodní stavby

21.7.2014 | Ing. Marek Novotný, Ph.D., soudní znalec, FA ČVUT Praha
V současné době není možné jednoznačně stanovit, který izolační systém je nejméně a který naopak nejvíce poruchový. Lze specifikovat, co je rizikové a které systémy riziko poruch maximálně eliminují.

Zkoušení a vývoj betonů, malt a potěrů, cementu, kameniva a příměsí

10.7.2014 | BETOTECH s.r.o.
Ucelené a přehledné informace o zkoušení betonu, kontrole vstupních surovin pro výrobu betonu i navrhování optimální receptury najdou stavební firmy, zástupci betonáren nebo individuální stavebníci na nových stránkách www.betotech.cz. Web společnosti BETOTECH s.r.o. umožňuje nabízené služby a výkony rovnou poptat a objednat.

Jak na efektivní zakládání pasivních domů?

3.7.2014 | Ing. Juraj Hazucha, Centrum pasivního domu
Na co si dát pozor při zakládání pasivních domů na tepelné izolaci? Jak správně postupovat? O tom odborníci na specializovaném Fóru expertů, pořádaném Centrem pasivního domu. Shrnutí nejzajímavějších informací a doporučovaných postupů v českých podmínkách přinášíme v tomto článku.

Při zakládání stavby se snaha ušetřit nevyplácí

3.6.2014 | Českomoravský beton, a.s.
Stavba domu začíná vždy od základů, ty by měly být kvalitní, správně dimenzované, pevné a rovné. Základy mají zásadní vliv na fungování a trvanlivost celé stavby, snaha ušetřit se proto v jejich případě nevyplácí. Každá chyba při realizaci může v budoucnu ovlivnit fungování domu, navíc se případné vady velmi těžko opravují.

CEMEX ELEGOHOUSE - postavte si dům na izolovaných základech

29.5.2014 | CEMEX Czech Republic, s.r.o.
Představujeme ELEGOHOUSE – nové řešení základových konstrukcí s tepelnou izolací pro všechny typy rodinných domů. Úroveň zateplení lze nastavit tak, aby vyhovovala nízkoenergetickému nebo pasivnímu standardu. A to není vše! Systém ELEGOHOUSE má i řadu dalších výhod, o kterých se dočtete v článku.

Založení domu na tepelně izolačním zásypu = chytrá investice

19.5.2014 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Začne-li se s tepelnou izolací už u základové desky, přinese to v budoucnu nemalé finanční úspory při užívání domu. Založení stavby na tepelně izolačním zásypu nepředstavuje žádnou extrémní finanční investici. Naopak, ještě před dokončením stavby díky němu dochází k úsporám, protože není nutná další podlahová izolace.

Jaký stavební systém vám ušetří čas i peníze při stavbě rodinného domu?

29.4.2014 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Montovaná stavba z velkoplošných dílců z keramického betonu je velmi rychlý a léty prověřený způsob výstavby s minimem mokrých procesů. Stavba vykazuje díky přírodnímu materiálu mikroklima podobné jako stavba cihlová. Keramický beton má navíc skvělé izolační vlastnosti, takže dům bude mít také velmi nízké nároky na vytápění.
zpět na aktuální články       1  2  3   
 
 

Aktuální články na ESTAV.czMěsta pro lidi nebo pro automobily?Ceny bytů a domů v ČR rostly v 1. čtvrtletí nejrychleji v EUSenát vrátil Sněmovně novelu zjednodušující proces EIAZkušenosti s bydlením v dřevostavbě po deseti letech