Rekonstrukce hotelu Thermal začne zřejmě až příští rok

Datum: 30.7.2017 05:20  |  Autor: ČTK, redakce

Rekonstrukce hotelu Thermal v K. Varech začne zřejmě až na počátku příštího roku.V současné době pokračují přípravy prováděcích projektů a začalo výběrové řízení na dodavatele rekonstrukce technologií

Hotel Thermal, Karlovy Vary © borisb17 - Fotolia.com
Hotel Thermal, Karlovy Vary © borisb17 - Fotolia.com

ČTK to řekl Jakub Vintrlík z tiskového odboru ministerstva financí, které hotel v majetku státu spravuje. Rekonstrukce lázeňského hotelu, který je hostitelem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, měla začít původně hned po skončení festivalu. "Vzhledem k tomu, že Thermal zajišťuje veškeré projekty prostřednictvím zákona o veřejných zakázkách, jsou připravovány podklady pro vyhlášení výběrových řízení na podrobnou prováděcí dokumentaci. Jednotlivé stavební práce budou postupně zahájeny v příštím roce," uvedl Vintrlík.

Celkové náklady na rekonstrukci jsou zatím odhadovány na 400 až 450 milionů korun. V této částce ale nejsou zahrnuty náklady na rekonstrukci a revitalizaci bazénového komplexu. Hotel v loňském roce hospodařil se ztrátou 1,64 milionu korun, čistý obrat měl 174,1 milionu korun. Na ztrátě se ale podílel odpis pohledávky ve výši 3,3 milionu korun za neodvedené parkovné z let 2011 až 2013, kvůli kterému hotel podal trestní oznámení. V roce 2015 měl Thermal zisk 3,25 milionu korun.

"Hotel pod vedením nové ředitelky využívá příznivé situace v návštěvnosti Karlových Varů. K 30. červnu měl o více než 15 milionů Kč vyšší tržby než v loňském roce a předpokládá zisk na úrovni dvou milionů korun," doplnil Vintrlík.

Kromě celkové rekonstrukce, která se bude dělat za plného provozu a nemá ovlivnit příští ročník filmového festivalu, ale nyní vedení hotel řeší i škody, které před týdnem způsobil požár balneoprovozu v podzemních podlažích hotelového komplexu.

"Škody způsobené požárem se průběžně upřesňují podle toho, jak postupují rekonstrukční práce. Současný odhad škod je na úrovni asi 15 milionů korun. Požárem byly poškozeny ve větší míře především prostory prvního a druhého suterénu, ve kterých jsou umístěny lázeňské provozy a wellness procedury. V prvním suterénu předpokládáme obnovení provozu ke dni 7. srpna. Rekonstrukční práce v druhém suterénu, kde je rozsah škod největší, si vyžádají asi 6-8 týdnů," dodal Vintrlík.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Nákladové nádraží Žižkov © luciezr - Fotolia.com

Jak opravit Nákladové nádraží Žižkov?

29.7.2017 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Praha chce koupit budovu Nákladového nádraží Žižkov. Pro ČT 24 situaci komentovala starostka Prahy 3 a architekt Adam Gebrian. V minulosti byly snahy nyní památkově chráněný objekt zbourat a uvolnit místo rozsáhlé nové výstavbě.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 07.08.2017 22:46

Kláštery jsou stále více objevovanou skupinou památek

25.7. 1:54   Kláštery jako cíl výletů pro milovníky technických či přírodních památek prezentuje web Klášterní stezky. Web představuje kláštery, jak církev postupně staleté objekty renovuje. více >>>
Ing. Petr Gross

Banky se zaměřily na komplexní řešení pro revitalizace domů

7.7.2017 | Vlastimil Růžička, redakce
Výhody komplexní správy finančních prostředků a financování, kde se propojují možnosti nabízené například zdroji ze strukturálních fondů Evropské unie s klasickými finančními produkty Komerční banky, v rozhovoru představuje Ing. Petr Gross. Na příkladech z praxe ukazuje, že tento způsob podpory má mnohem větší dopad na zvýhodněné úrokové sazby, než klasické úvěry a dotační tituly.

Drevené konštrukcie telocviční T18

3.7.2017 | doc. Ing. Jaroslav Sandanus, PhD., doc. Ing. Kristián Sógel, PhD., Katedra kovových a drevených konštrukcií SvF STU v Bratislave
V Československu bolo v rokoch 1975–1985 postavených viacero telocviční typu T18. Telocvične boli postavené spravidla pre potreby škôl, najmä základných škôl. Vo viacerých prípadoch sa najmä vplyvom nesystematickej starostlivosti o konštrukciu objavili na nosnej konštrukcii poruchy, ktorú môžu viesť k obmedzeniu prevádzky v objektu prípadne až k uzavretiu objektu. V článku sú uvedené podmienky a možnosti predĺženia životnosti týchto objektov. Do riešenia problematiky boli zapojení študenti Stavebnej fakulty STU Bratislava.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czDomy v centru Benešova včetně bývalé šatlavy jsou na prodejÚstecký kraj rozdělí dalších 156 milionů korun na výměnu kotlůMech v bytě. Živý nebo umělý?Prodej renesančního zámku ze 16. století v Branticích u Krnova na Bruntálsku