Rekonstrukce suterénních prostor - palác Dolmabahce, Istanbul

Datum: 23.7.2017 14:27  |  Organizace: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize WEBER  |  Firemní zpráva

Cílem rekonstrukce bylo zastavit kapilární vzlínavost ve zděných konstrukcích a zabránit tak další kontaminaci spodních částí staveb mořskou vodou, prosakující do základové spáry.

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize WEBER
Radiová 3
102 00 Praha 10

tel.:272 701 137
e-mail:
web:www.weber-terranova.cz
Palác Dolmabahce, Istanbul, zdroj: Zpravodaj weber - sanace staveb 1/2017
Palác Dolmabahce, Istanbul, zdroj: Zpravodaj weber - sanace staveb 1/2017
Závady

Kvůli bezprostřední blízkosti moře a chybějící ochraně suteréních částí budov proti vnikání vody bylo otázkou času, kdy a v jakém rozsahu bude docházet k poškozování uvedených stavebních konstrukcí mořskou vodou. Její průsaky se již objevovaly v hloubce 150 cm pod rostlým terénem.

Sklepní zdivo
  • hloubka 280 cm
  • šířka 100– 50 cm
  • zjištěná vlhkost ve zdivu – 90 % rel. vlhkosti
  • přítomnost síranových solí >1,5 % (velmi vysoká)
Konstrukce byly injektovány dvoustupňovou metodou:
  • weber.tec 942 - síranovzdorná cementová suspenze: aplikace nízkým tlakem 4–7 Bar
  • weber.tec 940E - silikonová mikroemulze: aplikace tlakem 15–20 Bar

Povrch zdiva byl následně upraven sanačním omítkovým systémem weber.san WTA

Uvedené sanační práce byly provedeny v průběhu roku 2002 a nutno podotknout, že do dnešní doby (14 let po aplikaci) nevyžadují opravené konstrukce žádné dodatečné zásahy a jsou plně funkční.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Hotel Thermal, Karlovy Vary © borisb17 - Fotolia.com

Rekonstrukce hotelu Thermal začne zřejmě až příští rok

30.7. 05:20   Rekonstrukce hotelu Thermal v K. Varech začne zřejmě až na počátku příštího roku.V současné době pokračují přípravy prováděcích projektů a začalo výběrové řízení na dodavatele rekonstrukce technologií více >>>
Nákladové nádraží Žižkov © luciezr - Fotolia.com

Jak opravit Nákladové nádraží Žižkov?

29.7.2017 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Praha chce koupit budovu Nákladového nádraží Žižkov. Pro ČT 24 situaci komentovala starostka Prahy 3 a architekt Adam Gebrian. V minulosti byly snahy nyní památkově chráněný objekt zbourat a uvolnit místo rozsáhlé nové výstavbě.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 07.08.2017 22:46

Kláštery jsou stále více objevovanou skupinou památek

25.7. 1:54   Kláštery jako cíl výletů pro milovníky technických či přírodních památek prezentuje web Klášterní stezky. Web představuje kláštery, jak církev postupně staleté objekty renovuje. více >>>
Ing. Petr Gross

Banky se zaměřily na komplexní řešení pro revitalizace domů

7.7.2017 | Vlastimil Růžička, redakce
Výhody komplexní správy finančních prostředků a financování, kde se propojují možnosti nabízené například zdroji ze strukturálních fondů Evropské unie s klasickými finančními produkty Komerční banky, v rozhovoru představuje Ing. Petr Gross. Na příkladech z praxe ukazuje, že tento způsob podpory má mnohem větší dopad na zvýhodněné úrokové sazby, než klasické úvěry a dotační tituly.

Drevené konštrukcie telocviční T18

3.7.2017 | doc. Ing. Jaroslav Sandanus, PhD., doc. Ing. Kristián Sógel, PhD., Katedra kovových a drevených konštrukcií SvF STU v Bratislave
V Československu bolo v rokoch 1975–1985 postavených viacero telocviční typu T18. Telocvične boli postavené spravidla pre potreby škôl, najmä základných škôl. Vo viacerých prípadoch sa najmä vplyvom nesystematickej starostlivosti o konštrukciu objavili na nosnej konštrukcii poruchy, ktorú môžu viesť k obmedzeniu prevádzky v objektu prípadne až k uzavretiu objektu. V článku sú uvedené podmienky a možnosti predĺženia životnosti týchto objektov. Do riešenia problematiky boli zapojení študenti Stavebnej fakulty STU Bratislava.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czDomy v centru Benešova včetně bývalé šatlavy jsou na prodejÚstecký kraj rozdělí dalších 156 milionů korun na výměnu kotlůMech v bytě. Živý nebo umělý?Prodej renesančního zámku ze 16. století v Branticích u Krnova na Bruntálsku