Archiv článků od 27.1.2014 do 26.4.2015

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6   

Tokoz uvedl do prodeje neopotřebitelnou zámkovou vložku TOKOZ TECH

26.4.2015 | Tokoz
Tokoz – tradiční český výrobce zámků a kování – zahájil prodej nové zámkové vložky TOKOZ TECH. Díky vlastnímu patentovanému mechanismu je nová vložka velmi bezpečná, ale především odolná a trvanlivá, navíc cenově dostupná.

Nový osmikomorový profilový systém HORIZONT PS SPACE 8 se stavební hloubkou 90 mm

7.4.2015 | PRAMOS, a.s., Zdeněk Kašparec
Požadavky stavebníků a investorů na kvalitní okna lze charakterizovat snad nejlépe jedním základním termínem: úspora energie. Reakcí společnosti PRAMOS, a.s. na současný trend je novinka roku 2015 – nový profilový systém HORIZONT PS SPACE 8.

Kvalitu oken určují použité materiály

31.3.2015 | WindowStar s.r.o., Veronika Příplatová
Díky materiálům renomovaných a prověřených výrobců dosahují okna WindowStar vysoké kvality a perfektní energetické vlastnosti. Zákazníci samozřejmě nejvíce vnímají materiály, které jsou na první pohled vidět, proto zde zmíníme pouze několik nejzřetelnějších materiálů.

Schüco na BAU 2015: tepelná izolace, automatizace a minimalismus

5.3.2015 | Schüco International KG
Lednová prezentace společnosti Schüco International KG na stavebním veletrhu BAU přiblížila návštěvníkům z celého světa řadu zajímavých novinek v portfoliu hliníkových okenních, dveřních a fasádních systémů pro rezidenční i komerční výstavbu. Kvalitní zpracování přesvědčuje svobodným, individualizovaným přístupem i efektivitou při výrobě a instalaci. Samozřejmostí je energetická účinnost systémových řešení.

Tepelně izolační parapetní profily – kvalitní zateplení dolní části oken

4.2.2015 | PROPASIV s.r.o.
Oblast parapetu patří z hlediska tepelné izolace k nejkritičtějším místům montáže oken. Elegantním a dostupným řešením jsou tepelně izolační parapetní profily z materiálu Compacfoam. Jejich použitím se výrazně zvýší obývací komfort v blízkosti okna a oblast parapetu nebude chladná.

Kvalitní okna zabrání tepelným ztrátám

4.12.2014 | Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o.
Energeticky úsporné bydlení je hlavním tématem současnosti. O tom, kolik ušetříme za vytápění, rozhoduje každý detail i použitý materiál. Z pohledu obvodového pláště jsou to právě okna a dveře, které bývají nejslabším článkem a způsobují největší tepelné ztráty. Proto tolik záleží na výběru kvalitních okenních profilů.

Plastové dveře v rozšířené stavební hloubce

28.11.2014 | WINDOW HOLDING a.s.
Plastová okna a dveře jsou oblíbené díky příznivému poměru cena – kvalita a minimálním nárokům na údržbu. VEKRA nově nabízí plastové dveře v profilové řadě VEKRA Komfort EVO, které vhodně doplňují inovované portfolio VEKRA – plastová okna.

Dveřní profil s kartáčkem tlumí nárazy

15.11.2014 | Zebr, s.r.o.
Výhodou dveřného profilu Zebr je těsnicí kartáček, který je zasunut v drážce profilu a tlumí nárazy při dovření dveří samouzavíracím pantem.

Nová řada klik Schüco – design, automatizace a zabezpečení v jednom

10.10.2014 | Schüco International KG
Kvalitně zpracovaný okenní i dveřní profil v čistém minimalistickém stylu si zaslouží stejně dokonalou kliku. Společnost Schüco, německý výrobce okenních, dveřních a fasádních profilů, vyvinula designovou řadu klik, které svým vzhledem velmi dobře doplňují elegantní hliníkové profily.

Vady a poruchy stavebních otvorových výplní, 2. část

1.9.2014 | Ing. Martin Múčka, Ph.D., znalec pro obor Ekonomika a dřevozpracování
Druhá část článku Vady a poruchy stavebních otvorových výplní specifikuje jednotlivé vady dřevěných oken jednoduchých, které autor hodnotil v rámci své desetileté znalecké praxe. Jsou zde popisovány vady vznikající při konstrukční výrobě a vady vzniklé v dokončovací fázi, která je spojena s povrchovou úpravou a s kompletací (montáž kování, zasklívání, silikonování).
dřevěná okna

Vady a poruchy stavebních otvorových výplní, 1. část

18.8.2014 | Ing. Martin Múčka, Ph.D., znalec pro obor Ekonomika a dřevozpracování
Článek se zabývá nejčastějšími vadami a poruchami otvorových výplní, se kterými se autor setkal během své desetileté znalecké praxe. Předmětná problematika posuzuje vady konstrukční, vznikající při výrobě, dále vady zapříčiněné montážní činností a v neposlední řadě poruchy stavebních otvorových výplní objevující se provozem a užíváním předmětné stavební komodity. Řeší se dřevěná i plastová okna.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 26.08.2014 20:13
Drevohliníkové okná MAKROWIN BLIND, dom s posuvnými žaluziami

Namiesto klimatizácie skúste vymeniť okná za kvalitné a zateplite si dom

14.8.2014 | Makrowin s. r. o.
Okná Makrowin zabezpečujú vysokú úsporu energie v zime a v lete v kombinácii s exteriérovým tienením zabraňujú prehrievaniu interiéru. Najčastejšími riešeniami exteriérového tienenia sú exteriérové žalúzie, ktoré môžu byť aj zabudované priamo v okne, okenice, pevné slnolamy a markízy.

Sofistikované bydlení v kopci aneb dům se skleněnou „hlavou“

8.8.2014 | Schüco International KG
Na svahu s působivým výhledem na město Warburg vyrostl rodinný dům, při jehož výstavbě investor dovolil řídit se neméně působivým a zároveň vysoce prakticky pojatým architektonickým konceptem. Hlavní užitné místnosti vynikají výraznou dávkou transparentnosti a bourají často hranice mezi interiérem a exteriérem.

Aby okna byla „dokořán“ – zcela skryté kování Schüco AvanTec SimplySmart s úhlem otevření 180°

17.7.2014 | Schüco International KG
Vizionářské myšlení s sebou přináší flexibilní design a svobodu v konstrukčním provedení: Takové je i Schüco AvanTec SimplySmart, první skryté okenní kování na světě s úhlem otevření 180°.

Kvalitní okna prozradí detaily

23.6.2014 | Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o.
O tom, kolik ve výsledku ušetříme za energie, rozhodují nejen použité stavební materiály, ale i způsob jejich montáže. Z pohledu obvodového pláště jsou to právě okna a dveře, které způsobují největší tepelné ztráty. Proto by měly být funkční, technicky precizní a vzhledově atraktivní.

Nová PU pěna Ceresit WhiteTeq je unikát mezi polyuretanovými pěnami

9.6.2014 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Různorodá struktura, malá odolnost vůči UV záření a rychlá degradace - to vše jsou faktory spojené se stávajícími PU pěnami. S unikátní WhiteTeq technologií však Ceresit otevírá novou stránku v historii PU pěn. Ceresit WhiteTeq izolační pěny se zásadně liší od stávajících receptur.

Okna a dveře tón v tónu v exkluzivních odstínech technologie AutomotiveFinish

1.5.2014 | Schüco International KG
Technologie povrchových úprav Schüco AutomotiveFinish rozšiřuje metalické odstíny známé z automobilového průmyslu na plastové profily. Schüco VentoTherm představuje okenní ventilační systém se vzduchovým filtrem, zpětným získáváním tepla.

Jak odhalit technické vady nemovitostí - OKNA

29.4.2014 | IKA BUILDOG, s.r.o., Ing. Petr Vlasák
Okno je poměrně složitý konstrukční prvek. Skládá se z mnoha pohyblivých a nepohyblivých částí, na které jsou kladeny náročné a často protichůdné požadavky. Důležitou vlastností okna je také kvalita jeho zabudování do obvodové konstrukce. Nesprávnou montáží okna, může být i to nejlepší okno nenávratně znehodnoceno nebo se podstatně zhorší jeho vlastnosti.

Zárubeň FABI s provětráváním

7.3.2014 | CAG s.r.o.
Také bojujete s tím, zda se držet estetiky a designu nebo být praktičtí a dělat ústupky? Pokud je tu problém s odvětráváním místností, společnost CAG má pro vás jedinečné řešení, které vás této starosti jednoduše zbaví.

Nové venkovní obklady Standard pro krásný vzhled a lepší izolační vlastnosti budov

27.1.2014 | Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o.
Společnost Inoutic uvádí na trh nový fasádní systém z kvalitních PVC profilů pro opláštění budov jakéhokoli typu. Obklady Standard dlouhodobě chrání budovu v každém počasí a nevyžadují žádnou náročnou údržbu. Ideální jsou pro zakončení zateplených fasád.
zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6   
 
 

Aktuální články na ESTAV.czZastupitelé schválili možnost větší zástavby na StrahověSkončila rekonstrukce historického objektu sklářské chalupy v Jizerských horáchDotace Dešťovka: Příjem žádostí bude spuštěn v pondělí 29. květnaPraha koupí za 1,4 milionu Kč pozemky pro stavbu cyklostezky