Renovace balkónů a lodžií, podlah a obkladů

Datum: 24.7.2015 8:48  |  Autor: Divize WEBER Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Lodžie a balkony jsou polohově součástí obvodového pláště domu. Právě tyto stavební prvky jsou zřejmě nejexponovanějšími součástmi obvodového pláště a patří mezi nejvíce degradované součásti staveb.

Oprava předsazených konstrukcí by proto rozhodně měla být součástí každé komplexní rekonstrukce, a to i přesto, že nepřináší přímý finanční efekt. více informacíPotřebujete renovovat balkony, lodžie certifikovaným systémem? Ano, WEBER má řešení! Stejně tak lze využít řešení pro renovaci podlah a stěn včetně obkladů.

Balkony, lodžie a terasy

  • Jak položit dlažbu na dlažbu?
  • Jak lepit dlažbu na anhydritový podklad?
  • Jak aplikovat systém elektrického podlahového topení?

"U balkónů, lodžií a teras se nejčastěji setkáváme s problémy okapového systému a ukotvení zábradlí balkonu přes dlažbu a izolaci, škodami na terase způsobenými nevhodnou technologií provádění, podhledy lodžií poškozenými prosakováním vody netěsnou hydroizolací a dlažbami poškozenými vlhkostí vsáklou do podkladu netěsností spár. U historických balkónu jde většinou o vysoký stupeň poškození, s karbonizací způsobenou povětrnostními vlivy. Po ověření statické funkce a případné sanaci nosné konstrukce můžeme nabídnout systémové řešení pro balkony a lodžie", říká Monika Ruffrová z divize Weber Saint-Gobain Construction Products CZ, a.s.

WEBER ŘEŠENÍ BALKONŮ A LODŽIÍ


Obklady a podlahy

  • Jak položit dlažbu na dlažbu?
  • Jak správně izolovat koupelny?
  • Jak lepit dlažbu na anhydritový podklad?
  • Jak aplikovat systém elektrického podlahového topení?
  • Jak lepit obklad na sádrové desky?
  • Jak lepit obklad na sádrové omítky?

"Mezi zajímavá řešení patří například naše technologie položení nové podlahy na původní dřevo", vybírá příklad z řešení Monika Ruffrová a přibližuje výhody: "nemusíte odstraňovat původní dřevěnou podlahu na roštu, ani pracně připevňovat dřevotřískové desky, kde se vám paknavíc mohou prorýsovat spoje přes krytinu. Nemusíte ani na původní dřevěnou podlahu pokládat další železobetonovou vyztuženou desku, která by zatěžovala konstrukci a museli byste počítat s technologickou přestávkou a prodloužením doby renovace o minimálně 28 dní. Nivelační hmota weber.niv dur je pochůzná již po 4 hod. Podobně lze nivelační hmoty použít přímo na dlažbu" Často využívaným řešením je i postup lepení obkladu na obklad, starý nátěr umakart v bytových jádech a lepení přírodního kamene a obkladových pásků, které již nejsou jen výsadou fasád, ale mohou být i designovým prvkem interiéru.

CHCETE PORADIT VE VAŠEM REGIONU?

Najdeme řešení i pro Váš projekt, v každém regionu jsou specialisté firmy Weber, kteří Vám rádi poradí. Kontaktujte nás emailem info@weber-terranova.cz nebo telefonicky dle příslušného kraje na mapce.


Webový portál: www.weber-panel. cz - portál zaměřený zejména na zateplování/regenerace domů, jehož hlavním cílem je přinášet aktuální informace nejen ze světa dotačních programů.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Novinky i ceny dlažeb a betonových výrobků BEST pro rok 2017

31.3. 4:09   Nabízíme ke stažení nové katalogy a ceníky pro letošní rok. Vybírejte z novinek v betonové dlažbě ve stylu moderní i tradiční architektury v sekci BEST PREMIUM. více >>> (BEST, a.s.)

Systém montáže lepení skleněných obkladů

18.1.2017 | redakce
Nejběžnějším způsobem instalace tabulí skla je jejich uchycení na podklad pomocí produktů na bázi silikonu. I když jsou rozměry převzaty z existující zdi a přesně aplikovány na sklo, je třeba počítat s odchylkami, jak u stavby, tak i pokud jde o tabule skla. Pro zvládnutí těchto odchylek se doporučuje zahájit montáž od vnějšího pohledového rohu místnosti.

Rozhodování před pokládkou obkladů z plochého skla

12.1.2017 | redakce
Lepení je nejběžnější formou fixace skel. Kromě lepení lze skla fixovat mechanicky. Pro dekorativní skla s povlaky jako jsou zrcadla se doporučuje použití neutrálních silikonů pro lepení. Pro smaltovaná skla a skla s potiskem, která jsou tepelně tvrzená, je možné použít běžné cementové směsi používané pro keramické obklady a také silikony/lepidla.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czMinisterstvo životního prostředí vyhlásilo nový program DešťovkaNejužší dům světa stojí ve Varšavě, bydlení v něm připomíná pohyb po lešeníByty kupujeme dle lokality, nejméně dbáme při výběru na energetickou náročnostVitra představila novinky i produktové updaty na Salone del Mobile 2017