Soutěž Pasivní dům roku: jsme ve finále. Vyberte hlasováním vítěze!

Hlasujte pro tři nejlepší pasivní domy a vyhrajete zahradní bazén
Datum: 17.2.2016  |  Organizace: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.  |  Firemní článek

Odborná porota, složená ze tří zástupců Centra pasivního domu, zástupce Státního fondu životního prostředí České republiky a nezávislého odborného poradce vybrala deset finalistů. Porota vybrala 3 domy z cihel HELUZ Family. Hlasujte do 29. 2. 2016.

HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
U Cihelny 295
373 65 Dolní Bukovsko

tel.:800 212 213,
e-mail:
web:www.heluz.cz

Celostátní soutěž Pasivní dům roku vstoupila do svého druhého kola. Soutěž, která je určena pro rodinné domy dokončené v letech 2010 – 2015 a které splňují kritéria pro pasivní domy nebo domy s velmi nízkou energetickou náročností, pořádá společnost ABF ve spolupráci s Centrem pasivního domu, aliancí BAHAL a Státním fondem životního prostředí České republiky v rámci veletrhu For Pasiv 2016.

Odborná porota, složená ze tří zástupců Centra pasivního domu, zástupce Státního fondu životního prostředí České republiky a nezávislého odborného poradce vybrala deset finalistů. Z desítky nominovaných domů jsou tři domy z cihel HELUZ Family.

Dům v Hostivicích je z jednovrstvé konstrukce Family 38 2in1, dům z Vraného nad Vltavou je také z jednovrstvé konstrukce z Family 50 2in1 a dům s terasou ze Vsetína zase z velice kvalitního cihlového materiálu HELUZ z Family 30.

První dva z vybraných cihlových rodinných domů jsou bez dodatečného zateplení. Tedy z jednovrstvé konstrukce bez nutnosti lepit na obvodový plášť další tepelnou izolaci.

Požadovaná kritéria na pasivní dům nebo dům s velmi nízkou energetickou náročností vyřeší správná volba správného typu stavebního materiálu z cihelného systému HELUZ.

Odborná porota kvalifikovaně a důsledně svůj úkol splnila. Z mnoha přihlášených, vybrala desítku nejzdařilejších nízkoenergetických domů a podpořila tak budoucí stavby zdařilých pasivních domů a domů s velmi nízkou energetickou náročností na území našeho státu. Ukázala kudy a kam vede cesta v současném stavebnictví, tedy stavět úsporné a přitom komfortní rodinné domy a svým výběrem posílila pozitivní vnímání této moderní výstavby.

Ve druhém kole soutěže Pasivní dům hlasuje veřejnost do 29. 2. 2016. Z deseti nominovaných domů vyberte tři domy, které se Vám nejvíce líbí. Vítěz získá zahradní bazén v hodnotě 80 tisíc korun.

Tři z deseti vybraných domů jsou vystavěny z cihelných materiálů HELUZ. Z materiálů budoucnosti v současném stavebnictví. To znovu svědčí o tom, že lze stavět úsporné, nízkoenergetické domy a bez dodatečného zateplování. Že stačí jen správná volba materiálu, aby vaše bydlení bylo komfortní, zdravé a také levné.

Rodinný dům Vrané nad Vltavou

Nepodsklepený zděný pasivní dům se sedlovou střechou. Cihly Heluz family 50 2v1, vytápění tepelné čerpadlo, ohřev vody solární panely+tepelné čerpadlo, okna Slavona, střešní okna Fakro, založen na pěnoskle.
Nepodsklepený zděný pasivní dům se sedlovou střechou. Cihly Heluz family 50 2v1, vytápění tepelné čerpadlo, ohřev vody solární panely+tepelné čerpadlo, okna Slavona, střešní okna Fakro, založen na pěnoskle.
Odkazy:

Rodinný dům Študentova, Hostivice

Dvoupodlažní nepodsklepený objekt s rovnou střechou z části ozeleněnou. Obvodový plášť tvoří keramické tvarovky Heluz Family 38 2in1 s integrovanou tepelnou izolací z důvodu subtilněší konstrukce.
Dvoupodlažní nepodsklepený objekt s rovnou střechou z části ozeleněnou. Obvodový plášť tvoří keramické tvarovky Heluz Family 38 2in1 s integrovanou tepelnou izolací z důvodu subtilněší konstrukce.

Novostavba RD s terasou Vsetín

Novostavba RD s terasou Vsetín z cihlového materiálu HELUZ z Family 30
Novostavba RD s terasou Vsetín cihlového materiálu HELUZ z Family 30. Dům je samostaně stojící, obdélníkového půdorysu o vnějších rozměrech 9,0 x 12,0 m s plochou střechu.
 

Datum: 17.2.2016
Organizace: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czKoupě nemovitosti zatížené exekucí: Jak postupovat, abyste minimalizovali rizikaPraha by měla zanést do Metropolitního plánu metro na ŽižkovPřihlaste svou firmu, školu nebo obec do soutěže Přeměna odpadů na zdrojeBarevnost okna dotažená k dokonalosti