20 miliónů prodaných oken a dveří

Internorm – měřítko spolehlivosti a inovativní síly
Datum: 6.10.2012  |  Organizace: Internorm-okno, s.r.o.  |  Firemní článek

Ve firmě Internorm vládne slavnostní nálada: v polovině července 2012 dosáhla značka s vedoucím postavením na evropském trhu oken rekordního čísla 20 miliónů prodaných oken a dveří. Úspěšný rodinný podnik zaměstnávající více než 1 850 pracovníků i nadále udržuje dobrý kurs. Díky novým výrobním linkám v závodech v Traunu a v Lannachu se do konce roku 2012 zvýší denní výrobní kapacita ze 4 000 na 4 500 jednotek.

Internorm-okno, s.r.o.
Na Okraji 439/46a
162 00 Praha 6 - Veleslavín

tel.:+420 235 090 441
e-mail:
web:www.internorm.cz

20 miliónů prodaných oken a dveří hovoří jasně: Internorm znamená kvalitu a důvěru

13. červenec 2012 je v kalendáři přední evropské značky oken vyznačen červeně: je to den, kdy bylo vyrobeno dvacetimiliónté okno. „Jubileum, na které jsme velmi pyšní,“ říká s radostí spolumajitel a člen vedení firmy Christian Klinger. „20 miliónů prodaných oken a dveří hovoří jasně: Internorm znamená kvalitu a důvěru. Ukazuje, že jsme s naší filosofií, která staví na vysoce kvalitních produktech, neustálé inovační ofenzívě a cílevědomém rozšiřování našich trhů a sítě našich prodejních partnerů, na jednoznačně správné cestě. A v tomto tempu budeme i pokračovat.“

Ve svých třech výrobních závodech v Traunu, Sarleinsbachu a Lannachu vyrobí Internorm více než 900 000 okenních a dveřních jednotek ročně. To odpovídá dennímu objemu produkce ve výši 4 000 jednotek. Do konce roku 2012 má tento objem vzrůst o 7 %, takže roční kapacita se pak bude pohybovat okolo 960 000 jednotek. Kromě rozšiřování odbytových trhů je firma Internorm dále velmi aktivní i na poli produkce a inovací: v závodě v Traunu byla uvedena do provozu další linka na výrobu nového systému plastových oken KF 500, ve štýrském závodě v Lannachu se díky novému centru na zpracování dřeva zvyšuje denní výrobní kapacitu z 800 na 1 000 dřevohliníkových okenních jednotek. V Lannachu navíc vzniká linka na výrobu dřevohliníkových posuvných dveří a také výrobní linka pro malé série, na které se budou realizovat speciální požadavky architektů.

Dřevohliníkové okenní systémy zažívají velký boom

V uplynulých osmi letech investovala firma Internorm více než 180 mil. euro do inovací produktů, výrobních technologií a rozšíření svých závodů. Během téhož období se tak mohl zvýšit počet zaměstnanců z 1 496 (2005) na současných více než 1 850. „Vysoce kvalitní produkty jsou žádanější než kdy předtím – s našimi novými generacemi vysoce tepelně izolačních oken a dveří, které se zároveň vyznačují vynikajícím designem, nabízíme náročným zákazníkům výběr, který je na evropském trhu oken jedinečný“, říká Klinger.

Internorm – evropská značka oken č. 1

Internorm je největší evropská značka oken s mezinárodní působností, která zaměstnává více než 1 850 pracovníků. Tři výrobní závody v Traunu, Sarleinsbachu a Lannachu opustilo k dnešnímu dni 20 miliónů okenních jednotek – stoprocentně „Made in Austria“. Internorm je tím, kdo celou dobu určuje standard v celoevropském měřítku, a to od momentu „narození“ plastového okna až po dnešní inovace založené na špičkové technologii i designu. Spolu s více než 1 250 prodejních partnerů ve 20 zemích rozšiřuje podnik své vedoucí postavení na evropském trhu i nadále. K paletě produktů patří kromě okenních a dveřních systémů i systémy pro ochranu proti slunci a hmyzu.

Internorm přinášel v rámci okenní branže progresivní inovace jako na běžícím pásu

Trendsetter
Christian Klinger

Mag. Christian Klinger, mluvčí a spolumajitel firmy Internorm: „Důvěra, kterou firmě Internorm do dnešního dne prokázaly již milióny zákazníků, je pro nás nejen velikou motivací, ale i závazkem k ještě větší odpovědnosti.“

www.internorm.cz

 

Datum: 6.10.2012
Organizace: Internorm-okno, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czStovky let zapomenutá technologie pomáhá chránit stavby proti zemětřeseníVIDEO: Moderní a úsporný rodinný dům stavěli ze dřeva, slámy i hlínyPřeživší pádu vilémovského mostu: Podpěry klenby se uvolňovalyJaký druh vytápění zvolit v nízkoenergetických a pasivních domech?