Tepelná pohoda a zvukový komfort s konopnou izolaci Biofib

Datum: 19.7.2017 4:07  |  Autor: Tým TAUS  |  Organizace: TAUS s.r.o.  |  Firemní zpráva

Tím však výčet výhod tohoto ekologického výrobku nekončí – konopná izolace Biofib nabídne i tuhost, vynikající mechanickou pevnost, trvanlivost, jednoduchost a účinnost. Navíc je dokonale obnovitelná.

TAUS s.r.o.
Na Bělidle 910/20
150 00 Praha 5

tel.:251 556 788
e-mail:
web:www.taus.eu

Argumenty pro konopnou izolaci Biofib

  • Účinnost izolačního materiálu - Biofib pomáhá snižovat tepelné ztráty a předchází studeným stěnám.
  • Vzduchotěsnost konstrukce - brání pronikání vzduchu zvenčí a zvyšuje účinnost izolačního systému.
  • Nepřítomnost tepelných mostů – díky perfektnímu utěsnění spár zdí / podlah / vnitřních stěn nevznikají studená místa.
  • Tepelná setrvačnost budovy – díky vysoké schopnost izolace Biofib akumulovat teplo se budova pomaleji ohřívá a chladne.
  • Dýchající domov - řada izolačních systémů Biofib řeší veškeré problémy související s regulací vlhkosti.
  • Tlumení zvuku – dokonalé vyplněn dvojitých stěn a u vnitřních stěn použití materiálů s vysokou plošnou hmotností zajistí dobrou izolaci proti zvuku přenášenému vzduchem.
  • Snadná instalace a řezání - žádné řezání „na milimetry“, ani při práci na nepravidelných površích nebo konstrukcích.

Tepelné izolační desky Biofib Chanvre Flex nachází využití převážně v obytných domech na podlahách, stěnách a stropech v novostavbách i rekonstruovaných budovách. Tepelné izolační desky Biofib Trio Flex ze směsi tří přírodních materiálů (konopí, bavlna, len) nabízí díky kombinací tří typů vláken lepší těsnění a izolaci podlah, stěn, fasád a stropů. Biofib Natur je foukaná tepelná izolace přírodního původu, tvořená pouze konopnými vlákny. Pro nepřístupné a studené podkrovní prostory je určená foukaná celulózová izolace Biofib Ouate.


Tepelná pohoda a zvukový komfort s konopnou izolaci Biofib
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Hydroizolace z asfaltových pásů, ilustrační foto: Petr Bohuslávek, redakce

Pevnosti spojů při namáhání asfaltových pásů a stanovení odolnosti proti odlupování ve spojích

17.7.2017 | Ing. Jindřich Sobotka, Ph.D., VUT v Brně, Fakulta stavební, Ústav pozemního stavitelství
Tento článek je zaměřen na zjištění únosnosti spojů asfaltových pásů, které jsou vzájemně propojeny natavením horkým vzduchem nebo plamenem. Jedná se jak o typy modifikovaných, tak i oxidovaných asfaltových pásů. U každého typu asfaltového pásu a jeho vzorku byla zjištěna maximální hodnota daných zkoušek namáhání. Čtenáři tak mohou rychle a jednoznačně zjistit využitelnost u daných typů asfaltových pásů realizovaných na stavbě.
ilustrační obrázek © Ben Gingell - Fotolia.com

Policie kvůli pádu střechy haly v Č. Třebové obvinila dva lidi

10.7. 15:17   Policie kvůli lednovému pádu střechy sportovní haly v České Třebové trestně stíhá dva lidi pro obecné ohrožení z nedbalosti. více >>>

Vysušovanie muriva pomocou mikrovlnného žiarenia v praxi

26.6.2017 | Ing. Kamil Binek, doc. Ing. Juraj Žilinský, PhD., Slovenská technická univerzita v Bratislave, Stavebná fakulta, Katedra konštrukcií pozemných stavieb
Príčiny vlhnutia muriva môžu byť rôzne. Pri historických budovách je to väčšinou absentujúca hydroizolácia, ktorá bola v minulosti vytváraná ploskými kameňmi alebo ílovitými zásypmi. Pri nových budovách sa vlhkosť do budovy dostáva hlavne chybným prevedením hydroizolácie. V takýchto prípadoch je žiadané rýchle a nedeštruktívne vysušenie budovy, aby nedošlo k poškodeniu majetku, vzniku plesní a aby sa budove vrátil jej účel v čo najkratšom čase.

Tradiční brněnská sanační sympozia v netradičním postavení

17.6.2017 | Vlastimil Růžička, redakce
Doba velkých setkání stavařů dávno minula. Konferencí a sympozií neustále přibývá a organizátoři jsou nuceni hledat stále nová témata a dříve oddělené akce mají tendenci spíše spojovat. Nejinak je tomu i v případě tradičních brněnských mezinárodních konferencí Sanace, zkoušení a jakost ve stavebnictví a Popílky ve stavebnictví. Letošní akce se uskutečnila ve druhé polovině května a své stálé příznivce si zcela určitě již našla.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czDomy v centru Benešova včetně bývalé šatlavy jsou na prodejÚstecký kraj rozdělí dalších 156 milionů korun na výměnu kotlůMech v bytě. Živý nebo umělý?Prodej renesančního zámku ze 16. století v Branticích u Krnova na Bruntálsku