Tepelná pohoda a zvukový komfort s konopnou izolaci Biofib

Datum: 19.7.2017 4:07  |  Autor: Tým TAUS  |  Organizace: TAUS s.r.o.  |  Firemní zpráva

Tím však výčet výhod tohoto ekologického výrobku nekončí – konopná izolace Biofib nabídne i tuhost, vynikající mechanickou pevnost, trvanlivost, jednoduchost a účinnost. Navíc je dokonale obnovitelná.

TAUS s.r.o.
Na Bělidle 910/20
150 00 Praha 5

tel.:251 556 788
e-mail:
web:www.taus.eu

Argumenty pro konopnou izolaci Biofib

  • Účinnost izolačního materiálu - Biofib pomáhá snižovat tepelné ztráty a předchází studeným stěnám.
  • Vzduchotěsnost konstrukce - brání pronikání vzduchu zvenčí a zvyšuje účinnost izolačního systému.
  • Nepřítomnost tepelných mostů – díky perfektnímu utěsnění spár zdí / podlah / vnitřních stěn nevznikají studená místa.
  • Tepelná setrvačnost budovy – díky vysoké schopnost izolace Biofib akumulovat teplo se budova pomaleji ohřívá a chladne.
  • Dýchající domov - řada izolačních systémů Biofib řeší veškeré problémy související s regulací vlhkosti.
  • Tlumení zvuku – dokonalé vyplněn dvojitých stěn a u vnitřních stěn použití materiálů s vysokou plošnou hmotností zajistí dobrou izolaci proti zvuku přenášenému vzduchem.
  • Snadná instalace a řezání - žádné řezání „na milimetry“, ani při práci na nepravidelných površích nebo konstrukcích.

Tepelné izolační desky Biofib Chanvre Flex nachází využití převážně v obytných domech na podlahách, stěnách a stropech v novostavbách i rekonstruovaných budovách. Tepelné izolační desky Biofib Trio Flex ze směsi tří přírodních materiálů (konopí, bavlna, len) nabízí díky kombinací tří typů vláken lepší těsnění a izolaci podlah, stěn, fasád a stropů. Biofib Natur je foukaná tepelná izolace přírodního původu, tvořená pouze konopnými vlákny. Pro nepřístupné a studené podkrovní prostory je určená foukaná celulózová izolace Biofib Ouate.


Tepelná pohoda a zvukový komfort s konopnou izolaci Biofib
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

E2VENT – nový způsob rekonstrukce budov

3.10.2017 | Ing. Martina Bakešová, FENIX TNT s.r.o.
Projekt E2VENT vyvíjí nové řešení odvětrávaných fasád pro modernizaci obytných a komerčních budov, které bude dosahovat pozoruhodných úspor energie, zajistí nízkou emisivitu CO2 a očekávaná doba návratnosti bude rovněž velmi nízká. Fasáda v sobě ukrývá vysokofunkční jednotky, které zajistí optimální vnitřní prostředí.
Nanomateriály a vybrané oblasti ich využitia

Nanomateriály a vybrané oblasti ich využitia

2.10.2017 | doc. Ing. Ivan Kubovský, PhD., Technická univerzita vo Zvolene, Drevárska fakulta, Katedra fyziky, elektrotechniky a aplikovanej mechaniky, Ing. Miroslav Gašparík, PhD., Česká zemědelská univerzita v Praze, Fakulta lesnická a dřevařská, Katedra základního zpracování dřeva, prof. RNDr. František Kačík, PhD., Technická univerzita vo Zvolene, Drevárska fakulta, Katedra chémie a chemických technológií
Článok je zameraný na základné informácie o štruktúre, vlastnostiach a možnostiach praktického využitia nanomateriálov. Pozornosť je venovaná tiež zlepšeniu vlastností dreva nanomateriálmi s dôrazom na jeho protipožiarnu ochranu.

Jsme pyšní, že můžeme realizovat úspěšné výzkumy českých vědců

23.9.2017 | Vlastimil Růžička, redakce
Čeští vědci si stále častěji připisují badatelské úspěchy v oblasti fotokatalytických nátěrů. Spolupráci s lidmi z praxe si velmi pochvalují. Partnerské firmy získávají nové poznatky o možnostech aplikace fotokatalytické technologie a vědci mají možnost lépe ověřovat modelové závěry v reálných podmínkách.
Problematika použití expandovaného polystyrenu (EPS) z hlediska vysokých teplot

Problematika použití expandovaného polystyrenu (EPS) z hlediska vysokých teplot

18.9.2017 | Ing. Marek Novotný, Ph.D., ČVUT FA Praha, Ústav stavitelství
Historie se opakuje. Každý stavební materiál má své hraniční hodnoty použití. U expandovaného polystyrenu (EPS) je to zejména teplota, respektive změny teploty. Jako každý pěněný plast má tendenci měnit své geometrické vlastnosti, tedy zejména rozměry. Nevratné deformace jsou spojeny nejčastěji s vysokými teplotami, ale také s kvalitou výroby. Proto je u tohoto typu materiálu – pěněné teplené izolace, a to nejen EPS, dbát na jejich kvalitní výrobu, to znamená používat pouze výrobky standardních výrobců, kteří jsou schopni udržet kvalitu výroby.
Patologie fóliových hydroizolačních materiálů

Patologie fóliových hydroizolačních materiálů

11.9.2017 | Ing. Marek Novotný, Ph.D.,, FA ČVUT, Ústav stavitelství, Mgr. Petr Rudolf, Advokátní kancelář Dr. Táni Diršmídové
Článek pojednává o vadách a poruchách syntetických fóliových hydroizolací, které vykazují výrobní vady vedoucí ke zkrácení životnosti hydroizolačního systému i vlastní hydroizolace, a to v důsledku výrobních, ale i konstrukčních vad. V článku jsou uvedeny příklady analytických, defektoskopických metod, jež mohou vady materiálu dokumentovat a prokázat. V závěru článku je uveden i právní komentář k vadám a poruchám i s právními informacemi o možnostech řešení této problematiky z hlediska našeho právního systému.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czVIDEO: Autonomní stavební mechanizace. Reálné využití dříve než automobilyBrno zahájilo průzkumné práce v retenční nádrži v Králově PoliZájem o nájemní bydlení v Praze v posledních letech rosteVyladění interiéru podle feng shui: Prvek země