Tepelná pohoda a zvukový komfort s konopnou izolaci Biofib

Datum: 19.7.2017 4:07  |  Autor: Tým TAUS  |  Organizace: TAUS s.r.o.  |  Firemní zpráva

Tím však výčet výhod tohoto ekologického výrobku nekončí – konopná izolace Biofib nabídne i tuhost, vynikající mechanickou pevnost, trvanlivost, jednoduchost a účinnost. Navíc je dokonale obnovitelná.

TAUS s.r.o.
Na Bělidle 910/20
150 00 Praha 5

tel.:251 556 788
e-mail:
web:www.taus.eu

Argumenty pro konopnou izolaci Biofib

  • Účinnost izolačního materiálu - Biofib pomáhá snižovat tepelné ztráty a předchází studeným stěnám.
  • Vzduchotěsnost konstrukce - brání pronikání vzduchu zvenčí a zvyšuje účinnost izolačního systému.
  • Nepřítomnost tepelných mostů – díky perfektnímu utěsnění spár zdí / podlah / vnitřních stěn nevznikají studená místa.
  • Tepelná setrvačnost budovy – díky vysoké schopnost izolace Biofib akumulovat teplo se budova pomaleji ohřívá a chladne.
  • Dýchající domov - řada izolačních systémů Biofib řeší veškeré problémy související s regulací vlhkosti.
  • Tlumení zvuku – dokonalé vyplněn dvojitých stěn a u vnitřních stěn použití materiálů s vysokou plošnou hmotností zajistí dobrou izolaci proti zvuku přenášenému vzduchem.
  • Snadná instalace a řezání - žádné řezání „na milimetry“, ani při práci na nepravidelných površích nebo konstrukcích.

Tepelné izolační desky Biofib Chanvre Flex nachází využití převážně v obytných domech na podlahách, stěnách a stropech v novostavbách i rekonstruovaných budovách. Tepelné izolační desky Biofib Trio Flex ze směsi tří přírodních materiálů (konopí, bavlna, len) nabízí díky kombinací tří typů vláken lepší těsnění a izolaci podlah, stěn, fasád a stropů. Biofib Natur je foukaná tepelná izolace přírodního původu, tvořená pouze konopnými vlákny. Pro nepřístupné a studené podkrovní prostory je určená foukaná celulózová izolace Biofib Ouate.


Tepelná pohoda a zvukový komfort s konopnou izolaci Biofib
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Provádění ETICS s šedým EPS s množstvím vad, foto: Petr Bohuslávek, TZB-info

Nové poznatky a požadavky pro navrhování ETICS

23.11.2017 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Třináctý ročník konference Regenerace bytového fondu a veřejných budov, která proběhla 21. a 22. listopadu, přinesl ucelený pohled na aktuální stav navrhování a provádění kontaktních zateplovacích systémů ETICS. Vedle dalších zajímavých témat a „povinných“ přednášek státních institucí se zateplovacím systémům z velké části věnovaly oba dny konference.
Střecha Quadria focená z dronu

Defektoskopie ve stavebnictví za pomoci dronů

20.11.2017 | Ing. Marek Novotný, Ph.D., ČVUT FA Praha
Nový čas, nové možnosti, nová dimenze informací. Dron dokáže zprostředkovat další důležité informace o stavbách – při průzkumech, kontrolách provádění, u revizí a reklamací vad a nedodělků. Důležitá místa na stavbě bývají často absolutně nedostupná. Bývá to jediný způsob, jak získat relevantní informace.
Statika konstrukcí s membránovými prvky

Statika konstrukcí s membránovými prvky

30.10.2017 | Ing. David Jermoljev, Ph.D., Excon Praha
Článek řeší statiku membránových prvků jako součást nosného systému konstrukce. Použití fóliových polštářů na opláštění stěn a střech neklade na návrh nosné konstrukce zvláštní nároky, je ale třeba znát konstrukční specifika návrhu. Návrh plachtových membrán je složitější a je třeba k němu přistupovat komplexně. Pro veškeré membránové prvky platí, že předpětí těchto prvků je základním předpokladem jejich správné funkce.

Vývoj vakuových izolací v průmyslu a stavebnictví

23.10.2017 | doc. Ing. Jiří Zach, Ph.D., Ing. Bc. Jitka Hroudová, Ph.D., VUT FAST Brno, Centrum AdMaS
Článek se zabývá vývojem vakuových izolací od jejich počátku až po současnost a jejich uplatněním v průmyslových odvětvích a stavebnictví. Na Fakultě stavební, Vysokého učení technického v Brně probíhá v současné době výzkum v oblasti vývoje a studia chování environmentálně úsporných jádrových izolantů pro aplikaci do vakuových izolačních panelů. Jedná se především o organické materiály na bázi přírodních či odpadních polymerních vláken. Tento článek popisuje první výsledky výzkumných činností věnovaných této problematice, kdy byly testovány zkušební vzorky izolací z lněných vláken, dále pak z vláken bavlněných a polyesterových, získaných z odpadních textilií.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czNová generace vysavačů UltraOne: Vysoký výkon, snadné ovládání a nízká hlučnostVánoce ve znamení tepla, to jsou nízkoenergetické radiátory RADIK RCOhřev teplé vody: Velikost a výkon ohřívačů a zásobníků na ohřev teplé vodyStavebnictví příští rok vzroste o 3,5 procenta, odhadují stavaři