ROCKWOOL predstavuje novinku pre prevetrávané fasády

Datum: 22.7.2017 4:28  |  Organizace: ROCKWOOL Slovensko s.r.o.  |  Firemní zpráva

ROCKWOOL vylepšil tepelné vlastnosti izolačnej dosky pre prevetrávané fasády. Nové dosky z kamennej vlny - WENTIROCK a WENTIROCK F, majú ešte nižší súčiniteľ tepelnej vodivosti. Zabezpečí väčšiu energetickú úsporu.

ROCKWOOL Slovensko s.r.o.
Rožňavská 24
821 04 Bratislava

tel.:+421-249 200 911
e-mail:
web:www.rockwool.sk

Izolácia je určená pre rôzne typy prevetrávaných fasád, od administratívnych či komerčných budov až po rodinné a bytové domy.

Pri voľbe prevetrávaného spôsobu zateplenia fasády sa izolácia z kamennej vlny ROCKWOOL vkladá medzi nosné prvky roštu. Majiteľ nehnuteľnosti sa môže výberom odvetrávanej fasády odlíšiť od bežného riešenia omietkovej fasády a vybrať si z rozmanitej škály vonkajšieho obkladového materiálu ako je napríklad drevo, sklo, kameň, plast alebo keramika. Obklady je možné navyše medzi sebou kombinovať. Využitie je veľmi rôznorodé a odráža súčasné architektonické požiadavky na modernosť a estetiku.

V prípade prevetrávaných fasád je zásadná vzduchová medzera medzi izoláciou a vonkajším obkladom. ROCKWOOL odporúča inštalovať medzeru minimálne 40 mm, aby dostatočne odviedla vlhkosť prestupujúcu izoláciou a nosnou konštrukciou.

Novinka WENTIROCK je protipožiarna a akustická izolácia pre prevetrávané fasády. Je možné použiť ju aj do sendvičového muriva. Uchytenie je možné s pomocou tŕňov, kotiev alebo držiakov. Fasádna doska je v celom objeme hydrofobizovaná a jej vrchná tuhá vrstva je vysoko odolná proti mechanickému namáhaniu a prenikaniu vzduchu do izolácie z vetranej medzery. WENTIROCK F je navyše povrchovo upravená čiernou netkanou sklo-textíliou. Používa sa pre prevetrávané fasády s estetickými požiadavkami.

WENTIROCK je protipožiarna a akustická izolácia pre prevetrávané fasády
WENTIROCK je protipožiarna a akustická izolácia pre prevetrávané fasády

„Pri produktoch pre prevetrávané fasády sme znížili súčiniteľ tepelnej vodivosti na hodnotu 0,033 W.m-1.K-1. Lepšie tepelne izolačné vlastnosti tejto izolácie zvýšia energetickú efektívnosť budov a majiteľom prinesú zníženie nákladov na energie,“ hovorí Jiří Lupač, špecialista spoločnosti ROCKWOOL na prevetrávané fasády.

Izolácie z kamennej vlny ROCKWOOL sú nehorľavé a majú najvyššiu triedu reakcie na oheň A1.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Provádění ETICS s šedým EPS s množstvím vad, foto: Petr Bohuslávek, TZB-info

Nové poznatky a požadavky pro navrhování ETICS

23.11.2017 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Třináctý ročník konference Regenerace bytového fondu a veřejných budov, která proběhla 21. a 22. listopadu, přinesl ucelený pohled na aktuální stav navrhování a provádění kontaktních zateplovacích systémů ETICS. Vedle dalších zajímavých témat a „povinných“ přednášek státních institucí se zateplovacím systémům z velké části věnovaly oba dny konference.
Střecha Quadria focená z dronu

Defektoskopie ve stavebnictví za pomoci dronů

20.11.2017 | Ing. Marek Novotný, Ph.D., ČVUT FA Praha
Nový čas, nové možnosti, nová dimenze informací. Dron dokáže zprostředkovat další důležité informace o stavbách – při průzkumech, kontrolách provádění, u revizí a reklamací vad a nedodělků. Důležitá místa na stavbě bývají často absolutně nedostupná. Bývá to jediný způsob, jak získat relevantní informace.
Statika konstrukcí s membránovými prvky

Statika konstrukcí s membránovými prvky

30.10.2017 | Ing. David Jermoljev, Ph.D., Excon Praha
Článek řeší statiku membránových prvků jako součást nosného systému konstrukce. Použití fóliových polštářů na opláštění stěn a střech neklade na návrh nosné konstrukce zvláštní nároky, je ale třeba znát konstrukční specifika návrhu. Návrh plachtových membrán je složitější a je třeba k němu přistupovat komplexně. Pro veškeré membránové prvky platí, že předpětí těchto prvků je základním předpokladem jejich správné funkce.

Vývoj vakuových izolací v průmyslu a stavebnictví

23.10.2017 | doc. Ing. Jiří Zach, Ph.D., Ing. Bc. Jitka Hroudová, Ph.D., VUT FAST Brno, Centrum AdMaS
Článek se zabývá vývojem vakuových izolací od jejich počátku až po současnost a jejich uplatněním v průmyslových odvětvích a stavebnictví. Na Fakultě stavební, Vysokého učení technického v Brně probíhá v současné době výzkum v oblasti vývoje a studia chování environmentálně úsporných jádrových izolantů pro aplikaci do vakuových izolačních panelů. Jedná se především o organické materiály na bázi přírodních či odpadních polymerních vláken. Tento článek popisuje první výsledky výzkumných činností věnovaných této problematice, kdy byly testovány zkušební vzorky izolací z lněných vláken, dále pak z vláken bavlněných a polyesterových, získaných z odpadních textilií.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czNová generace vysavačů UltraOne: Vysoký výkon, snadné ovládání a nízká hlučnostVánoce ve znamení tepla, to jsou nízkoenergetické radiátory RADIK RCOhřev teplé vody: Velikost a výkon ohřívačů a zásobníků na ohřev teplé vodyStavebnictví příští rok vzroste o 3,5 procenta, odhadují stavaři