Černá bílá. Věčné společnice?

Datum: 5.1.2018 4:14  |  Organizace: Biano s.r.o.  |  Firemní zpráva

Černá a bílá, dvě naprosto kontrastní barvy stojící naproti sobě v barevné škále. Nestárnoucí a nesmrtelná kombinace. To platí nejen při výběru oblečení či doplňků, ale i v případě našich domácností.

Biano s.r.o.
Mrštíkova 399/2a
46007 Liberec

e-mail:
web:www.biano.cz

Černá bílá. Věčné společnice?

Černá a bílá k sobě patří stejně tak jako den a noc. Tato barevná kombinace se využívá celá léta napříč všemi odvětvími a obory. Nemůže se s ní šlápnout vedle. Každý z nás vnímá barvy jinak a na každého působí jiným dojmem. Někdo nemusí mít rád zelenou, někdo by si nedokázal představit mít zdi vymalované křiklavými tóny červené. Pokud ale budeme volit pouze kombinaci černé a bílé barvy, stane se váš domov neutrálním a nadčasovým.

Tato kombinace vyžaduje trochu odvahy, ale kontrast těchto dvou odlišných barev učiní pokoje krásnějšími a zajímavějšími. Jejich správná vyváženost vyzdvihne v místnosti právě to, co by opravdu mělo vyniknout. Černá zvýrazní architektonické prvky a bílá dodá pocit vzdušnosti a rovnováhy na pozadí.

Souhra černé a bílé je velice často používána v moderních kuchyních a koupelnách. Do pokojů vnáší pocit kultivovanosti a rafinované elegance. Zatímco ostatní barevná schémata přicházejí a odcházejí s měnícími se trendy, toto seskupení přetrvává a zůstává módní desítky let.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat

Co je to Hygge? 20.12.2017Související z oboru

HELUZ nabízí jednodušší technologii vlastního zhotovení stěny

22.1.2018 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Mezi odbornou stavební veřejností se často hovoří o novince od společnosti HELUZ o cihelném bloku HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená. Požádali jsme proto produktového manažera společnosti HELUZ Ing. Pavla Heinricha, aby nám přiblížil jeho technické parametry a seznámil nás s jeho užitnými vlastnostmi.

Studium vývoje tobermoritu v závislosti na použití různých křemičitých složek

15.1.2018 | Ing. Vít Černý, Ph.D., Ing. Ján Fleischhacker, prof. ing. Rostislav Drochytka, CSc., MBA, VUT FAST Brno
Tobermorit je hlavním minerálem, který dodává pórobetonu mechanické vlastnosti. Pro zefektivnění výroby je vhodný výzkum vlivu různých typů křemičitých složek na jeho mineralogické složení. Příspěvek je tak zaměřen na výzkum vzniku tobermoritu při použití přírodních a druhotných surovin. Výstupem by mělo být optimální surovinové složení a autoklávovací režim s ohledem na jeho mineralogické složení.

Procesní úprava vyvlastňovacího řízení a soudní přezkum správního rozhodnutí (3. část)

12.1.2018 | Mgr. Jan Labský, Vilímková Dudák & Partners, advokátní kancelář, s.r.o.
V předchozích částech tohoto článku bylo pojednáno o přípustnosti vyvlastnění i o náhradě za vyvlastnění. Třetí imanentní částí institutu vyvlastnění je proces, ve kterém se posuzuje, zda jsou splněny všechny zákonem vyžadované podmínky, včetně procesních, a je určována adekvátní náhrada.
Stavba stanice metra na Náměstí Republiky

Z historie používání elektrárenského popílku jako příměsi do betonu v České republice

25.12.2017 | Ing. Tomáš Moravec, STACHEMA CZ s.r.o.
Článek popisuje začátky používání příměsi popílku pro výrobu transportbetonu u nás, jeho aplikaci na vybraných významných stavbách (pražské metro, JE Temelín) a dopady na technologii výroby.
Moderní metody pro měření osových sil v prvcích stavebních konstrukcí

Moderní metody pro měření osových sil v prvcích stavebních konstrukcí

11.12.2017 | Ing. Tomáš Klier, Pontex Praha, odělení diagnostiky, prof. Ing. Michal Polák, CSc., ČVUT Praha, Fakulta stavební
V technické praxi se poměrně často vyskytuje potřeba stanovení aktuální osové síly v prvcích stavebních konstrukcí. V tomto příspěvku jsou shrnuty hlavní závěry z experimentů provedených v rámci verifikačního procesu a aplikace in situ na stávající konstrukci nové metody určené pro nedestruktivní stanovování velikosti osových sil. Tato metoda je použitelná nejen pro nové, ale i pro stávající konstrukce.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czThe Box: Minimalistické bydlení s maximem pohodlí v otevřeném prostoruPlasty vydrží nejdéle v užitku ve stavebnictvíKarlovarský hotel Thermal se začne opravovat na konci rokuUmění recyklace: Staré cihly rozdrtí a tvoří z nich nové