Archiv článků od 1.3.2014 do 9.7.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   

Jak renovovat plochy napadené mikroorganizmy?

9.7.2014 | Divize WEBER
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Řasy, mechy a lišejníky, zejména na severních stranách fasády se bohužel občas vyskytují. Weber nabízí rychlé a účinné řešení pomocí výrobků. Aplikací výrobků odstraňnovač řas, mechů a lišejníků, weber.podklad A, weber.ton bio a weber.fasádního čistícího prostředku zamezíte další tvorbě mikroorganizmů na vaši fasádě.

Nový software pro šíření tepla a vlhkosti ve stavebních konstrukcích s použitím 3D modelu

2.7.2014 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Software KI Real je k dispozici bezplatně, pouze na základě registrace. Umožňuje zkoumat šíření tepla a vlhkosti ve stavebních konstrukcích s použitím 3D matematicko-fyzikálního modelu. KI Real obsahuje širokou databázi stavebních materiálů a jejich vlastností.

Lepicí a stěrkovací hmota pro difuzně otevřené dřevostavby

1.7.2014 | LB Cemix, s.r.o.
Speciálním výrobkem vyvinutým pro lepení a stěrkování tepelněizolačních desek z dřevovláknité vlny a minerální vlny je Cemix Lepicí a stěrkovací hmota difuzní (185). Hmota se vyznačuje vysokou paropropustností, kdy hodnota µ ≤ 10. Je určena pro ruční i strojní zpracování v exteriéru i interiéru.

Obchodní centrum v Ingolstadtu i zvláštní fasádní panel Prefa v designu šupin

13.6.2014 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
„WestPark“ v Ingolstadtu není jen jedno z největších nákupních center v jižním Německu, ale patří také k těm architektonicky nejpůsobivějším. Především kvůli impozantním světelným efektům na „šupinaté“ fasádě PREFA.

Kalitelná lakovaná skla Lacobel T od AGC si můžete vybrat v 15 módních barvách

10.6.2014 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
AGC Glass Europe odpovídá na nové požadavky a rostoucí nároky zpracovatelů, architektů a spotřebitelů škálou kalitelných lakovaných skel Lacobel T. Nabídka je rozšířena o dalších 11 nových módních barev, které jsou k dispozici od května 2014.

Nová PU pěna Ceresit WhiteTeq je unikát mezi polyuretanovými pěnami

9.6.2014 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Různorodá struktura, malá odolnost vůči UV záření a rychlá degradace - to vše jsou faktory spojené se stávajícími PU pěnami. S unikátní WhiteTeq technologií však Ceresit otevírá novou stránku v historii PU pěn. Ceresit WhiteTeq izolační pěny se zásadně liší od stávajících receptur.

Zateplení obvodových stěn objektů

28.5.2014 | CIUR a.s.
Systém izolací COMPRI® představuje ucelený skladebný systém materiálů, který řeší veškeré možné situace týkající se izolací staveb, a to včetně akustického komfortu. Všechny materiály patřící do systému COMPRI® jsou nejen kvalitativně 100% prověřené, ale především se vzájemně doplňují a funkčně na sebe navazují.

Jak na čištění ve výškách? Ano, existuje řešení!

21.5.2014 | Fispogroup s.r.o.
Umíte si představit, že při čištění nedostupných míst ve výškách nebudete potřebovat žebřík ani jiné řešení, které jste si museli draze pronajímat? Teď už si to představovat nemusíte. Společnost Fispogroup přišla s inovativní novinkou, která je ideálním a účinným řešením pro čištění ve výškách.

Rodinný dům s fasádou – do konce května nejvýhodněji!

21.5.2014 | Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
Plánujete letos stavbu nového rodinného domu? Získejte slevy celkem až 141 % při nákupu cihel, pálené střešní krytiny, komínu a fasády. Stavte chytře a využijte jedinečné partnerství společností Wienerberger, Tondach, Schiedel a Baumit.

Součinitel tepelné vodivosti fasádní desky FKD N má hodnotu pouze 0,035 W/mK

20.5.2014 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Novinka FKD N posouvá hodnotu součinitele tepelné vodivosti fasádních minerálních izolací na novou hranici. Pro zvýšení přilnavosti a ulehčení práce s deskami jsou dodávané i s jednostranným (FKD N C1) nebo oboustranným (FKD N C2) silikátovým nástřikem.

Lepený fasádní systém Prefa Reynobond

12.5.2014 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
V obci Hohenems v okrese Dornbirn v Rakousku vznikl architektonický skvost, který okouzluje svou impozantní a nadčasovou fasádou v odstínu bronzová metalíza. Kuriozitou je, že majitel, který je zároveň i pokrývač, se rozhodl pro pouze lepenou variantu fasádních prvků.
Florentinum

Nové Florentinum je dalším pražským LEEDrem

8.5.2014 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
V průběhu posledních dvou let vyrostla na pražské Florenci v blízkosti Severojižní magistrály nová dominanta. Jde o administrativní komplex Florentinum s inteligentním systémem regulace a monitorování spotřeb energií.

Nová malta HELUZ Trend překvapí tepelněizolačními vlastnostmi

22.4.2014 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Při stavbě nízkoenergetického či pasivního domu je nutné věnovat velkou pozornost výběru materiálu, který na stavbu použijeme. Základem je samozřejmě kvalitní tepelněizolační zdivo z broušených cihel, kvalitní výplně okenních a dveřních otvorů a dostatečná izolace podlah i střechy, pozornost je však potřeba věnovat i dalším používaným materiálům. Jedním z nich je i malta, která se na tepelněizolačních vlastnostech stavby podílí nemalou měrou.

Fasáda ochrání rodinný dům před vichřicemi na Balatonu

19.4.2014 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
V městečku Balatonboglar, které patří k oblíbeným destinacím u jezera Balaton, si maďarská rodina splnila svůj sen o vlastním domě. Balatonboglar přitom patří k největrnějším místům Maďarska, kde může síla větru dosahovat až 100 km/h. Proto bylo obzvlášť důležité věnovat pozornost výběru vhodné fasády.

Skandinávský design vládne i střechám a fasádám

10.4.2014 | Ruukki CZ s.r.o.
Severské architektuře dominuje hlavně funkční a čistý design, který kombinuje přírodní a snadno recyklovatelné materiály, jakými jsou dřevo, ocel a sklo.
sendvičové panely

Požární bezpečnost sendvičových panelů v kontextu změn technických norem

7.4.2014 | Ing. arch. Marcela Kubů, Ing. Miroslav Smolka, MBA, Asociace výrobců minerální izolace
Požární bezpečnost konstrukcí ze sendvičových panelů tvořených kovovým pláštěm a tepelně izolačním jádrem se dostává do popředí s tím, jak roste jejich obliba při výstavbě halových objektů a s tím jak se zvyšuje četnost jejich požárů. Jen za rok 2013 přibylo v České republice přes 300 000 m2 logistických a průmyslových nemovitostí, na jejichž opláštění jsou tyto panely s oblibou využívány.

PREFA oblékla vídeňskou ekonomickou univerzitu

22.3.2014 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
Na konci loňského roku byl otevřen nový architektonický symbol Vídně – kampus Vysoké školy ekonomické (Wirtschaftsuniversität Wien). Na největší univerzitní půdě Evropy byla třetina budov opláštěna hliníkovými kompozitními panely PREFA Reynobond, a to v působivé kombinaci se skleněnou fasádou.

Malé haly od Lindabu šetří řemeslníkům čas i peníze

18.3.2014 | LINDAB STAVBY
Společnost Lindab poskytuje rychlé, funkční a prostorově variabilní řešení pro drobné řemeslníky. Technologii výstavby z tenkostěnných ocelových skeletů lze za ekonomicky velmi příznivých podmínek využít pro montované dílny sloužící např. klempířům. Typickým příkladem jsou realizované klempířské dílny firmy STAV-INVEST a společnosti ProEx2000.

Předváděcí akce "Fermacell – lepší sádroš" v průběhu 3 měsíců navštíví 60 prodejen stavebnin

17.3.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Ve 37 českých a moravských městech a v 60 prodejnách stavebnin se v průběhu března až června 2014 představí na předváděcí akci „Fermacell – lepší sádroš“ sádrovláknité materiály Fermacell. Jak už název projektu napovídá, zákazníkům stavebnin budou velmi názorně předvedeny výhody materiálů fermacell ve srovnání s klasickým sádrokartonem.

Bull of the year 2013

1.3.2014 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
Jubilejní 10. ročník vyhlášení cen Bull of the year 2013 společnosti PREFA Aluminiumprodukte s.r.o. se uskutečnilo tento víkend v lázeňském prostředí hotelu Běhounek v Jáchymově. Kromě tradičního vyhlášení výsledků v celkem devíti kategoriích byla představena nová barva pro rok 2014 – cihlově červená.
zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   

Projekty 2014

Související rubriky

Reklama
Partneři oboru

logo CEMIX logo ISOVER logo LINDAB
logo BAUMIT
logo ROCKWOOOL logo SATJAM

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Spolupracujeme

logo Střechy Praha 2014

Nejnovější články

 
 
 

Aktuální články na ESTAV.czJak si postavit rodinný dům - krov a zastřešeníŽidle a barová židle Merano od Ton získaly titul German Design Award 2015Kenaf – přírodní ibišková vlákna v izolaci