Archiv článků od 23.8.2013 do 5.12.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8   

Výrobky s certifikátem Cradle to Cradle bodují v programu LEED V4

5.12.2013 | AGC Flat Glass Czech, a.s. člen AGC Group
Certifikační program Cradle to Cradle se začíná stále více prosazovat. V rámci LEED verze 4 budou produkty s certifikátem Cradle to Cradle zahrnuty do hlavního programu, čímž přispějí k získání vyššího ohodnocení v oblasti Materiály a zdroje.

Omítání vápenopískového zdiva

2.12.2013 | LB Cemix, s.r.o.
Před zahájením omítkových prací musí být ukončena konstrukce střechy. Vnější obvodové stěny je potřeba chránit před deštěm a jinými možnostmi provlhnutí tak, aby podklad, na který budete omítky nanášet, byl pevný, bez uvolněných částic a dostatečně vyschlý. Další podrobnosti technologie CEMIX jsou uvedeny v článku.
Bazén Univerzity Warmia a Mazury Olsztyn

Vodní radovánky pod netradičním kabátem

1.12.2013 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
Univerzita Warmia a Mazury v polském městě Olsztyn si splnila svůj sen mít vlastní bazén. Významný podíl na dokončení netradičního bazénu pro téměř 43 000 studentek a studentů univerzity měla společnost PREFA Aluminiumprodukte.

Zdravé bydlení s Chytrou izolací®

29.11.2013 | LIKO-S, a.s.
V poslední době se v souvislosti se zateplením domů klade stále větší důraz nejen na snížení provozních nákladů objektu, ale také na komfort užívání a zdravé životní prostředí. Velmi vhodnou variantou takového řešení je investice do tzv. „Živé fasády“.

Fasády nových pražských bytových domů s omítkami a nátěry Ceresit Ceretherm

28.11.2013 | HENKEL ČR - zateplovací systémy CERETHERM
Fasádní zateplovací systémy Ceresit Ceretherm zajišťují dlouhotrvající a vysoce kvalitní tepelnou izolaci, díky širokému výběru omítek a nátěrů nabízí atraktivní vzhled fasády. Potvrzují to i nedávno dokončené bytové domy 2Barevné Letňany a Rezidence 3D Modřany, jejichž fasády zdobí omítky a nátěry Ceresit Ceretherm.

Heraklith vrací ducha funkcionalismu do současnosti

19.11.2013 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
S Heraklithem se na stavbách znovu potkáváme a věříme, že tomu bude i nadále. Škála použití je široká, od ryze technických stavebních opatření po design a podtržení charekteru staveb. Otevřená struktura desek z dřevité vlny pohlcuje zvuk stejně dobře teď jako v minulosti. Na názor na Heraklith jsme se zeptali Davida Vávry, architekta a populárního herce.

Chytrá investice do zateplení? Vyplatí se LIFEBRICK®

14.11.2013 | LIFEBRICK, s.r.o.
Co je na tomto systému zajímavé a co jej také předurčuje k širokému využití u všech typů stavebních konstrukcí, je možnost volby mezi aktivně odvětraným systémem LIFEBRICK® standard, nebo difuzně otevřeným systémem LIFEBRICK® therm, a možností použití tepelné izolace jakékoliv tloušťky.

Obkladové prvky pro akumulaci solární energie

4.11.2013 | Ing. René Čechmánek, Ing. Leber Pavel, Výzkumný ústav stavebních hmot Brno
Předmětem řešení bylo navrhnout solárně aktivní prvky, jejichž výroba a montáž bude spojena s nižšími náklady při zachování očekávané účinnosti a životnosti jako standardně realizované solární a fotovoltaické panely.
diskuse: 1 příspěvek, 16.11.2013 17:45

Obvodová stěna Protect Wall pro dřevostavby, nízkoenergetické a pasivní domy

29.10.2013 | Knauf Praha s.r.o.
Obvodové stěny Protect Wall jsou určeny pro dřevostavby a nabízejí difuzně otevřenou skladbu obvodového pláště složenou z dřevovláknité izolační desky a nosné zavětrovací sádrokartonové desky Knauf Diamant.

Trend současnosti: dotace na zateplení rodinného domu. Proč toho nevyužít?

21.10.2013 | LIFEBRICK, s.r.o.
O výhodách zateplení budov nelze pochybovat. Přináší úsporu na energiích a zvyšuje komfort bydlení.

Nová paleta intenzivních fasádních barev Ceresit Intense

16.10.2013 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Barevný systém Ceresit Intense přináší úplně novou řadu 36 tmavých, intenzivních prémiových barev pro elastomerovou omítku Ceresit CT 79 Impactum.

Povrchové úpravy ve stavebnictví

13.10.2013 | Vlastimil Růžička, redakce
V letošním roce opustila tradiční konference společnosti Betonconsult téma podlahy a otevřela k diskusi povrchové úpravy ve stavebnictví. Organizátoři i návštěvníci hodnotí změnu pozitivně.

Zateplení fasádou Lifebrick® – cesta k lepšímu bydlení v panelovém domě

12.10.2013 | LIFEBRICK, s.r.o.
Návštěva panelového domu, kde byl pro zateplení štítů použit certifikovaný fasádní obklad Lifebrick® therm montovaný suchou cestou na nosný rošt.

Projektová dokumentace není zárukou dlouhé životnosti zateplení

7.10.2013 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Dle výzkumu výrobců a dodavatelů zateplovacích systémů ETICS je víc než 90 % vad způsobeno nekvalitním provedením. Mezi nejčastější vady patří ztráta přídržnosti lepicí hmoty k povrchu podkladu. Ta je obvykle způsobena nedostatečným pokrytím plochy tepelné izolace lepicí hmotou nebo méně kvalitním provedením. Obdobným problémem na vnější straně zateplovacího systému je separace základní vrstvy od izolantu.

Nová 5paprsková administrativní budova energetické firmy Statoil ASA

6.10.2013 | Schüco International KG
Za pouhých 20 měsíců byla ve městě Fornebu nedaleko Osla v prostorách bývalého letiště postavena architektonická dominanta. Nová administrativní budova norské energetické firmy Statoil ASA si svůj obdiv získala již ve fázi vývoje. Základ objektu tvoří ocelová a betonová konstrukce s vysokým stupněm prefabrikace a lakovaná sendvičová fasáda z hliníkových elementů Schüco.

Cemix THERM K - certifikovaný vnější zateplovací systém s obkladem

2.10.2013 | Ing. Martin Bureš, Ing. Radek Steuer, Ph.D.,  LB Cemix, s.r.o.
Společnost LB Cemix, s.r.o. uvedla před několika lety na trh vnější tepelněizolační kompozitní systém s keramickým obkladem Cemix THERM K, jehož povrch lze realizovat s několika druhy obkladových pásků. Tento systém zažívá stále větší popularitu.

Trápí Vás vlhké zdivo a plíseň? Podívejte se na instruktážní video

25.9.2013 | Ing. Marek Švábeník,  Sika CZ s.r.o.
Vlhké zdivo a plíseň jsou nepříjemným jevem a zná jej bohužel téměř každý majitel rodinného domu. Příčin poruchy bývá několik, od zcela chybějící izolace, přes izolaci porušenou, chybný návrh a provedení až po její stáří. Na trhu existuje několik možných řešení dodatečné izolace ve stávajícím objektu, obvykle jsou však spojeny s náročnou a drahou aplikací.

Řešení pro každé bydlení: odvětrané fasády LIFEBRICK®

9.9.2013 | LIFEBRICK, s.r.o.
Kvůli klimatickým podmínkám a střídavému počasí je fasáda domu vystavena mnoha vlivům, kterým musí beze změny funkce odolávat mnoho let. Betonové a perlit-betonové fasády LIFEBRICK® takto vysoké nároky splňují a nabízejí několik možností řešení pohledové úpravy domu i jeho zateplení.

Odborná konference POVRCHOVÉ ÚPRAVY VE STAVEBNICTVÍ 2013

29.8.2013 | BETONCONSULT, s.r.o.
Společnost BETONCONSULT, s.r.o., pořádá letos první ročník odborné konference POVRCHOVÉ ÚPRAVY VE STAVEBNICTVÍ. Konference se uskuteční 18. září 2013 v Kulturním centru Novodvorská v Praze 4.

Střechy a fasády jako nejdůležitější součást stavby a zároveň vizitka domu

23.8.2013 | Střechy Praha s.r.o.
Zvýrazněným tématem 16. ročníku veletrhu Střechy Praha, který proběhne 23.–25. ledna 2014 v PVA EXPO PRAHA Letňany, jsou fasádní systémy. Kromě odborné veřejnosti, prováděcích firem a majitelů rodinných domů jsou cíleně zváni vlastníci a provozovatelé veřejných budov, společenství vlastníků jednotek a bytová družstva.
zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8   

Projekty 2014

Související rubriky

Reklama

Vybarvěte si svůj dům

Partneři oboru

logo CEMIX logo ISOVER logo LINDAB
logo BAUMIT
logo ROCKWOOOL logo SATJAM

E-mailový zpravodaj

Spolupracujeme

logo Střechy Praha 2014

Nejnovější články