Archiv článků od 9.1.2014 do 20.5.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9   

Součinitel tepelné vodivosti fasádní desky FKD N má hodnotu pouze 0,035 W/mK

20.5.2014 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Novinka FKD N posouvá hodnotu součinitele tepelné vodivosti fasádních minerálních izolací na novou hranici. Pro zvýšení přilnavosti a ulehčení práce s deskami jsou dodávané i s jednostranným (FKD N C1) nebo oboustranným (FKD N C2) silikátovým nástřikem.

Lepený fasádní systém Prefa Reynobond

12.5.2014 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
V obci Hohenems v okrese Dornbirn v Rakousku vznikl architektonický skvost, který okouzluje svou impozantní a nadčasovou fasádou v odstínu bronzová metalíza. Kuriozitou je, že majitel, který je zároveň i pokrývač, se rozhodl pro pouze lepenou variantu fasádních prvků.
Florentinum

Nové Florentinum je dalším pražským LEEDrem

8.5.2014 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
V průběhu posledních dvou let vyrostla na pražské Florenci v blízkosti Severojižní magistrály nová dominanta. Jde o administrativní komplex Florentinum s inteligentním systémem regulace a monitorování spotřeb energií.

Nová malta HELUZ Trend překvapí tepelněizolačními vlastnostmi

22.4.2014 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Při stavbě nízkoenergetického či pasivního domu je nutné věnovat velkou pozornost výběru materiálu, který na stavbu použijeme. Základem je samozřejmě kvalitní tepelněizolační zdivo z broušených cihel, kvalitní výplně okenních a dveřních otvorů a dostatečná izolace podlah i střechy, pozornost je však potřeba věnovat i dalším používaným materiálům. Jedním z nich je i malta, která se na tepelněizolačních vlastnostech stavby podílí nemalou měrou.

Fasáda ochrání rodinný dům před vichřicemi na Balatonu

19.4.2014 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
V městečku Balatonboglar, které patří k oblíbeným destinacím u jezera Balaton, si maďarská rodina splnila svůj sen o vlastním domě. Balatonboglar přitom patří k největrnějším místům Maďarska, kde může síla větru dosahovat až 100 km/h. Proto bylo obzvlášť důležité věnovat pozornost výběru vhodné fasády.

Skandinávský design vládne i střechám a fasádám

10.4.2014 | Ruukki CZ s.r.o.
Severské architektuře dominuje hlavně funkční a čistý design, který kombinuje přírodní a snadno recyklovatelné materiály, jakými jsou dřevo, ocel a sklo.
sendvičové panely

Požární bezpečnost sendvičových panelů v kontextu změn technických norem

7.4.2014 | Ing. arch. Marcela Kubů, Ing. Miroslav Smolka, MBA, Asociace výrobců minerální izolace
Požární bezpečnost konstrukcí ze sendvičových panelů tvořených kovovým pláštěm a tepelně izolačním jádrem se dostává do popředí s tím, jak roste jejich obliba při výstavbě halových objektů a s tím jak se zvyšuje četnost jejich požárů. Jen za rok 2013 přibylo v České republice přes 300 000 m2 logistických a průmyslových nemovitostí, na jejichž opláštění jsou tyto panely s oblibou využívány.

PREFA oblékla vídeňskou ekonomickou univerzitu

22.3.2014 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
Na konci loňského roku byl otevřen nový architektonický symbol Vídně – kampus Vysoké školy ekonomické (Wirtschaftsuniversität Wien). Na největší univerzitní půdě Evropy byla třetina budov opláštěna hliníkovými kompozitními panely PREFA Reynobond, a to v působivé kombinaci se skleněnou fasádou.

Malé haly od Lindabu šetří řemeslníkům čas i peníze

18.3.2014 | LINDAB STAVBY
Společnost Lindab poskytuje rychlé, funkční a prostorově variabilní řešení pro drobné řemeslníky. Technologii výstavby z tenkostěnných ocelových skeletů lze za ekonomicky velmi příznivých podmínek využít pro montované dílny sloužící např. klempířům. Typickým příkladem jsou realizované klempířské dílny firmy STAV-INVEST a společnosti ProEx2000.

Předváděcí akce "Fermacell – lepší sádroš" v průběhu 3 měsíců navštíví 60 prodejen stavebnin

17.3.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Ve 37 českých a moravských městech a v 60 prodejnách stavebnin se v průběhu března až června 2014 představí na předváděcí akci „Fermacell – lepší sádroš“ sádrovláknité materiály Fermacell. Jak už název projektu napovídá, zákazníkům stavebnin budou velmi názorně předvedeny výhody materiálů fermacell ve srovnání s klasickým sádrokartonem.

Bull of the year 2013

1.3.2014 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
Jubilejní 10. ročník vyhlášení cen Bull of the year 2013 společnosti PREFA Aluminiumprodukte s.r.o. se uskutečnilo tento víkend v lázeňském prostředí hotelu Běhounek v Jáchymově. Kromě tradičního vyhlášení výsledků v celkem devíti kategoriích byla představena nová barva pro rok 2014 – cihlově červená.

Zajímavá realizace od Lindabu: lehký ocelový skelet a trapézové plechy na školicím centru Ford

24.2.2014 | LINDAB STAVBY
Příkladem využití systému LINDAB STAVBY u komerčních budov je školicí a vzdělávací centrum společnosti Ford Motor Company nedaleko Budapešti. Celý systém LINDAB STAVBY pro dvoupatrovou budovu Fordu se skládá ze sekundární konstrukce obvodových stěn, vlastní fasády z trapézových plechů a veškerých lemovacích prvků.

Architektonický skvost v americkém stylu

23.2.2014 | Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o.
Ve vysokohorském prostředí tyrolských Alp byl dokončen obytný dům, jehož vnější struktura musí kromě vysokých nároků na vzhled splňovat především odolnost vůči povětrnostním podmínkám a spoustě sněhu. To bylo možné díky střešnímu a fasádnímu panelu FX.12. společnosti PREFA.

Způsob eliminace odraženého záření při termografickém měření v exteriéru

10.2.2014 | Doc. Ing. Jaroslav Solař, Ph.D., Ing. Zdeněk Peřina, Ph.D., Ing. Filip Čmiel, Ing. Radek Fabian, Ph.D., VŠB-TU Ostrava, Fakulta stavební
Při zjišťování hodnot povrchových teplot stavebních konstrukcí pomocí infračerveného radiometrického dlouhovlnného systému působí celá řada okolních vlivů. Na Fakultě stavební VŠB-TU Ostrava zkoumají technické zařízení, které jednoduše a spolehlivě odražené záření při měření termokamerou eliminuje. Funkčnost byla ověřena praktickými měřeními.

SAAB nově s karosérií od finské Ruukki

9.2.2014 | Ruukki CZ s.r.o.
Ruukki jako specialista na ocelové komponenty bude nově dodávat ocel i pro skandinávskou společnost Nevs, která vzkřísila výrobu legendárních švédských automobilů SAAB. Karosérii staronových modelů Saab 9-3 nově tvoří ultra pevná tvarovatelná ocel Ruukki Litec. Ta umožňuje zachovat vysoké bezpečnostní parametry karosérie při mnohem nižší hmotnosti.

Unikátní luxusní moduly Comfort Line popírají kontejnerový vzhled stavby

4.2.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Řada referencí dokazuje vysokou kompetenci výrobce KOMA MODULAR s.r.o., letošní nové školky v Brně a Otrokovicích jsou přesto pozoruhodné. Unikátní moduly Comfort Line, vyvinuté vizovickým výrobcem, nemají mezi jinými moduly konkurenci – není totiž vidět typický kovový rám a ani fasáda nepřipomíná kontejner.

Montáž fasád i v zimním období

3.2.2014 | NOVABRIK CZECH, s.r.o.
Odvětrané fasády Novabrik několikanásobně zhodnotí nemovitost, ukončí starosti s opravami popraskaného zdiva a omítek, s opakovanými nátěry, stavěním lešení, s plísní a vlhkostí. "No a na jaře budu řešit zahradu a v létě odpočívat!“

Nové venkovní obklady Standard pro krásný vzhled a lepší izolační vlastnosti budov

27.1.2014 | Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o.
Společnost Inoutic uvádí na trh nový fasádní systém z kvalitních PVC profilů pro opláštění budov jakéhokoli typu. Obklady Standard dlouhodobě chrání budovu v každém počasí a nevyžadují žádnou náročnou údržbu. Ideální jsou pro zakončení zateplených fasád.

Efektivní bezpečnostní koncept – výsada dobře chráněných objektů

24.1.2014 | Schüco International KG
Rostoucí investorské i legislativní požadavky na zabezpečení objektů vedou výrobce k nepřetržitým inovativním krokům a vývoji nových ochranných prvků. Jedná se o systémová řešení, kterými lze zajistit ochranu proti ohni, kouři, zlodějům, střelbě, výbuchu, případně jejich kombinaci.

Příčky fermacell v hotelu Beránek plní vysoké požadavky na požární odolnost a útlum zvuku

9.1.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Původní hotel se stejným názvem Beránek byl před zahájením výstavby zdemolován a na stejném místě vyrůstá v Úpici zcela nový objekt. Interiérové příčky nového hotelu jsou v rozsahu cca 8 000 m2 řešeny ze systému fermacell.
zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9   

Projekty 2014

Související rubriky

Reklama

stresniasistent.cz

Partneři oboru

logo CEMIX logo ISOVER logo LINDAB
logo BAUMIT
logo ROCKWOOOL logo SATJAM

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Spolupracujeme

logo Střechy Praha 2014

Nejnovější články