Archiv článků od 29.6.2015 do 16.11.2015

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...   

Zateplujte fasádu i v zimě! LIFEBRICK ROAD SHOW startuje

16.11.2015 | CENTRUM CHYTRÝCH FASÁD, s.r.o.
Výrobce a dodavatel provětrávaných fasád Lifebrick vás od listopadu 2015 do konce ledna 2016 navštíví ve vybraných českých a moravských městech.

Zdicí systém Kalksandstein a ochrana proti hluku

12.11.2015 | Ing. Jiří Vápeník,  Kalksandstein CZ s.r.o., vápenopískové cihly Zapf Daigfuss
V moderním světě je člověk neustále vystaven hlukové zátěži s negativními dopady na lidský organismus. Hluk na člověka útočí nejen na pracovišti a na ulici, ale i ve vlastním bytě či domě. Jak se bránit? Spolehlivou ochranou proti hluku je zdicí systém Kalksandstein od Zapf Daigfuss.

Šetřete již s první cihlou: výhodný program POROTHERM DŮM Wienerberger

11.11.2015 | Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
Nejste rodilí stavaři, technicky zdatní projektanti či precizní designéři, nemáte času nazbyt a nepatříte mezi výherce ve Sportce? I tak můžete mít luxusní dům dle Vašich představ. Stačí jediné, a to zúčastnit se výhodného programu POROTHERM DŮM Wienerberger. Vše ostatní již nechte na bedrech těm, kteří opravdu vědí, co dělají.

Stavba komínu: kvalitní komín svépomocí za nízkou cenu

10.11.2015 | TECH TRADING GROUP, a.s.
Stavba domu zahrnuje neustálé vybírání materiálů i technologií a s tím obvykle spojené kompromisy mezi cenou a kvalitou. Stojíte-li aktuálně před výběrem komínu, pak si buďte jisti, že šetřit na jeho kvalitě se rozhodně nevyplatí. Když komín nebude pracovat tak, jak má, máte zaděláno na problémy.

VIDEO: Jak se staví Skeletsystem

3.11.2015 | GOLDBECK Prefabeton, s.r.o.
Skeletsystem Goldbeck pro hrubé stavby jsme vám již ve více článcích představili. Nyní se můžete podívat na videa z jeho stavby. Konkrétně ze stavby skeletu pro rodinný dům na mírně svažitém pozemku ve středních Čechách.

Studio bydlení a designu Sokolovská otevřeno, využijete i poradenství v Centru hrubé výstavby

2.11.2015 | Denisa Markovičová, redakce | z tiskových materiálů společnosti Heluz a Keraservis
Jednou z akcí letošního Designbloku bylo otevření nového Studia bydlení a designu Sokolovská. Slavnostně se představila tato nová adresa prestižních značek interiérového designu, jejíž součástí je i Centrum hrubé výstavby. V tomto případě je prezentován cihelný systém společnosti Heluz.

Chytré technologie pro stavbu rodinného domu

30.10.2015 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Náročnost stavby rodinného domu vyplývá nejen z projektu, ale především ze zvoleného stavebního systému. Na trhu jsou totiž k dispozici technologie, které mohou stavebníkům ušetřit i několik měsíců času a spoustu starostí. Jednou takovou je montovaná hrubá stavba z přírodního keramického materiálu.

Heluz jako jediný výrobce cihel deklaruje ekologickou výrobu, získal certifikaci EPD

29.10.2015 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Se zájmem veřejnosti o stavební výrobky s vyšší přidanou hodnotou narůstá certifikace EPD (Environmentalní prohlášení o produktu) důležitost. Toto osvědčení, jakožto jediný tuzemský výrobce cihelného stavebního materiálu, získala společnost Heluz cihlářský průmysl v.o.s. nově na veškerou produkci.

Vyberte si komín HELUZ a získejte příspěvek 1 000 Kč na jeho revizi

27.10.2015 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Pro všechny, kdo plánují stavět, poptávají materiál a řeší, jaký komín pro svůj nový dům vybrat, připravila společnost HELUZ speciální podzimní akci. Každý zákazník, který si do konce roku objedná TOP komín HELUZ, dostane příspěvek na jeho revizi před uvedením do provozu.

Redakční návštěva: Pasivní rodinný dům s jediným zdrojem – fotovoltaikou připojenou do sítě

22.10.2015 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Autoři pasivního domu, který jsme v létě navštívili, vytvořili energeticky úsporný objekt bez kompromisů v dispozici. V interiéru je přitom zdravé a příjemné vnitřní klima s minimem nutného technického zařízení obsluhovaného jednoduchou regulací.
diskuse: 23 příspěvků, poslední 25.11.2015 15:50

KMB SENDWIX – provádění akustických dělicích stěn

5.10.2015 | KM Beta, a.s.
KMB SENDWIX je prvním uceleným a certifikovaným systémem vícevrstvých konstrukcí na českém trhu. Byl navržen pro energeticky úsporné, nízkoenergetické a pasivní domy. Zdivo z vápenopískových cihel SENDWIX lze díky svým vlastnostem a vysoké objemové hmotnosti využít i jako akustickou dělicí stěnu.

Součinitel tepelné vodivosti, objemová hmotnost a tepelná stabilita cihel HELUZ plněných izolantem

29.9.2015 | Ing. Miroslav Vacek, Ph.D.,  HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Vyplněním otvorů cihel Family polystyrenem bylo dosaženo zvýšení jejich tepelně izolačních parametrů o 40 %. Zdivo z těchto cihel šířky 500 mm má stejné tepelně izolační vlastnosti jako 7 m tlustá zeď z klasických plných cihel nebo 36 cm polystyrenu. Součinitel prostupu tepla zdiva je 0,11 W/m2K.

Vápenopískové zdivo KS-QUADRO ETRONIC od Zapf Daigfuss pro inteligentní elektroinstalaci

28.9.2015 | Ing. Martin Konečný,  Kalksandstein CZ s.r.o., vápenopískové cihly Zapf Daigfuss | Fotoarchiv Kalksandstein CZ
Inteligentní elektroinstalace je stále častější součástí moderních domů. Doby, kdy se několik elektrických drátů zasekalo a zazdilo do zdi, jsou dávno pryč. Se systémem KS-QUADRO ETRONIC se nic neseká ani nebourá. Elektroinstalace zůstává po celou dobu životnosti stavby přístupná bez zásahu do nosných stěn nebo příček.

Snížení neprůzvučnosti dělicí stěny mezi řadovými domy

16.9.2015 | Ing. Pavel Heinrich,  HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Řadové domy jsou v ČR poměrně oblíbené. Vzhledem k tomu, že domy jsou „přilepeny“ jedem ke druhému, dělicí konstrukce musí kromě jiného zajišťovat dostatečnou neprůzvučnost, aby byl zajištěn komfort bydlení.

Probarvená pastovitá omítka k vytvoření imitace cihelného zdiva

12.9.2015 | Divize WEBER
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Jemnozrnná probarvená pastovitá omítka obsahuje organické pojivo a silikonovou disperzi. Je připravená k přímému použití se systémovou penetrací weber.pas podklad UNI BRICK. Omítka je určena k vytvoření imitace režného cihelného zdiva při provádění nových, tradičních i zateplených fasád, jejich rekonstrukcí, modernizací a renovací.

KMB SENDWIX – zdicí systém pro pasivní a nízkoenergetické domy

7.9.2015 | KM Beta, a.s.
KMB SENDWIX od největšího českého výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových cihel společnosti KM Beta a.s. je prvním uceleným a certifikovaným systémem vícevrstvých konstrukcí na českém trhu. Byl navržen pro energeticky úsporné, nízkoenergetické a pasivní domy. Jeho základem je vápenopísková cihla nebo kvádr, které se používají ke zdění vnějších a vnitřních nosných i nenosných stěn, a v některých variantách také vnější pohledové stěny.

Developerská výstavba se Skeletsystemem Goldbeck

3.9.2015 | GOLDBECK Prefabeton, s.r.o.
Čerstvě dostavěné a rozestavěné developerské projekty v ČR určené pro bydlení jsou v naprosté většině postaveny z cihel nebo monolitickou konstrukcí doplněnou o cihlové vyzdívky. Podíváte-li se do Německa, Dánska, Holandska a dalších nám podobných zemí, uvidíte stavby co do použitých technologií výrazně různorodější.

Jak se staví levný komín k domu, chatě, udírně

27.8.2015 | TECH TRADING GROUP, a.s.
Vybíráte ideální řešení komínu na pevná paliva pro svůj dům, chatu, zahradní krb, udírnu? Nehazardujte s pochybnými komíny složenými z komponentů od různých dodavatelů, ale zvolte bezpečné systémové řešení komínu, na nějž výrobce poskytuje veškeré potřebné záruky. Snová kombinace nízké ceny a vysoké kvality přišla už totiž i na český trh v podobě jednosložkového komínu SINGLE STONE.

Sanujeme vlhké a zasolené zdivo

5.8.2015 | Divize WEBER
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

S problémem vlhkého a zasolené zdiva se setkává majitel nejen u starších objektů. Tato závada není jen estetickou záležitostí, proto je nutné začít problém, co nejdříve řešit. Je celá řada metod a technických prostředků, které Weber nabízí.

V jednoduchosti je síla. STAVOBLOCK vás o tom přesvědčí

29.6.2015 | NOVABRIK CZECH, s.r.o.
Každý, kdo někdy stavěl opěrnou zeď, plot nebo jinou drobnou stavbu nezbytnou pro kompletní bydlení, se při vzpomínce na výkopové práce a betonování jistě orosí hrůzou ještě po letech. Všechny problémy spojené s realizací těchto prvků jsou již minulostí.
zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...   

Projekty 2016

Související rubriky

Reklama
Partneři oboru

logo KNAUF
logo FEMONT
logo HELUZ logo KALKSANDSTEIN

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

 
 
 

Aktuální články na ESTAV.czNa posudek EIA nebude čekat obchvat Budějovic ani Pražský okruhStudenti, předveďte svůj talent v Soutěži o nejlepší projektKvalita – servis – odměna: CIKO dává víc