Archiv článků od 11.4.2014 do 9.6.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...   

Nové patrové typové domy v nabídce Dům jedním tahem

9.6.2014 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Montované Domy jedním tahem z přírodního keramického materiálu jsou u stavebníků oblíbené pro celou řadu výhod, které mají oproti dřevostavbám a klasickým cihlovým stavbám. Na základě nejčastějších požadavků zákazníků připravil pro rok 2014 Dům jedním tahem 3 nové patrové typové domy Athena, Tera a Zefyros, které doplní současnou nabídku.

Přirážka na lineární tepelné vazby I.

5.6.2014 | Ing. Roman Šubrt, Energy Consulting, Ing. Pavlína Charvátová, VŠTE České Budějovice
Tepelné mosty a tepelné vazby jsou jedním z důležitých parametrů každého konstrukčního systému staveb. Jejich vliv se zahrnuje do výpočtů již od 70. let minulého století, pokaždé však jiným způsobem. Série článků se podrobně věnuje vlivu tepelných vazeb u 4 typů zdících systémů HELUZ.

Nová zelená úsporám a BlowerDoor test

4.6.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Nová zelená úsporám opět rozvířila hladinu rybníka našeho stavebnictví a nutí architekty, projektanty a občas i samotné stavebníky k revizi původních úvah o celkovém konceptu plánovaných stavebních záměrů. Představíme Vám jeden zdařilý projekt RD, který požadavkům Nové zelené dostál.

Zdivo KM Beta pro využití v konstrukcích se zvýšenými nároky na akustický komfort

2.6.2014 | KM Beta, a.s.
Vápenopískové zdivo KM BETA se díky svým akustickým vlastnostem uplatnilo při rekonstrukci známého lázeňského komplexu.

Nová malta prekvapí tepelnoizolačnými vlastnosťami

30.5.2014 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Pri stavbe domu je nutné venovať veľkú pozornosť výberu materiálu, ktorý na stavbu použijeme. Základom je samozrejme kvalitné tepelnoizolačné murivo, napríklad z brúsených tehál, kvalitná výplň okenných a dverových otvorov a dostatočná izolácia podláh aj strechy – pozornosť je však potrebné venovať aj ďalším používaným materiálom.

Rodinný dům s fasádou – do konce května nejvýhodněji!

21.5.2014 | Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
Plánujete letos stavbu nového rodinného domu? Získejte slevy celkem až 141 % při nákupu cihel, pálené střešní krytiny, komínu a fasády. Stavte chytře a využijte jedinečné partnerství společností Wienerberger, Tondach, Schiedel a Baumit.

Přehled základních vlastností zdicího systému KMB SENDWIX pro pasivní a nízkoenergetické domy

19.5.2014 | KM Beta, a.s.
KMB SENDWIX je systém vícevrstvého zdění pro energeticky úsporné, nízkoenergetické a pasivní domy. Stavební systém KMB SENDWIX od společnosti KM Beta a. s. zvětšuje užitný prostor stavby, aniž by se zvýšily vnější rozměry stavby.

Se šekovou knížkou HELUZ ušetříte za vše potřebné při stavbě rodinného domu

13.5.2014 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Společnost HELUZ připravila na jarní sezónu speciální šekovou knížku, s níž ušetříte například za okapy, omítku, okna, vzduchotechniku, dveře a vrata, koupelnový sortiment, kuchyně a další výrobky a služby potřebné při stavbě rodinného domu. Šekovou knížku dostane každý, kdo si v letošním roce koupí stavební materiál HELUZ na stavbu rodinného domu.

Novinka – Designové tvarovky RONDE BLOCK

9.5.2014 | PRESBETON Nova, s.r.o.
Jedná se o originální stavební prvky, které zaujmou svým oválným tvarem, atypickým oproti stávajícím „klasickým“ tvarovkám. Vzhledem k svému tvaru lze tvořit jak rovné, tak vlnité a zaoblené plochy a vytvářet různá zákoutí k praktickému využití.

Materiál a vlastnosti Ytongu

5.5.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Kompletní sortiment Ytong nabízí ucelený systém pro hrubou stavbu domu a šetří čas i peníze.Není nutné dodatečné zateplení, je Mercedes stavebních látek v oblasti požární odolnosti, má řešení pro akustické stěny.

Dobrá rada (II): rychlé a spolehlivé zdění s maltami a lepidly Profimix

30.4.2014 | KM Beta, a.s.
Tradiční způsob zdění s maltou „nahrubo“ postupně vytlačuje modernější a úspornější způsob spojování stavebních prvků: tenkovrstvou maltou nebo lepidlem. Stavba je díky tomu rychlejší, přesnější a navíc zachovává tepelněizolační a akustické vlastnosti materiálu. Pokud však dáváte přednost klasickému zdění z nebroušených tvárnic, máme řešení i pro vás.

Jaký stavební systém vám ušetří čas i peníze při stavbě rodinného domu?

29.4.2014 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Montovaná stavba z velkoplošných dílců z keramického betonu je velmi rychlý a léty prověřený způsob výstavby s minimem mokrých procesů. Stavba vykazuje díky přírodnímu materiálu mikroklima podobné jako stavba cihlová. Keramický beton má navíc skvělé izolační vlastnosti, takže dům bude mít také velmi nízké nároky na vytápění.
Dům za 24 hodin

Dům za 24 hodin… ohlédnutí zpět…

27.4.2014 | DK1 | prezentace DK1
Chtěli jsme prokázat, že i zděnou stavbu z Ytongu lze realizovat rychle a kvalitně. Na stavbě pracovalo podle časového harmonogramu současně max. 8 řemeslníků a mistr.

Dobrá rada (I): tenké zdi = více prostoru

23.4.2014 | KM Beta, a.s.
Většina investorů má zcela jasno v otázce, co od svého budoucího domu očekává. Měl by být dostatečně pevný, zároveň prostorný, přitom provozně úsporný. Při současných cenách pozemků navíc do popředí vystupuje otázka, jak co nejlépe využít jeho možnosti a získat co nejvíce prostoru pro bydlení.

Nová malta HELUZ Trend překvapí tepelněizolačními vlastnostmi

22.4.2014 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Při stavbě nízkoenergetického či pasivního domu je nutné věnovat velkou pozornost výběru materiálu, který na stavbu použijeme. Základem je samozřejmě kvalitní tepelněizolační zdivo z broušených cihel, kvalitní výplně okenních a dveřních otvorů a dostatečná izolace podlah i střechy, pozornost je však potřeba věnovat i dalším používaným materiálům. Jedním z nich je i malta, která se na tepelněizolačních vlastnostech stavby podílí nemalou měrou.

Vnitřní zateplení – nová technologie pro staré domy

21.4.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Památkově chráněná budova Slováckého muzea v Uherském Hradišti je jako první v ČR zateplena pomocí vnitřního zateplení Multipor.
Cihly Wienerberger plněné minerální vatou

Wienerberger otevřel první výrobní linku v ČR na cihly plněné minerální vatou

17.4.2014 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Plnění přísných podmínek na tepelněizolační vlastnosti obvodových konstrukcí zajišťuje tepelná izolace ve formě minerální čedičové vaty integrovaná uvnitř dutin. Hodnota prostupu tepla stěnou U se pohybuje od 0,14 do 0,22 W/(m2K) podle tloušťky použitého zdiva.

KM BETA - dům od základů až po střechu a navíc za výhodnou cenu

14.4.2014 | KM Beta, a.s.
Stavební sezóna začíná – vyberte si vše pro plánovaný dům od jednoho výrobce a ušetřete. Tyto výrobky jsou vhodné zejména pro nízkoenergetické a pasivní domy. Vedle špičkových materiálů získáte nákupem u KM BETA i odborné poradenství a kalkulace zdarma!

Řešení pro zateplení památkově chráněných budov – Multipor WI

14.4.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Dosud používané systémy vnitřního zateplení bývají zdrojem vlhkostních problémů a jsou často považovány za nefunkční, protože neumožňují difuzní otevřenost původních konstrukcí. Multipor WI pro vnitřní zateplení s vlhkostí nebojuje, nýbrž cíleně pracuje.
Návrh domu umění SM(ART) HOUSE, Bc. Lukáš Rešutík

Zasedala mezinárodní porota 19. ročníku studentské soutěže Xella

11.4.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Ve dnech 13. a 14. března vyvrcholil 19. ročník mezinárodní studentské soutěže vyhlášené vypisovatelem soutěže, společností Xella Slovensko a Xella CZ, které jsou lídry na trhu s pórobetonem. Tématem soutěže byl SM(ART) HOUSE – dům umění v bratislavské proluce.
zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...   

Projekty 2014

Související rubriky

Reklama
Partneři oboru

logo FERMACELL
logo HELUZ logo KALKSANDSTEIN logo Českomoravský beton logo WIENERBERGER

E-mailový zpravodaj

Nejnovější články