Archiv článků od 30.4.2014 do 1.7.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...   

Proměny stavebních hmot a výrobků

1.7.2014 | Vlastimil Růžička, redakce
Mezinárodních konferencí na téma stavebních hmot nebývá mnoho, přestože se materiály a technologie vyvíjejí raketovým tempem. Akce s názvem Ekologie a nové stavební hmoty a výrobky brněnského Výzkumného ústavu stavebních hmot (VUSTAH) poskytuje každoročně souhrnný vhled do tohoto důležitého multidisciplinárního oboru.

Realizace RD v systému Ytong s využitím masivní konstrukce střechy Ytong Komfort

25.6.2014 | Ing. Petr Mareček, technický poradce Xella CZ,  Xella CZ, s.r.o.
V Hamrech nad Sázavou vyrostl od léta do zimy 2013 nenápadný dvoupodlažní rodinný dům. Vlastně nenápadný až nyní. Poté, kdy dostal klasickou čepici v podobě hladké krytiny a čeká na finální kabát strukturované vnější omítky. Skoro všechno ostatní, co ukázal svému okolí v době svého růstu, bylo zvláštní, výjimečně, nápadné a osobité.

Tvarovky SIMPLE BLOCK pro bezespárové zdění

25.6.2014 | PRESBETON Nova, s.r.o.
Chcete ušetřit čas a peníze? Postavte si plot či zídku z tvarovek SIMPLE BLOCK. Tento zdicí systém je tvořen 4 typy tvarovek – průběžná celá, ukončující celá, ukončující poloviční a sloupková. Tyto tvarovky jsou vyráběny s fazetou a jsou určeny pro technologii bezespárového zdění.

Přirážka na lineární tepelné vazby IV

24.6.2014 | Ing. Roman Šubrt, Energy Consulting, Ing. Pavlína Charvátová, VŠTE České Budějovice
Slovenská STN 73 0540-4:2012 striktně předepisuje přirážky na vliv tepelných vazeb v závislosti na druhu konstrukce. Tyto přirážky jsou poměrně značné, a tak dodavatelé zdicích systémů musí prokázat, že u jejich systémů lze vlivem malých lineárních činitelů prostupu tepla Ψ používat nižší přirážku ΔUtbk.

Elektroinstalace ve zdivu – flexibilně a jednoduše

23.6.2014 | Ing. Martin Konečný,  Kalksandstein CZ s.r.o., vápenopískové cihly Zapf Daigfuss
Jak řešit částečnou nebo i úplnou změnu všech elektroinstalací kdykoliv v budoucnu, ale zároveň bez jakýchkoliv zásahů do stěn? Ideálním řešením je systém KS-QUADRO ETRONIC vápenopískového zdiva od firmy Zapf Daigfuss, který umožňuje trvale přístupnou elektroinstalaci přímo ve zdivu, a to jak v horizontálním, tak ve vertikálním směru.

Přirážka na lineární tepelné vazby III

17.6.2014 | Ing. Roman Šubrt, Energy Consulting, Ing. Pavlína Charvátová, VŠTE České Budějovice
Tepelné mosty a tepelné vazby jsou jedním z důležitých parametrů každého konstrukčního systému staveb. Jejich vliv se zahrnuje do výpočtů již od 70. let minulého století, pokaždé však jiným způsobem. Seriál se postupně věnuje vlivu tepelných vazeb u 4 typů zdicích systémů HELUZ.

Zdicí systém SENDWIX: nový prvek pro minimalizaci tepelných mostů mezi stěnou a základy

16.6.2014 | KM Beta, a.s.
Eliminací tepelných mostů je možné snížit náklady na vytápění až o 4 %, u pasivních domů dokonce až o 6 %. Tepelné mosty se často vyskytují v místech styku vodorovné konstrukce s konstrukcí svislou, tedy například mezi stěnou a základovou konstrukcí, případně stěnou suterénu stavby.

Pasivní dům v Kittsee na vlastní kůži

13.6.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Energeticky certifikovaný pasivní dům v rakouském Kittsee je přístupný všem zájemcům o tento moderní a úsporný styl bydlení. Proces výstavby této referenční stavby byl zdokumentovaný i pro odborné využití.

Přirážka na lineární tepelné vazby II

10.6.2014 | Ing. Roman Šubrt, Energy Consulting, Ing. Pavlína Charvátová, VŠTE České Budějovice
Tepelné mosty a tepelné vazby jsou jedním z důležitých parametrů každého konstrukčního systému staveb. Jejich vliv se zahrnuje do výpočtů již od 70. let minulého století, pokaždé však jiným způsobem. Seriál se postupně věnuje vlivu tepelných vazeb u 4 typů zdících systémů HELUZ.

Nové patrové typové domy v nabídce Dům jedním tahem

9.6.2014 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Montované Domy jedním tahem z přírodního keramického materiálu jsou u stavebníků oblíbené pro celou řadu výhod, které mají oproti dřevostavbám a klasickým cihlovým stavbám. Na základě nejčastějších požadavků zákazníků připravil pro rok 2014 Dům jedním tahem 3 nové patrové typové domy Athena, Tera a Zefyros, které doplní současnou nabídku.

Přirážka na lineární tepelné vazby I.

5.6.2014 | Ing. Roman Šubrt, Energy Consulting, Ing. Pavlína Charvátová, VŠTE České Budějovice
Tepelné mosty a tepelné vazby jsou jedním z důležitých parametrů každého konstrukčního systému staveb. Jejich vliv se zahrnuje do výpočtů již od 70. let minulého století, pokaždé však jiným způsobem. Série článků se podrobně věnuje vlivu tepelných vazeb u 4 typů zdících systémů HELUZ.

Nová zelená úsporám a BlowerDoor test

4.6.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Nová zelená úsporám opět rozvířila hladinu rybníka našeho stavebnictví a nutí architekty, projektanty a občas i samotné stavebníky k revizi původních úvah o celkovém konceptu plánovaných stavebních záměrů. Představíme Vám jeden zdařilý projekt RD, který požadavkům Nové zelené dostál.

Zdivo KM Beta pro využití v konstrukcích se zvýšenými nároky na akustický komfort

2.6.2014 | KM Beta, a.s.
Vápenopískové zdivo KM BETA se díky svým akustickým vlastnostem uplatnilo při rekonstrukci známého lázeňského komplexu.

Nová malta prekvapí tepelnoizolačnými vlastnosťami

30.5.2014 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Pri stavbe domu je nutné venovať veľkú pozornosť výberu materiálu, ktorý na stavbu použijeme. Základom je samozrejme kvalitné tepelnoizolačné murivo, napríklad z brúsených tehál, kvalitná výplň okenných a dverových otvorov a dostatočná izolácia podláh aj strechy – pozornosť je však potrebné venovať aj ďalším používaným materiálom.

Rodinný dům s fasádou – do konce května nejvýhodněji!

21.5.2014 | Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
Plánujete letos stavbu nového rodinného domu? Získejte slevy celkem až 141 % při nákupu cihel, pálené střešní krytiny, komínu a fasády. Stavte chytře a využijte jedinečné partnerství společností Wienerberger, Tondach, Schiedel a Baumit.

Přehled základních vlastností zdicího systému KMB SENDWIX pro pasivní a nízkoenergetické domy

19.5.2014 | KM Beta, a.s.
KMB SENDWIX je systém vícevrstvého zdění pro energeticky úsporné, nízkoenergetické a pasivní domy. Stavební systém KMB SENDWIX od společnosti KM Beta a. s. zvětšuje užitný prostor stavby, aniž by se zvýšily vnější rozměry stavby.

Se šekovou knížkou HELUZ ušetříte za vše potřebné při stavbě rodinného domu

13.5.2014 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Společnost HELUZ připravila na jarní sezónu speciální šekovou knížku, s níž ušetříte například za okapy, omítku, okna, vzduchotechniku, dveře a vrata, koupelnový sortiment, kuchyně a další výrobky a služby potřebné při stavbě rodinného domu. Šekovou knížku dostane každý, kdo si v letošním roce koupí stavební materiál HELUZ na stavbu rodinného domu.

Novinka – Designové tvarovky RONDE BLOCK

9.5.2014 | PRESBETON Nova, s.r.o.
Jedná se o originální stavební prvky, které zaujmou svým oválným tvarem, atypickým oproti stávajícím „klasickým“ tvarovkám. Vzhledem k svému tvaru lze tvořit jak rovné, tak vlnité a zaoblené plochy a vytvářet různá zákoutí k praktickému využití.

Materiál a vlastnosti Ytongu

5.5.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Kompletní sortiment Ytong nabízí ucelený systém pro hrubou stavbu domu a šetří čas i peníze.Není nutné dodatečné zateplení, je Mercedes stavebních látek v oblasti požární odolnosti, má řešení pro akustické stěny.

Dobrá rada (II): rychlé a spolehlivé zdění s maltami a lepidly Profimix

30.4.2014 | KM Beta, a.s.
Tradiční způsob zdění s maltou „nahrubo“ postupně vytlačuje modernější a úspornější způsob spojování stavebních prvků: tenkovrstvou maltou nebo lepidlem. Stavba je díky tomu rychlejší, přesnější a navíc zachovává tepelněizolační a akustické vlastnosti materiálu. Pokud však dáváte přednost klasickému zdění z nebroušených tvárnic, máme řešení i pro vás.
zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...   

Projekty 2014

Související rubriky

Reklama
Partneři oboru

logo FERMACELL
logo HELUZ logo KALKSANDSTEIN logo Českomoravský beton logo WIENERBERGER

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články