Archiv článků od 23.4.2013 do 26.9.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...   

Konference nabídne řešení jak postavit pasivní dům

26.9.2013 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Laická i odborná veřejnost bude mít v průběhu října možnost dozvědět se praktické poznatky ze stavby pasivního domu z cihel bez dodatečného zateplení. Důležité aspekty úsporného stavění představí na celkem šesti konferencích „HELUZ – řešení nejen pro nulové domy“ přední odborníci.

Realizace základové desky na tepelněizolačním zásypu Liapor

23.9.2013 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Při přípravě stavby domu se vyplatí brát v potaz nejen náklady, které si vyžádá samotná stavba, ale také provozní náklady. Aby se rodinný rozpočet zbytečně nezatěžoval vysokými účty za energie, je vhodné při stavbě volit příslušné materiály a technologie. Největší pozornost investorů je obvykle věnována nákladům na vytápění domu, protože často tvoří také nejvyšší položku na účtu za energie.

Rodinný dům s bazénem pod stromeček

11.9.2013 | Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
Čtyři společnosti, Wienerberger cihlářský průmysl, a.s., TONDACH Česká republika s.r.o., Schiedel, s.r.o. a Mountfield, a.s., se spojily, uzavřely unikátní partnerství a připravily pro vás Poukaz na dům, jedinečný slevový poukaz na stavební materiál pro stavbu vašeho vysněného rodinného domu i s bazénem.

Cihla či dřevo? Dotace až 550 000 Kč na výstavbu rodinného domu z cihel Family 2in1

26.8.2013 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Kvality našich domovů prověřila nedávná vlna letních veder. Cihlový pasivní dům udrží příjemné klima v létě i v zimě. Na výstavbu rodinného domu z cihel Family 2in1 s velmi nízkou energetickou náročností, který splní požadované podmínky včetně neprůvzdušnosti obálky budovy, můžete nyní získat dotaci až 550 000 Kč z programu Nová zelená úsporám.

Nový komín HELUZ DUO ušetří čas i náklady

6.8.2013 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Systémem HELUZ DUO se vyrábí ve dvou variantách – HELUZ IZOSTAT DUO s tenkostěnnou izostatickou vložkou nové generace a HELUZ MULTI DUO s tenkostěnnou keramickou vložkou. Oba systémy mají nový typ komínové tvarovky, která má tři řady otvorů, a tedy i více vzduchových mezer.

Akustický komfort na nejvyšší úrovni s cihlami HELUZ AKU 17,5 MK

31.7.2013 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Letos na trh uvedená akustická cihla HELUZ 17,5 MK potvrdila své kvality tím, že byla za vysoký zvukový útlum oceněna na stavebních veletrzích (Brno, Bratislava). Zdivo z těchto cihel má hodnotu vážené vzduchové neprůzvučnosti Rw = 53 dB, což je při tloušťce s oboustrannou omítkou 20,5 cm hodnota, kterou nenabízí žádný produkt jiného výrobce cihel v ČR.

Přínosy cihel s integrovanou izolací

22.7.2013 | Ing. Pavel Heinrich, HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s. | Konference Tepelná ochrana budov 2013, Štrbské pleso
Zdicí prvky s integrovanou izolací jsou známy poměrně dlouho dobu. Z těchto prvků vynikají cihly z pálené hlíny, protože technologie výroby umožňuje optimalizovat geometrii prvku v souladu s nízkou hodnotou součinitele tepelné vodivosti základního materiálu. Díky přidání izolace do dutin cihel došlo k výraznému zvýšení tepelněizolačních vlasností. Článek se zabývá popisem vlastností cihel bez izolace a s integrovanou izolací uvnitř zdicích prvků.

Konstrukční systém Ytong pro stropy a střechy

15.7.2013 | Xella CZ, s.r.o.
Snazší práce, rychlá výstavba a výhody masivních konstrukcí: tiché a klidné bydlení, v létě příjemný chládek, v zimě teplo. Odpadá nadbetonávka s výztužnou sítí KARI. To jsou přednosti systému YTONG Ekonom pro strop a YTONG Komfort pro střechu. Oba se pokládají stejně, střecha má sklon až do 40°. Jsou vhodné i pro „téměř nulové“ nebo pasivní domy podle programu Zelená úsporám II.

Betonové a perlitbetonové obklady LIFEBRICK® pro řešení odvětraných fasád

26.6.2013 | LIFEBRICK, s.r.o.
Možnosti využití fasádních obkladů z betonu a perlitbetonu pro řešení odvětraných a tepelněizolačních fasád. Rozdílné funkce aktivně odvětrané a difuzně otevřené fasády Lifebrick®.

Dům za 24 hodin získal prestižní ocenění GOLDEN SABRE AWARDS

16.6.2013 | Xella CZ, spol. s r.o.
Společnost Xella CZ získala za projekt Dům za 24 hodin, který uskutečnila ve spolupráci se stavební společností DK1 a komunikační agenturou Neopublic Porter Novelli, ocenění Golden Sabre Awards v kategorii Střední a východní Evropa.

Jak projektovat vápenopískové domy Kalksandstein

12.6.2013 | Ing. Martin Konečný,  Kalksandstein CZ s.r.o., vápenopískové cihly Zapf Daigfuss
V naší praxi se velmi často setkáváme se zažitými stereotypy při projektování zděných staveb. Vápenopískové zdivo Kalksandstein je určené zejména pro zděné stěnové systémy, proto bychom chtěli přinášet zejména projektantům praktické návody „jak na to“.

Akce „1+1 zdarma“ na cihly, stropy a překlady systému Porotherm

6.6.2013 | Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
Stavíte rodinný dům nebo stavbu zatím jen plánujete? Právě pro Vás je zde akce „1+1 zdarma“ na cihly, stropy a překlady. Ušetřete 50 % nákladů na hrubou stavbu rodinného domu. Společnost Wienerberger přichází s časově omezenou garancí slev na nejžádanější cihelné výrobky systému Porotherm.

Základové desky a domy k dokončení za AKČNÍ CENY

28.5.2013 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Až do konce června 2013 můžete využít akčních cen rodinných domů Classic Line z nabídky Dům jedním tahem. Za zlomek ceny nyní také získáte základovou desku na tepelně izolačním podsypu z Liaporu. Všechny domy z nabídky si můžete nechat postavit v několika fázích dokončení: hrubá stavba (hotová za 5 dnů), dům k dokončení (hotový do 2 měsíců) nebo dům na klíč (hotový do 6 měsíců).

Pilíře postavíte nejlépe z tzv. CDemek či CVček

21.5.2013 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Mrazuvzdorné maloformátové cihly, tzv. CDm a CV mají i mezi moderním cihelným materiálem své nezastupitelné místo. Díky své mrazuodolnosti až 25 cyklů, vysoké pevnosti a specifické velikosti se hodí především pro stavbu pilířů, uplatní se také jako lícové a pohledové zdivo.

Probíhá 17. ročník konference Tepelná ochrana budov

17.5.2013 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách právě probíhá konference Tepelná ochrana budov 2013. Konference je zaměřena na podmínky a požadavky vyplývající z nových právních a technických předpisů v oblasti tepelné ochrany budov. Odbornými garanty konference jsou prof. Ing. Zuzana Sternová, PhD., (TSÚS n.o.) a Ing. Jiří Šála, CSc., (ŠÁLA-MODI).

HELUZ letos investuje do rozvoje, zaměří se i na export

14.5.2013 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
I přes nepříznivý vývoj stavebnictví v roce 2012 se společnosti HELUZ podařilo prodat stejné množství materiálu jako v předchozím roce. Dle hospodářských výsledků zaznamenala skupina HELUZ mírný zisk. Narostl export, především na Slovensku a v Rakousku. I v letošním roce se HELUZ zaměří na posílení exportu, bude také investovat do dalšího rozšíření výroby.

Stavbou z materiálů jednoho dodavatele ušetříte

13.5.2013 | KM Beta, a.s.
Výběr stavebních materiálů pro hrubou stavbu může být snadnější, než se zdá. Veškeré materiály lze totiž pořídit od jediného osvědčeného dodavatele, navíc výhodně. Pokud si objednáte zdivo, střešní krytinu a doplňky nebo malty a omítky přes internetový obchod KM BETA, ušetříte až 40 % nákladů.

Úsporu energie v komplexu Hvězdárna Jižní svah zajistilo zdivo SENDWIX

6.5.2013 | KM Beta, a.s.
Originální komplex domků Hvězdárna Jižní svah v Jindřichově Hradci je úsporný v mnoha ohledech. Vyniká nízkou energetickou náročností, nízkými nároky na údržbu a zároveň příznivou pořizovací cenou. Při tom všem poskytuje obyvatelům soukromí v podobě oddělených dvorků a výborné zvukové izolace. Při stavbě se uplatnil zdicí systém SENDWIX ve variantě „L“, jehož vnější povrchovou úpravou je lícová přizdívka ze žlutookrového vápenopískového zdiva.

Nové akustické cihly ušetří místo. Za své vlastnosti sbírají ocenění

30.4.2013 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Většina těch, co staví, utíká z ruchu velkoměst a přeje si klidné a ničím nerušené bydlení. Zvukověizolační cihly, tzv. AKU cihly, se používají speciálně pro místa, kde jsou zvýšené nároky na zvukový útlum. Cihly HELUZ AKU 17,5 MK získaly Zlatou medaili v kategorii „Energeticky úsporné stavění“ na brněnském veletrhu IBF a Čestné uznání na bratislavském CONECO.

Stavím dům z cihel. Jaká okna vybrat a na co si dát pozor?

23.4.2013 | Ing. Jiří Chomát,  OKNA.EU
Připravujete stavbu rodinného domu a zvolili jste tradiční výstavbu s použitím cihelného zdiva? Cihly jako stavební materiál se vyznačují velmi dobrou tepelnou izolací, akumulací tepla, nekomplikovaným způsobem výstavby. Zamysleme se, na co je třeba během výstavby rodinného domu z cihel dát pozor, a to především s ohledem na správný výběr nových oken a řešení návazných stavebních detailů.
zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...   

Projekty 2014

Související rubriky

ReklamaPartneři oboru

logo FERMACELL
logo HELUZ logo KALKSANDSTEIN logo Českomoravský beton logo WIENERBERGER

E-mailový zpravodaj

Nejnovější články