Archiv článků od 12.11.2013 do 9.5.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...   

Novinka – Designové tvarovky RONDE BLOCK

9.5.2014 | PRESBETON Nova, s.r.o.
Jedná se o originální stavební prvky, které zaujmou svým oválným tvarem, atypickým oproti stávajícím „klasickým“ tvarovkám. Vzhledem k svému tvaru lze tvořit jak rovné, tak vlnité a zaoblené plochy a vytvářet různá zákoutí k praktickému využití.

Materiál a vlastnosti Ytongu

5.5.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Kompletní sortiment Ytong nabízí ucelený systém pro hrubou stavbu domu a šetří čas i peníze.Není nutné dodatečné zateplení, je Mercedes stavebních látek v oblasti požární odolnosti, má řešení pro akustické stěny.

Dobrá rada (II): rychlé a spolehlivé zdění s maltami a lepidly Profimix

30.4.2014 | KM Beta, a.s.
Tradiční způsob zdění s maltou „nahrubo“ postupně vytlačuje modernější a úspornější způsob spojování stavebních prvků: tenkovrstvou maltou nebo lepidlem. Stavba je díky tomu rychlejší, přesnější a navíc zachovává tepelněizolační a akustické vlastnosti materiálu. Pokud však dáváte přednost klasickému zdění z nebroušených tvárnic, máme řešení i pro vás.

Jaký stavební systém vám ušetří čas i peníze při stavbě rodinného domu?

29.4.2014 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Montovaná stavba z velkoplošných dílců z keramického betonu je velmi rychlý a léty prověřený způsob výstavby s minimem mokrých procesů. Stavba vykazuje díky přírodnímu materiálu mikroklima podobné jako stavba cihlová. Keramický beton má navíc skvělé izolační vlastnosti, takže dům bude mít také velmi nízké nároky na vytápění.
Dům za 24 hodin

Dům za 24 hodin… ohlédnutí zpět…

27.4.2014 | DK1 | prezentace DK1
Chtěli jsme prokázat, že i zděnou stavbu z Ytongu lze realizovat rychle a kvalitně. Na stavbě pracovalo podle časového harmonogramu současně max. 8 řemeslníků a mistr.

Dobrá rada (I): tenké zdi = více prostoru

23.4.2014 | KM Beta, a.s.
Většina investorů má zcela jasno v otázce, co od svého budoucího domu očekává. Měl by být dostatečně pevný, zároveň prostorný, přitom provozně úsporný. Při současných cenách pozemků navíc do popředí vystupuje otázka, jak co nejlépe využít jeho možnosti a získat co nejvíce prostoru pro bydlení.

Nová malta HELUZ Trend překvapí tepelněizolačními vlastnostmi

22.4.2014 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Při stavbě nízkoenergetického či pasivního domu je nutné věnovat velkou pozornost výběru materiálu, který na stavbu použijeme. Základem je samozřejmě kvalitní tepelněizolační zdivo z broušených cihel, kvalitní výplně okenních a dveřních otvorů a dostatečná izolace podlah i střechy, pozornost je však potřeba věnovat i dalším používaným materiálům. Jedním z nich je i malta, která se na tepelněizolačních vlastnostech stavby podílí nemalou měrou.

Vnitřní zateplení – nová technologie pro staré domy

21.4.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Památkově chráněná budova Slováckého muzea v Uherském Hradišti je jako první v ČR zateplena pomocí vnitřního zateplení Multipor.
Cihly Wienerberger plněné minerální vatou

Wienerberger otevřel první výrobní linku v ČR na cihly plněné minerální vatou

17.4.2014 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Plnění přísných podmínek na tepelněizolační vlastnosti obvodových konstrukcí zajišťuje tepelná izolace ve formě minerální čedičové vaty integrovaná uvnitř dutin. Hodnota prostupu tepla stěnou U se pohybuje od 0,14 do 0,22 W/(m2K) podle tloušťky použitého zdiva.

KM BETA - dům od základů až po střechu a navíc za výhodnou cenu

14.4.2014 | KM Beta, a.s.
Stavební sezóna začíná – vyberte si vše pro plánovaný dům od jednoho výrobce a ušetřete. Tyto výrobky jsou vhodné zejména pro nízkoenergetické a pasivní domy. Vedle špičkových materiálů získáte nákupem u KM BETA i odborné poradenství a kalkulace zdarma!

Řešení pro zateplení památkově chráněných budov – Multipor WI

14.4.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Dosud používané systémy vnitřního zateplení bývají zdrojem vlhkostních problémů a jsou často považovány za nefunkční, protože neumožňují difuzní otevřenost původních konstrukcí. Multipor WI pro vnitřní zateplení s vlhkostí nebojuje, nýbrž cíleně pracuje.
Návrh domu umění SM(ART) HOUSE, Bc. Lukáš Rešutík

Zasedala mezinárodní porota 19. ročníku studentské soutěže Xella

11.4.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Ve dnech 13. a 14. března vyvrcholil 19. ročník mezinárodní studentské soutěže vyhlášené vypisovatelem soutěže, společností Xella Slovensko a Xella CZ, které jsou lídry na trhu s pórobetonem. Tématem soutěže byl SM(ART) HOUSE – dům umění v bratislavské proluce.

Dobrá rada: Jak postavit dům od podlahy až po střechu?

9.4.2014 | KM Beta, a.s.
Nový seriál pro každého, kdo chce stavět rychle, kvalitně a úsporně na stránkách TZB-info. První rada vyjde ve středu 23. dubna 2014.

Řešení pro vnitřní zateplení budov – Multipor tepelněizolační minerální desky WI

7.4.2014 | Xella CZ, s.r.o.
Tři ze čtyř budov, které potřebují rekonstrukci, patří mezi památkově chráněné budovy. Tyto budovy ale není možné zateplovat zvenku. Zateplení pomocí Multiporu tepelněizolačních minerálních desek WI zachová vzhled fasády a vytvoří vnitřní prostředí a tepelný komfort, které nabízejí moderní stavby.

KMB SENDWIX: Při dodržení postupu postaví zdi i laik

31.3.2014 | KM Beta, a.s.
Vápenopískové zdicí prvky patří mezi moderní stavební materiály používané jako vnitřní i obvodové zdivo, pro nosné, dělicí i výplňové konstrukce. Jejich vysoká objemová hmotnost zaručuje pevnost cihel v tlaku a vynikající akumulační i akustické vlastnosti již při menších tloušťkách nosných stěn.

„Vybrala jsem si HELUZ, protože to jsou kvalitní české cihly,“ říká Bára Špotáková

11.2.2014 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Zlatá oštěpařka Bára Špotáková se stala na dva roky oficiální tváří české firmy HELUZ. Důvodů ke vzájemnému propojení bylo několik. Cihly HELUZ jsou špičkou v českém stavebnictví, stejně jako Bára Špotáková v českém sportu. Navíc se oštěpařka rozhodla postavit vlastní rodinný dům právě z těchto cihel.

Změny v sortimentu HELUZ přinesou zjednodušení a zrychlení dodávek

30.12.2013 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Změny ve svém sortimentu provedl v průběhu podzimu největší tuzemský výrobce cihelného materiálu, společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Úpravy v nabídce přinesou především zjednodušení a zpřehlednění výběru a zrychlení dodávek na stavbu. Veškerá kompatibilita jednotlivých cihelných systémů přitom zůstane zachována.

Soutěž PREMIÉROVÁ NOVINKA PRO INFOTHERMU 2014

8.12.2013 | Redakce
Internetový portál TZB-info ve spolupráci s pořadatelem největší specializované výstavy k vytápění vyhlašuje čtenářskou soutěž o nejzajímavější novinku, která bude vystavena na Infothermě 2014. Tři firmy, které získají nejvíce čtenářských hlasů, budou oceněny na úvodní tiskové konferenci. Věcný dárek od nás dostanou i tři vylosovaní hlasující čtenáři.

Společnost Wienerberger získala titul Nejlepší výrobce stavebnin 2012

6.12.2013 | Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
Slavnostní setkání podnikatelů v Senátu ČR bylo místem předávání ocenění vítězům každoroční soutěže Nejlepší výrobce stavebnin. Společnost Wienerberger zopakovala svůj úspěch z předchozích let a získala v pořadí již třetí významný titul Nejlepší výrobce stavebnin, tentokrát pro rok 2012, v kategorii nad 200 zaměstnanců.

Speciální prodejní akce HELUZ 2013 – ušetřete polovinu nákladů na vytápění

12.11.2013 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
HELUZ cihlářský průmys  v. o. s. pro Vás připravila speciální prodejní akci POLOVINA NÁKLADŮ NA VYTÁPĚNÍ ZDARMA. Akce probíhá od 1. 10. 2013 do 31. 12. 2013 a vztahuje se na cihly, stropy, překlady. Vývozy jsou na objednané zboží do 15. 3. 2014. Nabízíme Vám však mnohem víc.
zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...   

Projekty 2014

Související rubriky

Reklama
Partneři oboru

logo FERMACELL
logo HELUZ logo KALKSANDSTEIN logo Českomoravský beton logo WIENERBERGER

E-mailový zpravodaj

Nejnovější články