Archiv článků od 1.2.2016 do 18.5.2016

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...   

Mimořádně úsporné bydlení v sousedství nejdelší golfové jamky

18.5.2016 | redakce
Spojení příjemného bydlení s minimálními provozními náklady a největšího koníčka, to je projekt ne jednoho, ale celkem devatenácti energeticky mimořádně úsporných rodinných domů lemujících golfové hřiště v Mladé Boleslavi. Domy byly vyprojektovány a zrealizovány kompletně v cihelném systému HELUZ.

Zapf Daigfuss, nejstarší výrobce vápenopískových cihel Kalksandstein se představuje

18.5.2016 | Kalksandstein CZ s.r.o., vápenopískové cihly Zapf Daigfuss
Před úspěchem v podnikání stojí vždy fascinující idea! První závod na výrobu vápenopískových cihel v jižním Německu je toho důkazem. Firma Zapf Daigfuss není dnes jen nejstarším výrobcem vápenopískových cihel Kalksandstein na světě. Je to také lídr v inovacích.

Doporučení pro funkční skladbu vápenopískového obvodového zdiva s využitím polystyrenové izolace

16.5.2016 | KM Beta, a.s.
Základem unikátního zdicího systému KMB Sendwix je vápenopískový zdicí kvádr SENDWIX, vyrobený ze směsi vápna, přírodního křemičitého písku a vody, který je vytvrzen účinkem páry za vysokého tlaku v autoklávu. Systém umožňuje nejen vysokou tvarovou a architektonickou variabilitu, ale také výstavbu domů až do sedmi podlaží.

Přidaná hodnota a zákaznický servis předních výrobců cihel a střešní krytiny

15.5.2016 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
André Malraux: „Lidé spojení nadějí současně činem dospívají stejně jako lidé spojeni láskou k oblastem, k nimž by nikdy nedospěli.“ Tato pomyslná meta ve spojení dvou subjektů je metaforou pro spojení, které bylo nosným motivem tiskové konference společnosti Wienerberger, konané dne 20. 4. 2016 při Stavebním veletrhu IBF Brno 2016.

Nový Sendwix 200: až pět podlaží a více místa!

10.5.2016 | KM Beta, a.s.
Vápenopískové materiály se stále více prosazují při výstavbě rodinných, bytových a občanských staveb. S novou vápenopískovou tvárnicí KMB SENDWIX 200 lze postavit až pětipodlažní dům s vynikajícími tepelně technickými vlastnostmi. Navíc beze ztrát obytného prostoru.

Společnost HELUZ cihlářský průmysl získala prvenství v Ratingu kvality výrobků

5.5.2016 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Desítky nezávislých porotců a renomovaných komisí daly nejlepší známky výrobkům HELUZ. Pro rozhodnutí o dobrém výrobku a technologii nestačí jen atest ze zkušebny, či prohlášení o shodě od výrobce, ale kompletní návod, specifikaci pro použití ve stavbě.

Efektivní využití systému KMB Sendwix s kontaktním omítkovým systémem s minerální izolací

2.5.2016 | KM Beta, a.s.
KMB SENDWIX je prvním uceleným systémem vícevrstvých konstrukcí na českém trhu. Celý ystém sestává ze tří základních variant obvodových konstrukcí. Jeho základem je vápenopísková cihla ze bzeneckého závodu našeho největšího výrobce stavebních materiálů, společnosti KM Beta a.s.

Zásady při realizaci stavby z vápenopískových bloků KMB Sendwix

11.4.2016 | KM Beta, a.s.
Funkčnost vícevrstvého vápenopískového zdiva Sendwix záleží nejen na kvalitní projektové přípravě, ale i na dodržení zásad při jeho realizaci. Výstavba není složitá, nicméně vyžaduje určitou technickou kázeň – jedině tak lze naplno využít unikátních vlastností systému.

Stavba domu? Jedině se čtyřmi profesionály!

6.4.2016 | Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
Snadno a rychle vám pomůžeme ušetřit na stavebních materiálech. Pro stavbu nebo rekonstrukci je potřeba zvolit kvalitní materiály od špičkových a hlavně prověřených výrobců. To, a mnoho dalšího vám zaručí SLEVOVÝ POUKAZ „Stavte výhodně“. Získáte zaručenou slevu ve výši až 45 % na zdicí a stavební materiál, pálenou střešní krytinu, komínový systém, okna a dveře.

Zásady projektování s využitím konstrukce z vápenopískových cihel

28.3.2016 | KM Beta, a.s.
Vápenopískové cihly se používají jak pro obvodové, tak i pro vnitřní zdivo. V interiéru se dá systém Sendwix od společnosti KM Beta užít jak pro nosné, tak výplňové dělící stěny. Jejich největší předností jsou zejména pevnost v tlaku a zvukově izolační vlastnosti.

Vkusně namíchané ingredience aneb jak se staví z YTONGu II.

27.3.2016 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Autor pokračuje ve vyprávění o stavbách z YTONGu. Tentokrát navštívil atraktivní showroom, netradiční hotel a nakonec osobitý bytový dům.

Dva typy architektů aneb jak se staví z YTONGu I.

26.3.2016 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Návrh stavby lze vytvářet převážně s pomocí pravítka, nebo naopak popustit uzdu fantazii. Autor dává přednost druhé možnosti a na několika stavbách ukazuje, proč. Ač mají jednotlivé stavby různé autory, jejich společným jmenovatelem je stavební systém YTONG.

Je nutné zateplovat sokl nepodsklepených budov?

16.3.2016 | Ing. Pavel Heinrich, HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Snad se již stalo zažitým pravidlem, že nezateplený sokl je synonymem pro vznik tepelného mostu a to je velký problém kvůli riziku vzniku plísní ve vnitřním koutu mezi podlahou a stěnou. Zároveň pro dosažení nízké energetické náročnosti budovy se pro minimalizaci tepelných ztrát používá velká tloušťka izolace do podlahy např. i 200 mm. Jak je to doopravdy?

Trhliny jsou problémem všech druhů zdiva. Jak jim předcházet?

14.3.2016 | KM Beta, a.s.
Zatížení svislých konstrukcí a jeho nesprávné rozložení mohou způsobit vznik trhlin oslabujících vlastní konstrukci. Jejich vznik je ovlivněn chybami v projektu či nedodržení postupů stanovených výrobcem. Článek vysvětluje, jak těmto chybám předcházet, pokud se rozhodnete stavět z vápenopískového zdiva.

Cihelný systém HELUZ a stavební akustika

1.3.2016 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s., Ing. Pavel Heinrich
Dosažení dobrých parametrů vnitřního prostředí budovy je zcela zásadní pro pohodu užívání budovy, protože přibližně 80 % času života strávíme uvnitř budov. Vnitřní prostředí budovy ovlivňuje zdravotní stav člověka – jeho fyzickou i psychickou stránku. Pro návrh budovy by mělo hrát splnění dobrých parametrů vnitřního prostředí, tzv. mikroklimatu, hlavní roli.

Stavba domu nepočká… proto kdy jindy než teď, jak jinak než se slevou!

23.2.2016 | Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
Jaro je cítit ve vzduchu a Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. nabízí neopakovatelnou slevu ve výši až 43% na zdící a obkladový materiál. Proto je nyní ten nejvhodnější čas pustit se do příprav stavby či rekonstrukce rodinného domu. A co budete potřebovat? Samozřejmě stavební materiál, který, pokud to stihnete, získáte za neuvěřitelnou cenu.

Výpočet prostupu tepla na TZB-info s novými katalogy a se skladbami jednovrstvého zdiva HELUZ

18.2.2016 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Výpočet prostupu tepla vícevrstvou konstrukcí na TZB-info byl doplněn o nové katalogy výrobců a porovnání modelované skladby stěny s konstrukcí z jednovrstvého zdiva HELUZ.

Soutěž Pasivní dům roku: jsme ve finále. Vyberte hlasováním vítěze!

17.2.2016 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Odborná porota, složená ze tří zástupců Centra pasivního domu, zástupce Státního fondu životního prostředí České republiky a nezávislého odborného poradce vybrala deset finalistů. Porota vybrala 3 domy z cihel HELUZ Family. Hlasujte do 29. 2. 2016.

Vliv konstrukčního systému HELUZ na vnitřní prostředí budov

15.2.2016 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s., Ing. Pavel Heinrich, produktový a technický specialista
Vnitřní prostředí budovy ovlivňuje zdravotní stav člověka – jeho fyzickou i psychickou stránku. Pro návrh budovy (zejména rodinné domy) by mělo hrát splnění dobrých parametrů vnitřního prostředí hlavní roli.

AKCE: K cihlám od HELUZu navíc spotřebiče

1.2.2016 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Český výrobce cihel HELUZ připravil na jaro akci po své zákazníky. Při objednání stavebního materiálu od 1. února do 14. dubna 2016 získají dárkový poukaz na nákup spotřebičů Euronics až ve výši 11 000 Kč a k tomu 10% slevu na další nákup v elektroprodejnách Euronics po celé České republice. Dárkové poukazy jsou platné do konce roku 2016 a sleva je platná do konce roku 2017.
zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...   
 
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPřestavbu mohyly v Beskydech skauti dokončili svépomocíNapřesrok se začne stavět 140 kilometrů dálnicPísek plánuje výstavbu. Postaví knihovnu i parkovací dům za stovky milionů