Kancelářské centrum FENIX v Jeseníku, realizované ve standardech roku 2020, už slouží firmě i výzkumu

Datum: 20.1.2017  |  Autor: redakce

Veškeré vybavení domu, tj. spotřebiče, vytápění, chlazení i ohřev vody je na elektřinu. Navíc je dům vybaven malou fotovoltaickou elektrárnou a bateriovým úložištěm. První zkušenosti z "ostrého" provozu si bude možné poslechnout na výstavě Infotherma v Ostravě (24.1.2017 od 9:30 h).

Plně elektrifikovaná budova, vybavená FVE a domovními bateriemi - FENIX OFFICE CENTRUM JESENÍK


Časosběrné video z hrubé stavby

Rozhovor pro Regionální televizi

Reportáž z pořadu Polopatě


V červnu 2016 byla dokončena výstavba FENIX OFFICE CENTRA, nové kancelářské budovy v Jeseníku, realizované jako objekt s téměř nulovou spotřebou energie ve standardech roku 2020. Administrativní centrum tak od léta letošního roku slouží nejen jako nové zázemí společnost Fenix Trading, ale zejména jako pilotní projekt pro ověření spolupráce střešní fotovoltaické elektrárny s domovními bateriemi a „inteligentní sítí“.

Vytápění budovy zajišťují elektrické přímotopné sálavé systémy firmy Fenix, konkrétně stropní panely ECOSUN G, nástěnné panely GR a podlahové vytápění ECOFLOOR v různých kombinacích. Chlazení budovy zajišťuje v kombinaci s VZT systémem kompresorová chladicí jednotka, umístěná na střeše objektu. Větrání objektu je zajištěno pomocí centrální VZT jednotky se zpětným získáváním tepla. Příprava teplé vody je zajištěna přímo v místě spotřeby pomocí elektrických zásobníkových ohřívačů.

V objektu se třemi nadzemními podlažími, realizovaném podle projektu STING Project s.r.o. z Jeseníku, budou ve zkušebním dvouletém období testovány různé zkušební režimy, kontinuálně bude přitom sledována spotřeba jednotlivých technologických celků, vlastní výroba energie i její ukládání do bateriového uložiště. Detailně budou vyhodnocovány i mikroklimatické podmínky v budově. Zkušební dvouletý režim odborně zajišťuje UCEEB s tím, že po prvním roce a po ukončení budou vydány a zveřejněny hodnotící zprávy.
Nastavení parametrů budovy proběhlo pod technickým dohledem UCEEB. Experty do pracovní skupiny vyslalo i MPO, MŽP a ERÚ, o informace z projektu projevil zájem i předseda představenstva ČEPS.

Přehled zveřejněných informací k projektu - od výstavby až po první poznatky z provozu


Plně elektrifikovaná nZEB administrativná budova - první poznatky z provozu
Nové administrativní centrum je v provozu teprve od června a tak na hodnocení výsledků reálného provozu si budeme muset počkat. Ale zajímavé jsou již první průběžné výsledky on-line monitoringu účinnosti FV, soběstačnosti budovy a vnitřního prostředí.

Projekt Office Centrum v Jeseníku bodoval v CZECH TOP 100
Pilotní projekt v Jeseníku, u kterého jste na TZB-info sledovali stavbu on-line, získal zvláštní cenu za životní prostředí v CZECH TOP 100. Gratulujeme. Pro zájemce o projekt máme navíc dobrou zprávu - na TZB-info budete mít možnost sledovat i data z monitoringu.

Fenix Group hostil v Praze zasedání Evropské aliance pro podlahové vytápění
Dvoudenní zasedání členů Evropské aliance pro podlahové vytápění (EUHA) proběhlo ve dnech 1. a 2. června v Praze, jeho hostitelem byla společnost FENIX Group a.s. v čele s majitelem a ředitelem ing. Cyrilem Svozilem.

Stavba budovy pilotního projektu v Jeseníku pokračuje
On-line přenos hrubé stavby nové administrativní budovy FENIX GROUP v Jeseníku sledovalo na TZB-info více než 10 000 čtenářů. Co se na stavbě děje nyní, když se montážní a stavební firmy přesunuly dovnitř?

Řízení v budově s výrobou elektřiny, elektrickým vytápěním a připojením k distribuční síti
V pátečním bloku doprovodného programu veletrhu na Aqua-therm Praha 2016 se mluvilo o pilotním projektu administrativní budovy, kde optimalizace stavebního řešení a kombinace s FV umožnila budovu s elektrickým vytápěním klasifikovat jako A - mimořádně úspornou. Poslechněte si přednášku.

Nový energetický koncept - testovací budova Fenix v Jeseníku
Máme možnost on-line sledovat stavbu budovy, která bude sloužít nejen jako nové administrativní centrum společnosti FENIX GROUP a.s., ale v první fázi jako testovací objekt k ověření spolupráce střešních FVE s domovními bateriemi a distribuční „smart grid“. Stane se novým konceptem pro novou dobu?

ON-LINE: Energetický koncept budoucnosti v praxi
Trendem moderní společnosti je trvale rostoucí spotřeba energie. Proto se zaměřujeme na zvyšování podílu OZE a snižování energetické náročnosti spotřebičů, budov i dopravy. Uvědomme si, že z nejčistších forem obnovitelných zdrojů, tj. slunečního záření, větru nebo třeba pohybu mořské vody lze vyrobit výhradně elektrickou energii.
 

Hodnotit:  

Datum: 20.1.2017
Autor: redakceSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - NZEB

logo BUDERUS
logo FENIX

logo HELUZ

Odborný garant

Odborná spolupráce

 
 

Aktuální články na ESTAV.czBrno získá scházející pozemky pro stavbu hokejové haly pro KometuJak vyhodnotit přínosy a návratnost zateplení domu - vnitřní výnosové procentoNový design dveří splývá se stěnouRÁDCE 2017 – stavební příručka nejen pro stavební veřejnost