Mobilní garáž na klíč je levnější než klasická

Přečtěte si o cenovém porovnání betonových a plechových garáží v ČR
Datum: 28.2.2012  |  Autor: Miroslav Zelený  |  Organizace: Hotovedomy s.r.o.  |  Firemní článek

Kvalitní garáž spolehlivě ochrání naše auto před zloději i před nepřízní počasí. V případě, že máme dům bez garáže a přemýšlíme o její stavbě, zaměříme se na ty mobilní, tzv. prefabrikované s dodávkou na klíč. Pak už zvolíme jen stavební systém či materiál. Na výběr máme prefabrikovaný beton, kov i dřevo. Je důležité vědět, jestli potřebujeme celou garáž nebo přístřešek, tzv. carport.

Hotovedomy s.r.o.
U Remízku 187
25162 Tehovec

tel.:602 202 151
e-mail:
web:www.one-trade.cz  www.hobbytec.cz

Název napovídá, že největší výhodou těchto garáží je mobilita. To znamená, že garáž můžeme i po letech přesunout na jiné místo. V mobilní garáži zaparkujeme nejen auto, ale navíc získáme užitečné místo pro uložení sezonních věcí, zahradního nábytku či kutilského nářadí nebo i sportovního vybavení. Samozřejmě, že záleží na její velikosti.

Betonová i plechová garáž německých značek RekersSiebau může být dnes položena i ve svahu, což s obyčejnou plechovou garáží z Polska a Číny není z hlediska bezpečnosti možné! Ideální pro tento účel je betonová deska s ocelovou výztuhou, ale lze použít i zámkovou, případně betonovou dlažbu, či obvodový betonový pás. Rozměry zpevněného podkladu musí půdorysně přesahovat rozměry garáže. Mobilní garáže nabízejí vysokou stabilitu i širokou variabilitu rozměrů a doplňků, ale umožňují také dokonalé přizpůsobení garáže stylu našeho domu i charakteru pozemku.


Betonové garáže Rekers

Betonová dvojgaráž Rekers
Betonová dvojgaráž Rekers
 • Ve srovnání s klasickou zděnou garáží je betonová prefabrikovaná garáž cenově dostupnější (podle průzkumů až o 60 %), obvykle nevyžaduje stavební povolení. Potřebný výkres plánu dodá realizační firma Rekers oficiální zastoupení v ČR www.Rekers.cz.
  Tam, kde jsou hotové základy i volný příjezd, trvá montáž pouhou jednu hodinu a může se ihned používat.
 • Prefabrikovanou betonovou garáž lze využívat už při stavbě rodinného domku jako cenově přijatelný stavební kontejner.
 • Na rozdíl od zděné garáže lze namontovanou betonovou garáž i po letech přesunout na jiné stanoviště.
 • Garáže se vyznačují vynikajícími klimatickými podmínkami uvnitř. Vlhkost ve formě páry rychle uniká ven, ale do garáže lze dodatečně vestavět klimatické zařízení a použít speciální systém vrat.
 • Betonová garáž nabízí díky svým úzkým zdem mnohem větší vnitřní prostor při stejných vnějších rozměrech než klasické garáže.
 • Výhodou je i výběr z mnoha velikostí a možností provedení, vždy precizní německé zpracování.
 • Garáže lze vybavit sekčními garážovými vraty nebo vraty „se světelnou hrou,“ dálkovým ovládáním a elektrickým pohonem vrat (případně solárním proudem), nádrží na dešťovou vodu, sklepem a podobně.
 

Plechové panelové garáže Siebau

Plechová garáž Siebau
Plechová garáž Siebau
 • Jsou lehké, nezateplené garáže montované ze stěnových trapézových nebo rovných plechů s pultovou nebo sedlovou střechou a výklopnými vraty. Jednotlivé panelové díly jsou spojeny šrouby.
 • Vyrábějí se v Německu z žárově pozinkovaného vysoce pevného ocelového trapézového plechu. Vnější stěny jsou opatřeny stříkanou omítkou nebo se dodávají bez omítky – pouze se zinkovaným plechem. Stěny mohou být profilované z trapézového plechu (standardně) nebo rovné (zvenku vypadají jako betonová garáž).
 • Garáž je standardně vybavena tmavě hnědými nebo bílými výklopnými vraty se svislou drážkou. Výklopná vrata se dají za příplatek nahradit výklopnými vraty s kazetovou nebo vodorovnou výplní nebo sekčními vraty se vzorem lamela nebo kazeta. Síla plechu stěn 0,7 mm, síla včetně stříkané omítky cca 0,9 mm, síla střešního plechu 0,75 mm.
 • Díky speciálnímu nástřiku stěn fasádní barvou se garáže podobají klasické zděné garáži.
 • K základnímu modelu se dají doobjednat doplňky jako okno do boční stěny, boční dveře, okapy, poličky a držáky, stropní háky, elektropohon garážových vrat, boční přesah střechy apod.
 • Garáže se dají smontovat svépomocí, ale možná je i dodávka včetně montáže tzv. na klíč.
 • Montáž nevyžaduje žádnou mechanizaci, proto je tento typ garáží vhodný i pro místa s omezeným přístupem.
 

Dřevěné garáže

 • Jsou jednoduché dřevostavby zabezpečující ochranu vozidla před nepříznivými povětrnostními vlivy.
 • Vycházejí z osvědčené panelové konstrukce se zesílenými profily rámů nebo ze srubové konstrukce.
 • Střechu tvoří panelová konstrukce sbíjená vazníky (sedlový tvar střechy). Kovové spojovací a kotevní prvky jsou v pozinkovaném provedení.
 

Garážová stání a přístřešky

Plechová garáž s přístřeškem Siebau
Plechová garáž s přístřeškem Siebau


Betonová garáž s přístřeškem Rekers
Betonová garáž s přístřeškem Rekers
 • Garážová stání jsou konstrukčně z masivního dřeva (stojky, pásky, vaznice). Střecha je tvořena sbíjenými vazníky (sedlový tvar střechy), případně robustními příčnými nosníky (rovný nebo pultový tvar střechy). Kovové spojovací a kotevní prvky se dodávají v pozinkovaném provedení. Tyto přístřešky pro auta, motorky a čtyřkolky jsou v ČR více a více známá jako tzv. Carporty.

Kvalitní betonovou nebo plechovou garáž je vhodné plánovat s rodinným domem už v přípravě s architektem.

Je důležité uvědomit si vždy poměr mezi cenou a kvalitou. Můžete jít cestou nejnižší ceny a pořídit si plechovou garáž z Polska nebo Číny za 15 000 Kč či 30 000 Kč. Nicméně při této variantě musíte počítat s rezavěním materiálu, nutností pravidelných nátěrů a neklást nároky na jakékoli tepelně izolační vlastnosti. Záruka na práci, materiál a celkovou kvalitu nebude v dané cenové hladině prioritou dodavatelů.

Porovnejte si před rozhodnutím pro garáž rozdíly v cenách a výhodách mezi betonovou a plechovou garáží od firmy Hotovedomy s.r.o. na tomto odkazu porovnání cen a výhod garáží.

Doporučujeme také sledovat akční ceny, slevy a nabídky garáží, které se např. u Rekers a Siebau pohybují až do výše 7 %. Vyžádejte si katalog, navštivte referenční garáže např. v Tehovci u Říčan.
Firma Hotovedomy s.r.o. vám může dodat, položit garáž, ale např. i vybudovat základové desky, položit zámkovou dlažbu nebo se postarat o komplexní rekonstrukci bytového jádra.


Motto této firmy je jednoduché: "Stavíme tak, abychom i za rok od předání díla k Vám mohli přijít na kávu a nestydět se".

Fotografie: archiv firmy

 

Datum: 28.2.2012
Autor: Miroslav Zelený
Organizace: Hotovedomy s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Doporučujeme

logo KM BETA logo Weber
logo KINGSPAN

Spolupracujeme

logo Stavební veletrhy Brno
logo PSM CZ
logo NÁRODNÍ STAVEBNÍ CENTRUM
logo CTI

 
 

Aktuální články na ESTAV.czVýprodej měřicích přístrojů TestoOhřev teplé vody: Úvodní rozvaha a normyPraha prodloužila lhůtu posouzení vlivu stavebních předpisůKermi Quickfinder – jednoduchá kalkulace pro zjištění vhodného otopného tělesa