První rodinný dům v ČR s konstrukčním systémem I- nosníků FERMACELL+STEICO

Realizace divize dřevostaveb MENEA3000 společnosti DBH s.r.o. nedaleko Roudnice n.L.
Datum: 10.6.2011  |  Organizace: Fermacell GmbH, org. složka  |  Firemní článek

V klidné části obce Podlusky vyrostl na konci loňského roku rodinný dům od firmy DBH s.r.o., kde byl poprvé v ČR použit konstrukční systém I-nosníků FERMACELL+STEICO. Sádrovláknité materiály FERMACELL našly uplatnění na nosných i vnitřních stěnových konstrukcích, na podlahách i stropech přízemního rodinného domu.

Fermacell GmbH, org. složka
Žitavského 496
156 00 Praha 5 - Zbraslav

tel.:00420 296 384 330
e-mail:
web:www.fermacell.cz  www.fermacell.sk

DBH s.r.o. je rodinná firma, která pod stejným jménem provozuje truhlářskou činnost (dveře, vestavěné skříně, schodiště atd.), pro dřevostavby byla vytvořena vnitropodniková divize pod obchodním jménem MENEA3000 a pod tímto názvem zákazníci najdou i webové stránky o dřevostavbách (více na www.menea3000.cz). Společnost jde cestou cenově přijatelných staveb, při kterých klade důraz na využití všech dostupných nových a kvalitních technologií a na poskytnutí uceleného informačního servisu pro zákazníka. MENEA3000 staví své domy z certifikovaných panelů, ke každému domu navíc poskytuje certifikát o zkoušce těsnosti od VVUD Praha nebo certifikát o snímání infrakamerou.

Použitý konstrukční systém kombinuje základní výhody sádrovláknitých desek FERMACELL a I-nosníků STEICO - energeticky úsporné a k životnímu prostředí maximálně ohleduplné stavebnictví s dokonalými izolačními vlastnostmi, vysokou stabilitu, nosnost, pevnost a požární odolnost stěn a konstrukcí s těmito materiály. Konstrukce s deskami FERMACELL a nosníky či dřevovláknitými tepelnými izolacemi STEICO jsou certifikované a úspěšně prošly požárními zkouškami - v roce 2009 například proběhla v souladu s normou ČSN EN 1365-1 - Nosné stěnové konstrukce ve zkušebně MFPA v Lipsku požární zkouška obvodové a nosné konstrukce ve skladbě sádrovláknitá deska FERMACELL, dřevěné I-nosníky STEICO, dřevovláknitá tepelná izolace STEICO a sádrovláknitá deska FERMACELL.

Ukázka montáže stěn

Vnitřní vrstvu konstrukce obvodových nosných stěn rodinného domu v Podluskách, který byl realizován dle projektu ing. Petra Franců, tvořila parobrzdná deska FERMACELL Vapor 12,5 mm, která byla vytmelena a vybroušena a dokonale připravena pro vymalování. STEICO wall I-nosník, který ideálně spojuje vlastnosti dřeva s nejlepšími přednostmi tvrdých dřevovláknitých desek, byl vyplněný tepelnou izolací Rockwool Airrock 140 mm a 160 mm, kterou kryla difúzně otevřená folie. Na laťovém roštu KVH 40 x 60 mm byly upevněny sádrovláknité desky FERMACELL POWERPANEL H2O 12,5 mm, na vrchní vrstvu fasádu byl použit systém omítek Weber.

       

Vnitřní stěny byly složeny z dřevěných rámů z KVH profilů 100x60 mm, vyplněných tepelnou izolací Rockwool Airrock 140 mm a na obou stranách opláštěných sádrovláknitými deskami FERMACELL 12,5 mm. Materiály FERMACELL byly použity i na podlahách a stropních konstrukcích rodinného domu - na 60mm vrstvě vyrovnávacího podsypu FERMACELL byl položen podlahový izolant 2x60 mm křížem se zámkem a na něm podlahový prvek FERMACELL s nakašírovanou 10 mm dřevovláknitou deskou. U stropních konstrukcí tvoří povrchovou vrstvu 10,0 mm desky FERMACELL.

       

Rodinný dům je vytápěn stropními topnými foliemi na principu infračerveného záření, sedlová střecha je pokryta standardními pálenými taškami. Dům 4+kk s celkovou zastavěnou plochou 130 m2 byl realizován od října do prosince 2010 a jeho výborné izolační vlastnosti potvrdila i zkouška tepelných úniků infrakamerou. V současné době staví divize MENEA3000 firmy DBH s.r.o. s konstrukčním systémem I-nosníků FERMACELL+STEICO další dům v Přestavlkách u Roudnice nad Labem.

 

Datum: 10.6.2011
Organizace: Fermacell GmbH, org. složkaSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 

Mohlo by vás také zajímat


Kam dál


 
 

Aktuální články na ESTAV.czROCKWOOL má nově 21 vysokozdvižných vozíků na CNGVestavba podkroví rodinného domu: Zachovat či bourat krov?Na čelákovickém nádraží začaly opravy za více než půl miliardy