První rodinný dům v ČR s konstrukčním systémem I- nosníků FERMACELL+STEICO

Realizace divize dřevostaveb MENEA3000 společnosti DBH s.r.o. nedaleko Roudnice n.L.
Datum: 10.6.2011  |  Organizace: Fermacell GmbH, org. složka  |  Firemní článek

V klidné části obce Podlusky vyrostl na konci loňského roku rodinný dům od firmy DBH s.r.o., kde byl poprvé v ČR použit konstrukční systém I-nosníků FERMACELL+STEICO. Sádrovláknité materiály FERMACELL našly uplatnění na nosných i vnitřních stěnových konstrukcích, na podlahách i stropech přízemního rodinného domu.

Fermacell GmbH, org. složka
Žitavského 496
156 00 Praha 5 - Zbraslav

tel.:00420 296 384 330
e-mail:
web:www.fermacell.cz  www.fermacell.sk

DBH s.r.o. je rodinná firma, která pod stejným jménem provozuje truhlářskou činnost (dveře, vestavěné skříně, schodiště atd.), pro dřevostavby byla vytvořena vnitropodniková divize pod obchodním jménem MENEA3000 a pod tímto názvem zákazníci najdou i webové stránky o dřevostavbách (více na www.menea3000.cz). Společnost jde cestou cenově přijatelných staveb, při kterých klade důraz na využití všech dostupných nových a kvalitních technologií a na poskytnutí uceleného informačního servisu pro zákazníka. MENEA3000 staví své domy z certifikovaných panelů, ke každému domu navíc poskytuje certifikát o zkoušce těsnosti od VVUD Praha nebo certifikát o snímání infrakamerou.

Použitý konstrukční systém kombinuje základní výhody sádrovláknitých desek FERMACELL a I-nosníků STEICO - energeticky úsporné a k životnímu prostředí maximálně ohleduplné stavebnictví s dokonalými izolačními vlastnostmi, vysokou stabilitu, nosnost, pevnost a požární odolnost stěn a konstrukcí s těmito materiály. Konstrukce s deskami FERMACELL a nosníky či dřevovláknitými tepelnými izolacemi STEICO jsou certifikované a úspěšně prošly požárními zkouškami - v roce 2009 například proběhla v souladu s normou ČSN EN 1365-1 - Nosné stěnové konstrukce ve zkušebně MFPA v Lipsku požární zkouška obvodové a nosné konstrukce ve skladbě sádrovláknitá deska FERMACELL, dřevěné I-nosníky STEICO, dřevovláknitá tepelná izolace STEICO a sádrovláknitá deska FERMACELL.

Ukázka montáže stěn

Vnitřní vrstvu konstrukce obvodových nosných stěn rodinného domu v Podluskách, který byl realizován dle projektu ing. Petra Franců, tvořila parobrzdná deska FERMACELL Vapor 12,5 mm, která byla vytmelena a vybroušena a dokonale připravena pro vymalování. STEICO wall I-nosník, který ideálně spojuje vlastnosti dřeva s nejlepšími přednostmi tvrdých dřevovláknitých desek, byl vyplněný tepelnou izolací Rockwool Airrock 140 mm a 160 mm, kterou kryla difúzně otevřená folie. Na laťovém roštu KVH 40 x 60 mm byly upevněny sádrovláknité desky FERMACELL POWERPANEL H2O 12,5 mm, na vrchní vrstvu fasádu byl použit systém omítek Weber.

       

Vnitřní stěny byly složeny z dřevěných rámů z KVH profilů 100x60 mm, vyplněných tepelnou izolací Rockwool Airrock 140 mm a na obou stranách opláštěných sádrovláknitými deskami FERMACELL 12,5 mm. Materiály FERMACELL byly použity i na podlahách a stropních konstrukcích rodinného domu - na 60mm vrstvě vyrovnávacího podsypu FERMACELL byl položen podlahový izolant 2x60 mm křížem se zámkem a na něm podlahový prvek FERMACELL s nakašírovanou 10 mm dřevovláknitou deskou. U stropních konstrukcí tvoří povrchovou vrstvu 10,0 mm desky FERMACELL.

       

Rodinný dům je vytápěn stropními topnými foliemi na principu infračerveného záření, sedlová střecha je pokryta standardními pálenými taškami. Dům 4+kk s celkovou zastavěnou plochou 130 m2 byl realizován od října do prosince 2010 a jeho výborné izolační vlastnosti potvrdila i zkouška tepelných úniků infrakamerou. V současné době staví divize MENEA3000 firmy DBH s.r.o. s konstrukčním systémem I-nosníků FERMACELL+STEICO další dům v Přestavlkách u Roudnice nad Labem.

 

Datum: 10.6.2011
Organizace: Fermacell GmbH, org. složkaSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 

Mohlo by vás také zajímat


Kam dál


Témata 2018

Aktuálně

Doporučujeme

logo KINGSPAN
logo KM BETA logo Weber

Spolupracujeme

logo Stavební veletrhy Brno
logo PSM CZ
logo NÁRODNÍ STAVEBNÍ CENTRUM
logo CTI

 
 

Aktuální články na ESTAV.czKarlovarský hotel Thermal se začne opravovat na konci rokuUmění recyklace: Staré cihly rozdrtí a tvoří z nich novéOd noci je uzavřen Libeňský most, tramvaje jsou odkloněnyKostel s obtížemi vzdoroval válce i totalitě. Dostal moderní skleněnou střechu a ožívá