Výstavba skladů a hal zpomalila

Datum: 6.12.2017 9:00  |  Autor: ČTK

Výstavba skladů a výrobních hal v Česku zpomalila. Developeři dokončili 139.800 metrů čtverečních těchto ploch, meziročně to je o třetinu (36 procent) méně.

Informovalo o tom sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum (IRF). Naopak aktivita firem výrazně stoupla, celkem si pronajaly 628.900 metrů čtverečních skladových a výrobních ploch. Z toho 73 procent tvořily nové smlouvy. Jen během druhého čtvrtletí se uzavřely smlouvy na 385.600 metrů čtverečních prostor, to je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 41 procent více. Mezičtvrtletně jde o růst o 58 procent.

Největší nájemní transakcí uzavřenou ve druhém čtvrtletí 2015 byla expanze společnosti Globus o zhruba 33.500 metrů čtverečních v areálu Prologis Park Prague-Jirny, která bude zajištěna výstavbou nového distribučního skladu na míru. Druhou největší transakcí se stal předpronájem podepsaný společností IAC na prostory, které budou postaveny na míru v CTParku Zákupy (18.600 metrů čtverečních) a třetí největší nájemní transakcí pak pronájem prostor v CTParku Plzeň společnosti Hisense (15.000 metrů čtverečních).

Neobsazených skladů a výrobních hal na konci pololetí mírně ubylo na 6,9 procenta. Mezičtvrtletně jde o pokles o 0,9 procentního bodu a v meziročním srovnání o 1,88 procentního bodu.

Celková plocha moderních průmyslových prostor určených k pronájmu v Česku na konci prvního pololetí dosáhla 5,26 milionu metrů čtverečních. Z toho je 2,1 milionu metrů čtverečních v Praze a jejím širším okolí. Následuje Jihomoravský kraj (830.000 metrů čtverečních) a Plzeňský kraj (719.000 metrů čtverečních).

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

zdroj: Bezpečnost herních a sportovních prvků na hřištích, článek na  ESTAV.cz

Zahrada hrou: Grantová výzva 2017

9.12. 1:56   V rámci programu Zahrada hrou podporuje nadace Karla Komárka proměny školních zahrad v inspirativní prostředí, které přispívá ke zdravému a všestrannému rozvoji dětí. více >>>

Mediace ve stavebnictví

7.12.2017 | Mgr. Radek Motzke
Dostali jste se do sporu se stavební firmou nebo s investorem? Přemýšlíte, jestli se dá věc vyřídit rychleji, než zdlouhavým soudním řízením? V následujícím článku popíšeme, jak funguje řešení stavebních sporů mediací a kdy ji lze použít.
© Sarka - Fotolia.com

Zastupitelstvo zamítlo možnost větší stavby na Vítězném náměstí

30.11. 16:32   Praha zamítla změnu územního plánu, která by umožnila stavbu větší budovy na Vítězném náměstí. Na pozemku měl původně stát objekt přezdívaný Lední medvěd, ze záměru však sešlo. více >>>

Projekty 2017

Doporučujeme

logo Weber
logo KM BETA logo KINGSPAN

Spolupracujeme

logo Stavební veletrhy Brno
logo PSM CZ
logo NÁRODNÍ STAVEBNÍ CENTRUM
logo CTI

 
 

Aktuální články na ESTAV.czProč si zvolit suchou podlahuRostliny v interiéru: Jak s nimi pracovat, kam je umístit?V Praze na Pankráci začala stavba budovy Mayhouse za 443 mil. KčSkladba ploché střechy jednoplášťové a dvouplášťové